| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor happy
m-am impacat cu fostul meu, pentru ca ne certasem dintr-o prostie, acum ne intelegm mai bine ca prima oara.
dar am o problema >:"
eu am mai fost pe la el pe acasa, si odata m-a intrebat daca vreau sa merg sa facem un dus impreuna. M-am panicat putin ce-i drept si i-am spus ca o lasam pe alta data. Si-a dat seama si m-a intrebat de ce ma tem. Eu sunt virigina si i-am spus ca imi este rusine. Mi-a raspus ca nu o sa patesc nimic si virginitatea mea va ramane intacta.
Dar totusi imi e rusine. Credeti ca e ceva imoral?
Cum sa scap de aceasta rusine?

Ascult parerile. Va multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Nu este ceva imoral.Cum iesi de acolo? (ai pus intrebarea asta? happy ). Cum scapi de "rusine"? Stinge lumina (dus fara lumina poate lumanari happy ). Have fun.

| BlueHusky a răspuns:

Pai poate iese ciufulita sau cu apa in urechi... nice stie happy

| Alexu_6086 a răspuns:

Sincer nu cred ca o sa mai iesi virgina din dus (cam 90% nu)... Apa calda, atingerile etc toate o sa duca spre un final destul de previzibil. Acum nu stiu ce varsta ai dar pari destul de naiva daca tu crezi ca o sa stati amandoi in coltisorul lui a cazii/dusului si doar o sa va atingeti asa, din greseala. Daca e moral/imoral, doar tu ai raspunsul la aceasta intrebare pentru ca doar tu stii dupa ce reguli ale moralitatii esti gata sa traiesti/poti sa le accepti. De rusine probabil ai sa scapi cand ai sa accepti si posibilitatea ca el are chef de mai mult decat un dus (cred ca de asta iti e frica si tie) - si tot ma intreb cum de nu ai pus intrebarea: "oare vrea sa facem sex in dus?" in mesajul tau. Acum nu e treaba mea sa iti zic ce sa faci dar ar trebui sa fi destul de constienta si "pregatita" si de varianta pe care ti-am zis-o mai sus. De incercat 90% o sa incerce, gandeste-te cum ar reactiona la un refuz, gandeste-te cum vei reactiona tu daca el nu o sa inceteze cu una cu doua in timpul dusului...

| rbby a răspuns:

Daca tu il iubesti si el te iubeste nu ar trebui sa va fie rusine unu de altu

| Beb a răspuns:

@alexu mersi pentru raspuns.
dar tocmai asta e faza ca nu vrea sa o facem, mi-a spus ca nu voi patii nimic, si am incredere in el.
adevaru e ca nu vom sta intr-un colitsor fiecare, dar z ma dezvirgineze asa stand in picioare? cam aiurea de.
pai nu cred ca va reactiona urat [pana acum n-am fost pusi in situatia asta] dar il cunosc. cred ca va intelege.

| Beb a răspuns:

@BlueHusky
ce vrei sa spui cu intrebarea "cum ies de acolo?"
la ce referi?big grin

si app
fata anonim careia i-a propus si ei [scuze ca iti zic asa dar daca esti anonim.]
cum a reactionat prietenul tau cand i-ai spus "de aia"?

| Beb a răspuns:

@princess
dar de facut, ai facut-o cu el?big grin
[scuza-am daca te deranjeaza intrebarea]
pura curiozitate,
multumesc ca ma intelegi :*

dar el cum a reactionat cand i-ai raspuns ca nu vrei?big grin

| princess a răspuns:

Si mie mi-e rusine sa fac dus cu elrolling on the floor) da pff sa faca si singur nu?laughing))cu toate ca eu am 1 an si ceva de cand sunt cu el da nu vreau sa facem dus amandoibig grin poate in viitorul indepartatrolling on the floor) dar acum serios fiecare persoana este mai timida in felui ei iar pe tine mai ales ca esti virgina te inteleg perfect! tu stai asa cum esti ca stai bine:d pana cand crezi tu ca e momentu si daca merita! si app asta nu e ceva imoral tu relax si nu te stresa pe treaba asta! iar el sa nu te presioneze daca te iubeste :d parerea mea! pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff! Si prietenul meu mi-a propus acelasi lucru, chiar daca avem un an si ceva, am refuzat normal, m-a intrebat de ce si raspunsul meu a fost de aia! Sunt deaccord cu Alexu, hai, 85 % n-o sa mai iesi virgina, atingerile in locurile intime, saruturile, toate astea poate ca vor duce la ceva mai mult, la... dragoste! Dar daca el, te respecta atat de mult, va tine cont ca nu esti pregatita, si se va abtine, cred eu!

| Ser9iu a răspuns:

****ma bade pana adorm, cantec de leagan l-ai auzit?

| matzakitty a răspuns:

Depinde foarte mult de increderea pe care o ai in el, daca ai incredere 100% in el poti sa faci linistita dus cu el. daca nu, mai asteapta