| Corinutza17 a întrebat:

urgent. Dau funda! In noaptea de inviere eram la prietenul meu acasa, eram virgina. Am facut dragoste pentru prima data neprotejat. Eram in prima zi de menstruatie. El si-a dat fara sa vrea drumul in mine. Oare am ramas insarcinata daca eram la menstruatie? Mentionez ca am ciclul regulat, de obicei, ma tine 6 zile. Vreau raspuns urgenttt.

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

1. Sti ce este menstruatia? (ce se intampla in acele zile, de ce si ce sangerezi?)
Hai sa iti explic simplu.
Realizarea unei sarcini se produce prin penetrarea unui "ou" de-al tau de un "inotator" de-al lui.
Cand sangerezi regulat, se poduce eliminarea "outelor" care au asteptat degeaba.
Chiar daca un "inotator" sa "iubit" cu un "ou" de-al tau, "ousorul" este eliminat cu tot cu noul lui prieten.
2. FOLOSESTE PREZERVATIVUL!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima zi de menstruatie are riscul minim de sarcina, deci este extrem de improbabil sa fi ramas insarcinata (posibilitatea este atat de mica incat este neglijabila). Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sxeuale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit atat pe baza cercetarilor stiintifice cat si medicale ca prima zi de menstruatie reprezinta ziua in care absolut niciodata si in nicio situatie formarea unei sarcini este in proportie de 100% IMPOSIBILA. Este singura zi a ciclului menstrual indiferent de tipul acesteia adica daca este regulata sau neregulata, sau de lungimea acesteia in care este imposibila formarea unei sarcini. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada menstruatiei nu este posibil sa fi ramas gravida.

| ywar a răspuns:

Ai zis si tu sa faci si tu ceva util pentru societate in noaptea de Inviere... La slujba veniti ca la teatru asa ca putina tavaleala nu ar strica.

| JustStitch a răspuns:

Daca nu te-ai protejat sunt sanse sa ramai insarcinata