| viataeopoveste a întrebat:

Buna tututror am nevoie urgent de cat mai multe parerei. De o luna si unpic sunt impreuna cu un baiat dar ne cunoastem de 4 luni, de doua sapatamani in coace el imi tot spune ca nu are timp sau are treaba si nu poate sa vorbesca cu mine si sa se intalneasca.El tot sustine ca ne vedem intr-o saptamana dar eu una am inceput sa ma indoiesc de el. La inceput am avut mari certuri ca sa spun asa din cauza persoanelor care nu au fost de acord cu relatia si au incercat sa ne desparta mi-a dovedit prin multe gesturi ca el chiar ma iubeste dar la ultima cearta mi-a spus ca am scazut mult in ochii lui cea ce la momentu actual nu am inteles ce ar fi trebuit sa insemne. Ce ar trebui sa insemne toate chestile astea ca m-am chinuit prea mult sa mentin relatia asta si chestia asta la facut sa nu-i mai pese deloc de mine sau ce? Si ce ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Dă-i un timp. Poate chiar are treabă.
Poate e supărat din cauza cerții... Depinde din ce cauză a fost cearta.

| neutrino a răspuns:

Chiar daca esti inca o mica copila, tu nu trebuie sa cazi la picioarele niciunui baiat pentru ca acesta sa accepte o relatie cu tine. Atunci cand un baiat te va dori, trebuie sa transpire pana cand te va cuceri!

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Wow, feminista din ea! happy Hai ma, nici chiar asa - ca nu-i maraton. Daca cineva te doreste si sentimentul e reciproc nu cred ca trebuie sa transpiri!

| SunnyDay88 a răspuns:

Ai atata drama dupa 4 luni de relatie?
tu te plictisesti rau tare de accepti asa ceva.
de obicei cand scazi in ochii cuiva inseamna ca l-ai dezamagit si asta de multe ori duce la distantare.

poate n-ar trebui sa mai insisti cu lupta pentru a mentine aceasta relatie. nu de alat dar daca dupa 4 luni ai ajuns sa spui "m-am chinuit prea mult sa mentin relatia asta" e f grav si sincer nu merita.

| kzd a răspuns:

Poate este ocupat, a spus pe o saptamana, lasa sa treaca o saptamana si dupa vezi ce face, e prea devreme acum ca sa tragi concluzii. O zi buna!

| EleSimoo a răspuns:

Ti-a dovedit ca te iubeste si totusi ai inceput sa ai indoieli... Nu suna bine.
Poate chiar are treaba.
In cel mai rau caz, il sufoci.Sau, dupa cum ti-a zis-o chiar el, nu ai abordat relatia in cel mai corect mod....Adica de ce ti-a zis ca "ai scazut in ochii lui?"

| viataeopoveste explică (pentru EleSimoo):

Pentru ca la un moment dat mam indoit de el iar el a obesrvat ca am tinut asta in mine

| EleSimoo a răspuns (pentru viataeopoveste):

O.Daca el s-ar fi indoit de tine nu te-ar fi durut? Totusi, ti-a dat motive serioare sa te indoiesti de el?

| viataeopoveste explică (pentru EleSimoo):

Nu nu mi-a dat niciodata, dar am fost prea naiva si mam luat dupa asanumiti prieteni