| B3HappyN0Worry a întrebat:

Un act sexual începând cu consimțământul unei fete minore, însă apoi să se transforme într-un abuz (a continuat agresiv chiar și după ce a început să plângă) care a traumatizat-o, poate fi luat în considerare de către autorități? (Băiatul fiind major)

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fiind minora nu are consimtamant. Poate sa ajunga la puscarie baiatul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este pedepsit de lege chiar dacă există consimțământul minorei.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca poate fi luat, nu este ok, este chiar imoral ce s-a intamplat.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Poate fi considerat viol.

| Sofer a răspuns:

Da poate dacă te-a reclamat la poliție.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu

| ShaOfHatred a răspuns:

Da, în totalitate. Să fie aruncat în pușcărie, unde să primească același tratament de la ceilalți deținuți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complicat.

| Catalin77945 a răspuns:

Da

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Daaaaaaa...cum ai putut sa faci asa ceva?