| AndreeaPopescu1998 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna(15 ani) are o realtie cu profesorul de sport! Am crezut ca dupa inchierea anului scolar nu va mai exista! Ea spune ca il iubeste dar eu l-am vazut si cu alte fete! Din cate mi-a povestit ea au facut dragoste si acum ei îi întârzie menstruația! Eu nu stiu ce sa cred din toata povestea dar vreau sa o conving sa renunte la relatie mai ales ca el are 30 ani si multa lume l-a vazut cu fete pe strada sarutandu-se! Ea a fost mereu mai rebela si nu vrea sa înteleaga ca e gresita relatia!
Cum sa îi spun sa renunte la el? Cum sa-i dovedesc ca el isi bate joc de ea? E posibil sa fie gravida?
Tin mult la ea si vreau sa-i fie bine! Poate nu credeti ce am scris dar chiar am nevoie de ajutor! Vreau sa o fac sa vada realitatea!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care cele relatate si descrise sunt intamplari reale, si a intretinut cu adevarat contacte sexuale neprotejate in perioada fertila a ciclului ei menstrual, probabil ca a ramas insarcinata si din acest motiv nu se porneste menstruatia. Daca au trecut mai mult de 21 de zile de la momentul intretinerii ultimului contact sexual, ar fi indicat sa-si faca cat mai repede posibil un test de sarcina. In privinta relatiei dintre ea si acel profesor tu ca prietena buna si adevarata esti cea mai in masura sa-i "deschizi ochii" printr-o discutie foarte serioasa chiar si cu riscul de a se supara pe tine. Sanatate!

| AndreeaPopescu1998 explică (pentru corbulalbrosu):

De cand au facut-o ea spune ca au trecut 4 luni si ca de atunci nu i.a venit deloc! Eu am incercat sa îi deschid ochii, am vorbit cu ea ca o mama(sunt cu 2 ani mai mare decat ea, am 17 ani) dar ea nu vrea sa înteleaga da zor ca il iubeste! El isi bate joc de ea si ea o tine una si buna cu iubirea! Ce sa fac? Sa vorbesc cu ai ei?

| mentholinks a răspuns (pentru AndreeaPopescu1998):

Du-te la politie mai bine. Trebuie bagat la puscarie acel profesor.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Daca prin a o desparti de profesorul asta o "arunci" in alte probleme si mai periculoase decat aceasta? Eu unul zic sa nu incerci sa te bagi in viata ei cu forta decat daca vrea sa fie ajutata, iti cere vreun sfat sau...Parerea mea. big grin

| AndreeaPopescu1998 explică (pentru anonim_4396):

Si sa o lasa sa fie batjocorita in continuare?! Nu! O iubesc ca pe o sora si m-am decis! In seara aceasta merg sa vorbesc cu ai ei! Poate sa se supere dar e spre binele ei! M-a sunat azi si mi-a zis ca e insarcinata in 4 luni! Parintii ei trebuie sa stie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaPopescu1998):

Aici da, ai dreptate. Dar vorbeste cu ea, nu le comunica tu asta fara sa vorbiti mai intai.