| Alinaa901234 a întrebat:

Bună tuturor! Vreau sa știu dacă vi s-a întâmplat vreodată să rămâneți însărcinate de la lichidul preejaculator? Nu vreau din auzite,vreau sa știu dacă vi s-a întâmplat vouă. Unii zic că se poate sa rămâi de la el, alții că nu, deci nu știu ce să cred.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt sanse extrem extrem de mici, lichidul ala poate sau nu poate sa contina spermatozoizi, e in functie daca baiatul a ejaculat mai inainte sau nu, atunci lichidul ala e foarte probabil sa contina spermatozoizi intrucat are si rolul de a curata canalul lor de spermatozoizi iar tu fiind in perioada fertila normal ca se face intalnirea ovul-spermatozoid si se formeaza o sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata cu lichidul preejaculator trebuie sa intrunesti cateva conditii:
- fata sa fie in perioada fertila
- baiatul sa fii avut o ejaculare in prealabil (posibil masturbare) - sau partide consecutive de sex, cand sperma ramane pe teava dupa ejaculare si se scurge in vaginul fetei, imediat cum este re-introdus la partida urmatoare.
Doar in acest caz, lichidul pre-ejaculator poate contine sperma.

| Andreeush a răspuns:

Șanse de a rămâne însărcinată de la lichidul preejaculator există deoarece acest lichid conține spermatozoizi.

| Andreeush a răspuns:

Prost ești tu, inainte de a comenta informează-te.

| Andreeush a răspuns:

Vezi cum vorbești, nu sunt analfabetă. Tu esti un needucat, ca să nu zic altceva mai urat.

| antiqque a răspuns (pentru Andreeush):

Sau ce? Du-te ba de-aici ca te faci de rusine.

| Ilusion00 a răspuns:

La mine s-a intamplat lucrul asta, probabil ca a fost in perioada fertila. acum posibil sa difere de la persoana la persoana.