| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,

Nu stiu daca e categoria buna, dar este cea mai vizualizata.
M-am mutat in Danemarca la inceputul lui August, pentru ca am fost acceptata la o Universitate aici. Multe dintre colegele mele (daneze) imi povestesc despre experientele lor cu Sugar Daddies si cum acesti barbati le ajuta cu bani de chirie, pentru carti, vacante intre semestre si city brakeuri, in schimbul companiei lor si nu se rezuma intotdeauna la sex, decat daca si ele isi doresc.
De curand am vazut ca a inceput sa ia amploare trendul asta de Sugar Dating si la noi in Romania, si ma intrebam daca este vreo fata pe aici care sa fi experimentat putin cum e sa fii o Sugar baby sau un barbat care sa fie Sugar daddy.
Imi este greu, sa fiu departe de casa si fara niciun real ajutor financiar, practic sunt singura, inca in cautarea unui job. Si pentru ca nu vorbesc limba, imi este aproape imposibil sa-mi gasesc de lucru. Pentru societatea daneza nu pare a fi nimic iesit din comun sa practici acest tip de relatie pe interes. Ma bate un gand sa ma inscriu si eu pe acest site. Este cineva care a incercat deja ceva asemanator? Ceva vreun sfat?
Datorita faptului ca imi pot pastra anonimitatea, am indraznit sa spun lucrurile exact asa cum sunt: as vrea un sugar daddy care sa ma sustina financiar in vederea finalizarii studiilor. daca ma judecati, asta e. Eu as dori doar un sfat, o parere. Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a-ti realiza visul de a deveni o persoana educata si realizata/implinita pe plan profesional, nici-o metoda folosita pentru a-ti atinge scopul si a-ti realiza si obtine acea nazuinta, nu poate fi considerata de catre nimeni ca fiind condamnabila chiar daca dupa unii ar fi imorala sau chiar ilegala. Ar fi indicat sa te conformezi situatiei si convingerilor existente in acest moment in societatea in cadrul careia iti desavarsesti educatia ta si iti cladesti viitorul. Ar fi inutil si toatal contraproductiv sa asculti de "sfatul" celor care privesc cu dispret si dezaprobare un astfel de comportament deoarece respectivii fac parte dintr-o societate conservatoare care sunt "educati" sa condamne astfel de fapte fiindca, conform "moralitatii" lor acestia considera ca fiind nedemne atat faptele in sine, cat si persoanele care savarsesc si accepta astfel de fapte "nedemne", sau.....injositoare. Cel putin EU te-as sfatui ca intotdeauna TU sa faci ceea ce consideri ca este in folosul/favoarea ta. Succes si multa sanatate!

11 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ce folos ca faci o facultate in strainatate daca ajungi sa te vinzi?
Intoarce-te in tara si termina-ti studiile aici.
Cum ti-a venit tie ideea sa mergi in Danemarca la studii stiind ca nu ai sustinere financiara si ca nu cunosti nici limba, nu-mi dau seama.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Daca uitandu-te prin zona vezi ca nu ai alta solutie de a te intretine singura, atunci se pare ca o solutie ar fi si asta.

Daca tu personal esti ok cu asa ceva, nu simti sufleteste vreo ingreunare si nu ai nici o problema, de ce nu?

Poti sa incerci acest lucru, daca o vei face, poate e mai bine sa cauti unul cu referinte bune printre colegele tale.

Oricum ar trebui sa iei in considerare ca acest lucru va incepe sa te deschida pe tine ca femeie catre barbatii mai in varsta. Spre deosebire de babuinii care poti sa ii gasesti in zona varstei tale, sugar daddy ar putea fi foarte matur. Si o sa incepi sa preferi barbatii mai in varsta. Ce incerc sa iti spun este ca exista un anumit risc ca acest gen de relatie sa iti afecteze viata ta viitoare.

| MagicDream a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti...si un retardat isi gaseste un loc de munca... cum isi gasesc si toti romanii plecati afara, fara sa stie limba. Altii pleaca la 40 si isi gasesc, asta daca nu vrei sa fii directoare sau sa stai la un birou si sa freci menta. Iulian are dreptate.

| MagicDream a răspuns:

Daca tu crezi ca e ok sa te risti enorm, din toate punctele de vedere, pentru niate haine, carti si ce-ti mai trebuie, ai o problema serioasa. Tu crezi ca o sa gasesti vreun afacersit tinerel si frumusel care sa te plateasca doar pentru ca ii tii companie, fara sa imploce relatii sexuale? O sa gasesti mosi libidinosi sau fel si fel de bolnavi, scarbosi, obsedati, poate si proxeneti care profita de naivitatea idioatelor. Daca nu-ti permiteai sa iti finalizezi studiile, cu siguranta parintii tai nu te mai lasau sa pleci de capul tau. Spune drept ca vrei sa fii o. pentru hainute, gentute, masini si calatorii. Crezi ca toate vin moca si nu ai nimic de pierdut pentru ele? Nu stiu ce studiezi tu acolo, dar nu ai minte nici cat o fatuca de 15 ani. Daca danezele sunt niste femei usoare, betive, drogate si asa au impresia ca baie traieste viata, trebuie sa faci la fel?

| MagicDream a răspuns:

Scuza-mi greselile

| MagicDream a răspuns:

Si nu va mai spuneti "sugar daddy", folositi cuvantul "curva", din lb romana, intelegem si asa

| MagicDream a răspuns:

Sugar baby*, pardon, acum am vazut ca daddy e de fapt proxenetul sau mosuletul flescait...of, engleza asta, greu e cand uitam limba romana. Cert este ca fie ca o spui in romana, fie in engleza, tot acelasi sens il are.

| smaly a răspuns:

Daddy iti da banu tu iti faci treaba simplu. Curva

| Iulian9787 a răspuns:

E simplu! fara suparare...esti curva, e ok ...esti fata cu 1 % creier din cat ar fi trebuit sa ai cauti dracu un job sau orice altceva in afara de aia, fara suparare daca e cineva de alta parere sa ma contrazica

| cristimihailov a răspuns (pentru Iulian9787):

Nu ti s-a cerut sa o judeci. Un sfat sau nimic.

| Lacecv a răspuns:

Buna! Nu as vrea sa-i jignesc in niciun fel pe cei ce au raspuns intrebarii tale, dar mi se pare ca am ramas acelasi popor indobitocit care atunci cand aude de cuvantul "sex" deja se gandeste ca i-ai luat familia in ras. Intrebarea mea pentru tine este urmatoarea: Esti atat de deschisa si puternica emotional astfel incat ca pe viitor sa nu te afecteze in viata de familie pe care o vei avea? Iar parerea mea e sa faci exact ceea ce simti tu ca este ok pentru tine, fara a asculta pareri ca " wow...esti o curva, cum poti sa faci asa ceva?", fiindca nu-i neaparat sa faci sex cu un batranel ramolit, ai dreptul sa alegi...nu e ca si cum te-ar alege ei, iar sexul nu poate fi ceva rau atata timp cat fiecare are beneficiile lui, pe plan fizic cat si mental.
Life is short, do what you wanna do happy.