| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Ultimul contact sexual neprotejat l-am avut pe 20, iar pe 24 trebuia sa îmi vina menstruatia, ceea ce nu s-a intamplat. Intr-adevar am fost stresata de 1 saptamana maxim, numai cu gândul acolo... posibil sa fie și asta cauza.

Credeți ca dacă as face testul de sarcina acum, as avea un rezultat real?

Răspuns Câştigător
| 25girl a răspuns:

În urma contactului neprotejat din data de 20, șansele sa ramai însărcinată sunt aproape inexistente. Doar dacă ai mai avut și alte contacte neprotejate, în perioada fertilă.
De altfel, o întârziere de câteva zile nu înseamnă sarcină. Poate fi cauzata și de alți factori. Și eu am mai avut întârzieri de câte 3-4 zile uneori. Testul de sarcina e recomandat cam la o săptămână de la data la care trebuia sa îți vina menstruația. Sănătate!

| AntonelaCK a răspuns (pentru 25girl):

Contact sexual neprotejat am mai avut pe 6, 15 și 20. Astăzi am făcut un test și a iesit negativ. Deși... menstruatia mea intarzie și de dim.am avut un episod de vărsături. Crezi ca e făcut prea devreme?

| 25girl a răspuns (pentru AntonelaCK):

Așteaptă sa treacă o săptămână din ziua când trebuia să îți vină menstruația și fă un alt test, asta dacă nu îți vine menstruația între timp. Cele mai multe teste promit rezultate corecte chiar din primele zile de întârziere a menstruație însă difera de la test la test și de corectitudinea efectuării lui. Când faci testul să te asiguri că ai respectat indicațiile.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Teo29 a răspuns:

Fa un test si vezi ce rezultat e.
Pe viitor, fa-o doar protejat...
Nu merita stresul