| teiubesteuna a întrebat:

:* Uite dragilor cum e treaba, eu am un prieten de aproape 1 an de zile el este mai mic k mine cu 8 luni eu sunt in clasa a8a si el a7a problema e ca el este jumate tigan, adica mama lui e romanca si tatal lui e tigan... la un timp au aflat si parintii mei de relatia noastra, eu nu le-am spus pentru k stiam k nu o sa fie de acord si am avut dreptate. Cand au aflat au avut un soc si pur si simplu nu accepta k fata lor sa stea cu un tigan, eu le-am zis ca am renuntat la el dar de fapt nu e asa eu tot sunt cu el. Nu stiu ce mi-a facut m-am indragostit de el la maxim si imi e foarte greu sa renunt la el dar imi e greu sa ii mint si pe parinti. Nu stiu ce sa fac, va rog sfatuiti-ma ce ar trebui sa fac, ce sa fac sa imi mint parintii in continuare sau sa renunt la prima mea iubire! Va rog mult si nu radeti de mine k sunt cu un tigan pana la urma si el tot om e si nici macar nu semana cu un tigan! Mersiii anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Buna
Daca tu îl iubești pe acel băiat ar trebui sa ramai cu el, chiar dacă părinti nu sunt de acord cu el, dar nici sa iți minți părinti nu e bine, eu cred ca ar trebui sa le spui adevarul ca nici dacă minți nu e o soluție sti cum e minciuna are picoare scurte si pana la urma se va afla adevarul ca mai sunteți împreună si ar trebui sa le dovedești părinților ce e un băiat bun si nu condeaza ca el e tigan daca voi va intelegeti foarte bine, Bafta.

| teiubesteuna explică (pentru Laurentiu_4547):

Multumesc pentru tot! Eu chiar il iubesc si el e chiar un baiat bun si pana la urma o sa le demonstrez si lor asta! Mersiii! happy

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru teiubesteuna):

Cu plăcere si sper ca părinti tai sa înțeleagă.

10 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Nu e bine să le ascunzi părințolor adevărul, dar nici să renunți la el nu te stătuiesc pentru că doare foarte tare să renunți la prima iubire.
Vorbește cu părinții tăi și cheamă-l la tine să vadă că e un băiat serios, nicidecum o persoană rea cu intenții ascunse. Ar trebui să vadă că nu e un țigan din ăla cu pălărie și ciocate de lac, că nu se aseamănă cu imaginea țiganului pe care ei o au în minte. Oare ai tăi nu știu că discriminarea e cel mai josnic caracter de care poate da cineva dovadă?

| teiubesteuna explică (pentru KaterinaРомановский):

Mersiii, ei il cunosc stiu asa cum arata, cum se imbraca, tata vorbeste foarte mult cu taicaso, ii cunoste familia dar tot nu vor sa inteleaga ca eu il iubesc si ca nu e o rusine ca eu stau cu un tigan pentru ca nu ar trebui sa ii intereseze de gura lumii, ci de fericirea mea! Mersiii pentru incurajari!

| Miky1 a răspuns:

Nu o sa mearga oricum si asta nu din cauza ca e tigan.e diferenta de varsta, el e inca un copil pe cand tu, ca si fata esti mai matura..sa zicem cu 2 ani si 8 luni. Sfat : ia-ti un prieten mai mare cu minim 2 ani si o sa observi diferenta

| teiubesteuna explică (pentru Miky1):

Eu nu vreau pe nimeni decat pe el! El e totul pentru mine nu ma interesaza ca e diferenta de varsta, dragostea nu are varsta! Mersiiii oricum!

| Miky1 a răspuns (pentru teiubesteuna):

O sa traiesti, si o sa vezi.Eu sustin spusele mele.

| Deutsa17 a răspuns:

Si eu sunt in aceias situatie de un an jumate. Doar ca la mine e invers eu tiganca el roman. Nu ii baga in seama si va fi bine o sa se plictiseska sa iti mai reproseze si te va lasa in pace. Va iubiti treceti peste!:*

| teiubesteuna explică (pentru Deutsa17):

Mersiii, tu cred ma intelegi cel mai bine! Sper sa fie asa si pana la urma sa ma lase in pace ca pana la urma cu el o sa traiesc nu cu ei! Mersiiii!

| Deutsa17 a răspuns (pentru teiubesteuna):

Exact o sa te obisnuiesti cu ideea. Au si ei dreptate dar de multe ori exagereaza asa ca vezi-ti de relatia ta