| Vlad162 a întrebat:

Buna tuturor,scurta intrebare.
Consider ca relatia in care sunt cu o fata de aprox un an a devenit putin toxica dupa momentul in care s-a mutat la mine acasa. Consider ca a devenit prea posesiva, incearca sa ma indeparteze de familia mea, devine agresiva si vulgara cel putin verbal cand nu ii convine ceva. Ne intelegem si bine in rest, dar ma gandesc ca daca a inceput sa imi fie frica sa nu gresesc cu ceva sau sa zic ceva sa o supere pentru ca altfel se supara si face urat(tipa si sta suparata, vorbeste urat), atunci nu mai e o relatie ok.
Ce ma sfatuiti sa fac? Cum sa procedez? Mi-ar fi putin greu si fara ea dar si cu ea uneori ma simt singur si nerespectat. Mutlumesc si dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este extrem de simplu sa scapi de ea!
Cand tipa sau vorbeste urat, ii pui toate lucruile la usa, ii deschizi usa si o inviti sa nu se mai intoaca vreodata.
Ti-ar fiid e 1000 de ori mai bine si mai usor fara un asemena om care te toaca si iti da stres in viata, ca fete bune mai sunt cateva miliarde pe lumea asta, trebuie doar sa nu accepti in relatie o asemenea jigodie care te toaca inainte ca macar sa-ti fi devenit nevasta.
Imagineaza-ti ce zile de groaza vei avea daca te insori cu asta. te va tine numai in urlete si tigai aruncate dupa tine, daca ea nu se poate stapani acum, cand sunteti la inceput de relatie... da-i frate un sut in dos, s-a dispara din viata ta, ca sunt gramezi de fete bune si placute, care te pot iubii si oferii blandete, vorbe bune si dragoste.

8 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Nu o baga în seama, nu ii arata ca ți pasa și fii și tu mai ferm și explica i ca nu poți sa fii sub comanda ei, ca nu ți convine sa tipe la tine, ca nu îți place să înjure asta când exagerează, dacă ea se crizeaza prea mult și din orice, las o sa urle cât vrea și eventual fa și tu pe supăratul. Nu e normal sa te tina asa în priza, nu ți face ea educație, nu e normal sa te îndepărteze de cei dragi, ești un om liber, o relație ar trebui sa ne facă fericiți nu sa fie încă un motiv de stres. În plus sunt și alte fete, nu trebuie sa ramai la ea, eu o as spune și ei ca dacă continua sa te streseze fără motiv concret posibil sa va despărțiți. Problema e dacă nu are și ea motive uneori, poate și tu greșești de ajunge în starea asta și atunci lucrurile stau altfel dar dacă deja te simți presat, și ți e teama de scandal nu este în regula oricum ar fi.

| alexalx1234 a răspuns:

A vazut ca ai primit-o la tine si acum se crede regina. Ia da-i frumos papucii sa vedem ce mai face dupa ca prea si-a luat-o in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Cu siguranță este un om toxic, in ce măsură nu știu.

Este foarte probabil ca ea sa devina și mai toxică pe măsură ce tu îi permiți și odată cu trecerea timpului.

Și eu am inceput o relație noua de curând și tipa tinde spre același lucru.

Este important sa conștientizăm că nu depindem de nimeni ca să fim fericiți sau împliniți.

Să fim cu cineva din bucurie ci nu din nevoie așa cum o fac oamenii toxici sa spunem.

Cu siguranță vom întâlni și alți oameni mai puțin toxici sau deloc.

Întotdeauna în viața e important sa luăm în calcul orice și să fim conștienți că nimic nu ne este garantat, cu atât mai puțin o relație.

Acum daca tu ai nevoie de mai mult timp pentru a înțelege tot ce am relatat eu aici, pot spune doar că fiecare om are modul și felul lui de a face asta, doar că va lăsa mai multe urme cu cat mai mult timp trece.

Mult succes!

| Saiko10 a răspuns:

Nu vrei sa te casatoresti cu o persoana de genul asta, daca acum face asa cand iti va fi mult mai greu sa o parasesti va incepe sa faca si mai rau. nu ai ce face cu fata asta, mai bine sa o lasi. Eu as fugi cat de repede pot.

| Hypefox a răspuns:

Oferă-i încredere și scoate-o undeva și explică-i ca acum ce stați împreună practic va împărțiți viata împreună și nu ar trebui sa existe gelozie sau posesivitate ca oricum știți ce face fiecare împarte. Spune-i sa lucreze puțin la comportamentul ei și sa se controleze la nervi. Adu-i aminte de situația inițială, ca atunci când aveați respect la început, nu va puteați permite sa va înjurați sau sa va spuneți cuvinte grele. Cei drept mi se pare ciudat ca la nici un an deja sa va mutați, adică nu va cunoașteți complet, sa nu fie o greșeală. Dar măcar dacă situația va este asa, și dacă ești bărbatu în casa, explică-i situația și ca simți ceva toxic și fa-o sa înțeleagă, sa mai lase tonul, sa și controleze vorbele. Specifica I și faptul ca asta dacă stați împreună și formați o familie, totuși îți vrei și familia aproape, cât ei nu se baga la mijloc și țin distanta dar va vor aproape ca copii și se interesează de voi, nu are de ce să-și permită sa te distanțeze. Spune-i și punctul asta de vede. Dacă ea are probleme cu ai ei vizavi de treaba asta sau întra o dacă are ceva împotriva familiei tale, sa ti zică ca să rezolvati. Dezvaluiei faptul ca te îndepărtează acțiunile acestea și te face sa te simți singur, neliniștit...

| Adolf8 a răspuns:

Problema ta se numește " relație toxică "

| DoarCineva7689 a răspuns:

Intretine o discutie cu ea in legatura cu asta. Incercati sa va reparati relatia inainte sa fie prea tarziu si sa nu mai aveti ce sa schimbati unul la altul.

| Dragos1727 a răspuns:

Prietene probabil nu faci treaba buna!
Nu stiu ce sa zic dar o sa iti zic pe fata ca sa stii de ce e ea toxica!
Probabil nu o atingi bine...incearca si alte metode in afara penisului laughing))