| anonim_4396 a întrebat:

Un băiat se uită mereu la mine(de mai mult de un an) în orice ipostază ar fi.Adica daca vorbeste cu o profesoara ii zice ceva ei şi apoi se uită la mine până nu mă mai vede.Şi eu ma uit la el fiindcă îmi place mult de el. El este mai timid. Credeți ca i-ar putea place de mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact asta fac si eu atunci cand imi place o fata. Sigur te place si el. De ce nu te duci la el sa faceti cunostinta? happy

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat, asa voi face. happy

| anonim_4396 explică (pentru AdrianaManu18):

Iti doresc mult succes! happy

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate se uita la tine pentru ca tu te holbezi la el!
Ia da-i pace, sa vezi daca vine sa-ti spuna ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul ala se uita de mai bine de 1 an dupa tine si nu a facut nici un pas pana acum, sa-ti spuna ceva, inseamna ca se uita de curiozitate si atat.
Totusi, cat de timid ar fi cineva, in cateva luni tot iti spunea ceva, dar cum a tercut peste 1 an, poti sa-ti spun clar, ca nu-i interesat de tine, probabil ca se amuza de cat iti rupi tu gatul dupa el.

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vorbesc deja cu el.Il cunosc de mult timp, nu e genul ala de baiat.Si am observat ca si lui chiar ii place sa vorbeasca (,) cu mine.

| sprezero a răspuns:

Nu, se uita la tine ca nu are unde se uita in alta parte...
Esti culmea.
Comunicati fratilor, ca de aia sunteti oameni si aveti gura...
Mergi la el si spune-i "bai baiete, vad ca ma privesti atata. daca ti-s draga spune-mi, daca nu, spune-mi!"

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Are o simpatie față de tine.
Baga-te in seamă cu el daca-l placi că dacă tot vă uitati unu la altul vă alegeti doar cu privitul.