| amelicika a întrebat:

uitati care e chestia, imi place de un baiat de la mine din clasa (are un frate geaman) ambii impreuna cu mine si inca citiva prieteni suntem de nedespartit
acum ce vreau eu suntem tare buni prieteni il stiu foarte bine petrecem mult timp si il plac(e un pic timid)problema e ca el o place pe FOSTA prietena a mea care acum e o adevarata pitipoanca super populara si el stie tare bine ca ea nu il place (el ii da de toate)..si ciocolate mereu ii ofera loc..etc adica isi da sufletul pentru ea insa EA se poarta ca o purcica in fata lui, nu vreau sa sufere! cum pot sa fac sa ma placa pe mine! 13 ani jum
*suntem prieteni foarte buni!
funda

5 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Daca ii plac pitipoancele, n-ai ce-i face.
Poate cu timpul se schimba.
Sa fi si tu o pitipoanca.
Sau candva suferi, din cauza comportamentului fetei respective, fi pe aproape si poate te va placea.
Fiind prieteni foarte buni, s-ar putea sa te vada ca pe o amica. Da-i de inteles ca-l placi, nu doar ca o foarte buna prietena.

| TeckTonik997 a răspuns:

E normal la 13 ani sa mergi cu turma, sa te uiti dupa ce-a mai piti indiferent daca aia te vrea sau nu, stiu ca la varsta aceea, ne uitam cu totii din clasa dupa aceeasi fata laughing. Eu zic sa fi directa, daca sunteti prieteni, poti incerca fara ocolisuri, te va intelege. Nu incerca prin intermediul fratelui, daca sunt si gemeni inseamna ca sunt mult mai apropiati decat voi, desi poate ca nu par

| amelicika explică (pentru TeckTonik997):

Pai cum sa-l fac sa ma placa ma car sa incerc

| TeckTonik997 a răspuns (pentru amelicika):

Nu poti sa faci pe cineva sa te placa, ori te place, ori nu te place, pana acuma sunteti buni prieteni dupa cate am inteles, asta e tot ce poti face, rar gasesti situatiile alea din film in care 2 prieteni raman singuri si in 1 ora deja sunt super indragostiti amandoi. Eu zic sa ii spui asa aiurea, ceva de genul: "stii, am o problema, m-am cam indragostit putin de tine" vezi ce zice, daca accepta bravo, daca nu spune-i ca i-ai facut-o acum fiindca ai uitat de 1 aprilie. si fi linistita, nu vreau sa imi imaginez ce ar fi fost sa o am acum iubita pe fata care mi-a placut-o la varsta ta.

| amelicika explică (pentru TeckTonik997):

Pai nu prea intelegi, eu nu vreau sa il am ca (iubit) eu vreau sa ma prefere me mine pentru ca stiu ca la un moment dat fata aia ii va face un rau si nu vreau sa sufere pentru ca tin mult la el de ex lucr pe care i le facea ei chestii cu ciocolate...si da, corect nu poti face sa placi pe cineva din senin dar macar cum sa o DEE UITARII!