| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Sunt intr-o situatie cumplita, dar hai mai intai sa o luam in ordine.
Sunt implicata intr-o relatie de aproape un an. Il iubesc si e totul pentru mine, dar in urma cu o saptamana am reintalnit un tip cu care ma intelegeam destul de bine inainte, vroiam sa fim mai mult decat amici, dar in seara in care mi-a facut propunere l-am refuzat si de atunci a fost suparat pe mine, ne vorbind nici cu mine nici cu actualul prieten [ erau prieteni foarte buni].
In ultimele 2 saptamana am trecut cu prietenul prin tot feluri de certuri, iar acest tip, M. a fost ca o gura de oxigen. Nu s-a intamplat nimic, l-am zarit, ne-am zambit, am plecat mai departe, ne-am intors capul unul dupa celalalt.
Problema este ca de sambata, de cand s-a intamplat chestia aceasta imi sta gandul mai mereu la el si numar zilele pana incepe scoala pentru al putea vedea macar.
In sfarsit, dupa 2 saptamana seculare, am terminat razboiul cu prietenul, il iubesc mai mult decat orice dar totusi imi zboara gandul la imaginea celuilalt si asta pentru ca el e exact ceea ce a fost prietenul la inceput, felul sau de a actiona, de a se purta. si nu neaparat pur si simplu are o privire pe care nu ai cum sa o uiti.
Doamne nu stiu ce sa fac... putin ajutor, oricm ma simt ciudat, nasol samdp.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard. As simple as that.

| DenisaMetal a răspuns:

Buna tu esti prinsa intre da si nu. Cel mai bine este sa cu vorbesti deschis cu celalalt dar si in acelasi timp si prietenul tau sa nu va mai certati

| babygyrl a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa faci ceva.Cauta toate defectele lor, vezi care crezi ca s-ar comporta mai frumos, vezi pe care il cunosti mai bine, care ti-a gresit, pe care il iubeste si pentru care doar simti ceva.Nu stiu pana la urma e alegerea ta. Dar stiu cum te simti, nu de mult am fost pusa si eu intr-o situatie asemanatoare, sa ii iubesc pe amandoi, dar pana la urma unul mi-a aratat ca nu merita si ca el nu ma iubeste, dar cel mai bine e sa ramai cu actualul pentru ac il cunosti, si sa nu va mai certati.