| ioni a întrebat:

Buna tuturor!
Nu stiu cata rabdare veti avea insa, eu tot vreau sa ma descarc cuiva!
Prin mai am cunoscut un tip la tara, la verii mei -eu aveam 15 ani el 19 -
La inceput mi se parea afemeiat, folosea multe vrajeli cu scopu sa atraga atentia!
Dupa aceea s-a dat pe langa mine si vrut nevrut ma simteam atrasa de el!
Vorbeam cu el la telefon in fiecare zii, pe mess numai zic, folosea apelativele "Pui, iubirea mea" etc...
Am acceptat si am iesit cu el in oras - nu eu eram singurul scop pentru care venise, facuse inainte niste analize -
Chiar incepusem sa tin la el!
A trecut ceva timp fara nicio intrebare din partea lui pentru ca i-am zis ca atunci cand voi fi pregatita, ii voi spune eu daca vreau sa fiu sau nu cu el.
Simteam ca nu il cunosc indeajuns!
Intr-o seara am primit niste apeluri cu privat.Am reusit sa raspund odata si era o voce de fata, fiind prea tarzie ora nu am vorbit cu ea!
a2a zii, m-a sunat - baiatul - si a zis ca ii pare rau insa s-a impacat cu fosta lui prietena si ca numai vrea sa il sun si sa-i trimit mesaje!
Am zis ok, fie cum vrei! Chiar daca in ziua aia nu am mai fost buna de nimic...
Pe mess insa, vorbea la fel ca inainte, parca nu se intamplase nimic!
Ma simteam groaznic, adica, tu ai prietena si vorbesti in felu asta cu mine?!
Nu am acceptat sa-mi vorbeasca asa, si mi-a zis ca regreta si ca atunci cand va putea se va desparti de prietena lui pentru mine!
Probabil naivitatea varsei a fost de vina si l-am crezut rolling eyes!
Am acceptat sa ne mai intalnim odata!
Atunci m-am indragostit de el in adevaratul sens al cuvantului... din pacate!
Mi-a zis ca s-a despartit de fosta si ca acum asteapta de la mine ceva...va dati seama ce
La cateva zile dupa, intra disperat pe mine, pe mess si imi zice ca a facut ceva ce nu-si poate ierta...
Nu mi-am imaginat ca era atat de grav.
Mi-a zis ca el chiar ma iubeste insa fosta lui prietena s-ar putea s afie gravida!
Am acceptat aceasta situatie - cel mai prost lucru din viata mea - si am decis sa-i fiu alaturi!
Mi-a zis ca numai tine la fosta insa sta cu ea sa nu faca avort (El e dascal)
Am crezut, poate era adevarat, poate nu, cert e ca am fost fraiera - cel putin asa cred! -
Asteptam sa ase duca la doctor cu ea, sa aflam daca chiar este gravida sau nu.In tot acest timp relatia noastra era secreta
.cum ar fi fost ca mama sa stie de noi si dupa sa apara fosta cu burta la gura?!
Lunile au trecut iar criminala aia, ca nu pot sa zic altfel avea grave problemesi nu misca un deget. Avea chist pe unul din ovare, avea snagerari putenrice si dureri
de burta si de spate + elimina ceva gelatinos din vagin, eu cred ca a facut avort spontan sau o fi luat ceva medicamente!
Trecusera aproape 5 luni de cand s-ar fi presupus ca e gravida
5 luni de chin, cu mine el se vedea odata pe luna - ca nu avea 7 lei sa vina pana la mine, atat costa drumul dus intors - si cu ea se vedea odata la 3 zile
-ca imi zicea cand se duce, sa nu ii dau vreun mesaj si sa vada aia -
Si pe langa asta, se intalnea cu mine numai cand avea treaba in oras ba isi facea analize, ba isi depunea un CV, ba schimba niste bani, etc
Ma durea cand stiam ca doarme cu ea in acelasi pat, ca o saruta, ca ii spune Te iubesc-ul care mi-l spune si mie...
Insa acceptam pentru ca il iubeam si dupa cum se spune dragostea e oarba!
Eram sigura ca ei 2 nu se opreau numai la atata si ca se mai culca cu ea, lucru care mi l-a recunoscut. Durase prea mult si ma saturasem.
Am decis sa ma despart, in realitate parea atat de indragostit de mine, lucru pe care poate mi-l imaginam eu sad
Intrebarea mea este de ce o fi stat cu mine? Oare m-a iubit? O fi bine ce-am facut?
Intrebarile astea ma rod de ceva vreme, el a tot insistat sa ne impacam
Alta bomba este ca, la cateva zile dupa ce ne-am despartit fata aia a fost la doctor si s-a dovedit ca nu a fost gravida!
Multumesc celor care mi-au ascultat povestea pana la capat!
Acum ma simt mai bine
happy
Scuzati pentru eventualele greseli de ortografie!

Răspuns Câştigător
| nathalie a răspuns:

Ori fosta lui prietena a profitat de el ori el si-a batut joc de tinewinking

4 răspunsuri:
| emi a răspuns:

Cum deja a trecut totul, cred ca aveai nevoie sa te descarci... sfatul meu este sa nu te mai gandesti daca te-a iubit sau nu, sau sa-i gasesti scuze.nu are
Tu, insa trebuie sa te vindeci, iar pe viitor nu te incurca in relatii de trei persoane, nu ai de unde sti daca ce ti-a zis este adevarat, adica ea poate este de treaba; chiar tu ai zis-o:sta in pat cu ea, o saruta...deci o iubeste. daca nu de ce a ramas cu ea?
si, chiar daca era cum spune el...este un las...recunoaste adevarul:nu este barbatul unei singure femei, sau este putin barbat fiind las si neputand sa aleaga un drum cu adevarat iubire...
Toate gandurile sunt in zadar, gaseste pe cineva care sa te merite... uita tot.

| nathalie a răspuns:

In primul rand tu esti o persoana care trebuie respectata!
respecta-te pe tine ca sa fi respectata si de restul!
nu-ti mai bate capul cu eihappy
eu zic ca tipul e un nemernic! s nu te merita! nu a putut sa aleaga, a avut o relatie cu doua fete deodata. urat din partea lui. e un afemeiat!

| madyyy18 a răspuns:

Nu cred ca a fost bine ce ai facut 1. te-ai mintit pe tine2-pune-te in locul acelei fete3 el este un afemeiat si nu merita nici macar sa te uiti la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia este o nemernica, s-a folosit de acest pretext pentru ca poate si ea tinea la el.Lupta pentru el!