| Salisa a întrebat:

Buna tuturor,

Situația nu este una roz și deloc ușoară.
Când l-am cunoscut pe A. sau mai bine zic când s-a băgat in seama cu mine, el era deja intr-o relație. Nu știam nimic de relația lor sau situația lui. Când am aflat ca are iubita, am încercat nu o data, ci de multe ori sa o las balta. Ca ma gândeam mereu la ea si ca nu e corect fata de nimeni ce se întâmpla. A fost o perioada când mi-a zis ca s-au despărțit. Ca după câteva săptămâni sa aflu ca el era încă cu ea și ieșea și cu mine. Au urmat 2 săptămâni in care nu i-am răspuns la mesaje și nu am avut nici un fel de interacțiune cu el. Pana ne-am întâlnit sa vorbim și mi-a zis tot adevarul, de ce m-a mințit. S-a despărțit de ea.
Și știu ca de data asta nu ma minte ca este o diferența și la comportament, nu se mai ascunde, ieșim cu prietenii lui.
Dar el și ea, încă au poze pe Instagram și Facebook. I-am spus ca de ce nu le șterge și răspunsul lui a fost ca sunt amintiri și ca nu vede de ce sa le șteargă. Bun, am înțeles ca sunt amintiri, dar nu mi se pare normal sa lași poze cu fosta când va sărutați, in condiția in care te afișezi cu altcineva.
Am înțeles si faptul ca e aiurea sa ieși dintr-o relația de 4 ani. Dar i-am oferit toată înțelegerea de care a avut nevoie încă din Februarie.
Ceva păreri?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Genul de barbat care considera ca detine toata puterea in cuplu si poate sa procedeze cum considera de cuviinta. Treaba este simpla, daca te deranjeaza, evident ca te deranjeaza, cu tine intr-o relatie, insa pe pagina publica, poze in care se saruta cu alta, FASCINANT. Sunt amintiri? OK, in regula, nu am zis sa le stergi de pe suprafata Pamantului, dar in momentul in care ai ales sa ai o relatie cu mine va trebuii sa cadem de acord asupra anumitor aspecte. Pur si simplu este de-a dreptul jignitor la adresa ta ca el sa dispuna de poze intime cu o alta persoana, poze pe care le vad majoritatea persoanelor laughing Ii spui ca te deranjeaza, iar daca se trage pe..., refuza imediat, atunci pur si simplu eu personal as incerca sa fiu cerebrala si sa nu ma las dominata de niste sentimente marca iluzii si i-as deschide usa.

| Adry05 a răspuns:

Vezi sa nu-ti faca si tie ce i-a facut ei. Cred in schimbarea la oameni, dar cand totusi esti cu cineva de 4 ani si-l lasi asa....si-l inseli pe la spate...nu-ti pui niste semne de intrebare? daca era ceva relatie scurta in care nu era prea implicat mai ziceam, dar totusi, sa stai cu cineva 4 ani si pe la spate sa cauti s-o inseli? Acu da, o fi si varianta ca nu mai mergea relatia, ca-si cauta o punte de iesire neputand sa indure singuratatea, dar era normal si de bun simt sa se desparta de ea daca tot voia ceva cu tine de la bun inceput de cand te-a "gasit". Omu minte, manipuleaza, dramatizeaza. Eu cred ca nu-i om serios si demn de incredere. Acu tu decizi ce faci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am o părere. Ce a fost a fost.
El are dreptul să aibă amintiri, dta ești cu el, nu ești pentru el o imagine de pe Facebook. Asta să conteze.

| Hammurabi a răspuns:

- un tip care te-a mințit odată, te va mai minți și altădată. E o latură a caracterului unui om, care de obicei nu se schimbă.
- amintirile (pozele) se țin într-un folder, dacă vrei să le păstrezi. În nici un caz nu le ții în vitrină, când tu ești cu altcineva.
- de ce te complici să fii cu un tip care îți ridică semne de întrebare și deja e dubios încă de la începutul relației?

| Plato a răspuns:

Exact cum a patit fata aia, asa vei pati si tu. La un moment dat se satura si de tine, apoi te va insela cu alta, te va lasa si pe tine si va trece la urmatoarea. Sa fii sigura ca asa va fi.
Tipul ala e un "player", nu da doi bani pe niciuna, doar isi face treaba si pleaca.

| Lizuca1234 a răspuns:

Pui piciorul in prag si ii ceri sa dea jos pozele pentru ca acum este cu tine si normal ar fi sa puna poze cu voi 2. Dar atentie- asigura-te ca nu te minte si ca nu te tine de rezerva. Barbatii e porci, misogini si mincinosi, 99% din ei. Nu accepta sa fi rezerva nimanui, orice ar fi si oricat ti-ar fi de draga persoana respectiva. Ai demnitate, onoare si stima de femeie. Fruntea sus, de barbati e plina lumea, alege unul cu caracter, nu un mitocan. Bafta!