| Georgy_2066 a întrebat:

Buna tuturor happy V-as ruga sa imi cititi si mie povestea si sa imi dati cateva sfaturi.
Azi vara am avut o relatie cu un baiat.Nu a durat decat o luna, dar luna aceea a fost de vis.Se comporta foarte frumos cu mine, si intr-un fel simteam ca tine la mine.Chiar m-a dus acasa sa-i cunosc familia. Apoi dintr-o data nu mi-a mai raspuns la telefon si eu nu am mai insistat sa-l caut[sunt si o persoana foarte orgolioasa]. Dupa ceva timp dupa ce ne-am despartit am aflat ca el s-a impacat cu fosta lui prietena.Intre timp ne mai intalneam asa ocazional prin oras cand eram cu fetele si ele imi spuneau ca se tot uita dupa mine.
In dimineata asta am mers la cafea cu niste prieteni [cu care este si el prieten] si a venit si EL acolo.Cand a ajuns nici nu l-am salutat.La masa noastra erau trei locuri libere si unul dintre locurile alea libere erau langa mine.A intrebat daca sta cineva acolo si o prietena a zis ca nu sta nimeni, iar el s-a pus langa mine.Toata tremuram >:" Am inceput sa ne jucam cartii, remii si el se tot baga in seama cu mine.L-a un moment dat si-a varsat cafeaua din greseala si a zis "Bine ca nu te-am stropit" happy
Tot primea mesaje[probabil de la prietena lui] si zicea"o sa-mi bag pla"
La un moment dat i-a sunat telefonul cand ne jucam remii si am observat ca se grabea [el i-a spus la ala cu care vorbea ca nu vine sa joaca remi]iar o prietena i-a zis"du-te daca te grabesti si ai treaba ca le adunam noi piesele"iar el a spus "trebuie sa merg ca ma asteapta unu sad "[asa cu parere de rau]
Era foarte dulce cand vorbea cu mine.Nu mai stiu ce sa cred.Eu am tinut foarte mult la el, deoarece am avut inainte o relatie de 1 an jumate si el a fost primul care m-a ajutat sa trec peste.
As vrea sa ma impac cu el.Dar e si prietena lui la mijloc.
Ajutati-ma cu niste sfaturi va rog.
Fara comentarii rautacioase.

8 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

E clar ca baiatul desi este cu ea se gandeste la tine.Nu dorea sa spuna ca il cauta prietena lui pentru ca erai tu acolo si asta i'ar fi distrus orice sansa de impacare cu tine.
Mai bine vorbesti cu el ii spui cum sta treaba si daca te iubeste o sa renunte la prietena lui pentru tine.

| AleXisAleXis a răspuns:

Prima oara trebuie sa te asiguri ca intre el si actuala lui prietena nu exista iubire.
Si apoi sa incerci sa te impaci cu el.
Daca se iubesc nu are rost sa te bagi intre ei. Vorbeste cu el, fii pritenoasa cu el si intreaba`l cum ii merge cu relatia, daca se intelege bine cu ea. Nu mai fi orgolioasa daca se baga cu tine in seama si vorbeste frumos cu tine nu ai de ce sa-i vorbesti de sus. A gresit ca s`a despartit asa de tine fara nicio explicatie.
Tot ce poti sa faci este sa vorbesti cu el si sa lamuresti unele lucruri.
Si daca el si cu prietena lui se iubesc te sfatuiesc sa nu te bagi intre ei oricat de mult ti la el.
Ai grija de tine

| Georgy_2066 explică (pentru AleXisAleXis):

Nu am curaj sa il intreb asa ceva, mai ales ca nu suntem niciodata numai noi doi sa vorbim asa, mai deschis.

| AleXisAleXis a răspuns (pentru Georgy_2066):

Pana la urma tot o sa fiti singuri, doar asa poti sa afli raspunsurile la intrebarile tale. Trebuie sa-ti faci un pic de curaj daca vrei sa nu mai fi in ``ceata`` si evident daca il vrei.

| Georgy_2066 explică (pentru AleXisAleXis):

As vrea sa isi faca el curaj sa faca pasul acesta. Odata mi-am pus pe facebook ca sunt intr-o relatie complicata si a intrat fratele lui pe mine sa ma intrebe cu cine stau si m-a intrebat daca mai stiu cand am stat cu frates-o..Cred ca de fapt el era..As vrea foarte mult sa ne impacam, dar nu mai stiu ce sa cred straight face

| AleXisAleXis a răspuns (pentru Georgy_2066):

Atunci asteapta sa te invite el undeva si sa vorbiti deschis.
Acest baiat ar merita sa-l bati pentru ca s`a despartit de tine fara nicio explicatielaughing
Dar nu poti sa iei o decizie fiindca tu nu stii de ce el a facut pasul acesta.
Sper sa vorbesti deschis cu el si sa lamuriti totul. Si gandeste`te bine de ce il vrei, daca ar merita sa fi iar cu el chestii din astea.

| Azµre a răspuns (pentru Georgy_2066):

Păi de ce nu-l tragi de-o parte să discutați?!

| 7639781254 a răspuns:

Nu cred ca te merita. Sa despartit intr-un mod foarte urat de tine. Eu n-as mai accepta o relatie de dragoste cu el.