| AnaAreMere05 a întrebat:

Una dintre cele mai bune prietene ale mele a intrat de curand intr-o relatie (de 3 zile). Este foarte entuziasmata deoarece chiar ii place mult de baitul respectiv. Doar ca in ultima vreme mi se pare ca exagereaza...chiar si cand iesim doar noi doua il suna si ii trimite mesaje incontinuu si vorbim numai despre el. In plus, a inceput sa vorbeasca despre mine si baiatul de care imi place ( Cosmin) cu baiatul respectiv. O inteleg destul de bine, doar ca uneori mi se pare ca situatia scapa de sub control. Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deseori se întâmplă aşa.
În calitate de prietenă,trebuie să îi spui ce te deranjează. Dacă eşti subtilă, delicată, nu se va supăra.O să înţeleagă, pentru că nu e un motiv de supărare.

Deci, te sfătuiesc să discuţi cu ea şi să îi spui deschis ce te deranjează.
Îţi doresc sărbători fericite alături de cei dragi!

| AnaAreMere05 explică (pentru anonim_4396):

Si tie! Mersi pentru raspuns!

| KarinuTzaa a răspuns:

Iti dai seama ca e fericita si vrea sa imparta acest sentiment si cu altii de incredere care o asculta. Incearca sa ii spui ca ai obosit sa o tot asculti cum vorbeste despre el si despre relatia lor atat de des. Sper sa te inteleaga pentru ca stiu cum este ca o persoana sa tot vorbeasca despre persoana iubita si sa nu se uite ca altii sunt absolut enervati si plictisiti de ceea ce spun. Bafta!

| lovelyone a răspuns:

Chiar ar trebui sa o intelegi. Daca ii spui, oricat de frumos, se va supara iar prietenia voastra s-ar putea destrama. Si chiar daca nu se va supara, de oricate ori veti sta impreuna voi doua, se va chinui sa se abtina sa vorbeasca despre el si astfel nu va mai fi ea insusi. La fel, nu veti mai fi atat de bune prietene. Singurul lucru pe care il poti face e sa nu o judeci, succes!

| DynamiiteXD a răspuns:

Ciudat,asa mi s-a intamplat si mie cu un baiat tot cu acelasi nume, dar i-am spus calm ca are probleme cu toti baietii de care se indragosteste, dar spune-i si tu intr-un mod dragut ca te deranjeaza poate fara a se supara.

| BySanu a răspuns:

Te-as sfatui sa o intelegi. Ca cred ca e prima iubire happy