| IubesteEa a întrebat:

Buna utilizatori am o intrebare de unde stii ca inca te mai iubeste fostul iubit 1.care sunt semnele? 2.si ce inseamna cand te ignora? la mine ma ignora total inainte vorbea cu mine, doar cand eram eu cu fratiumiu si el atat in rest ma ignora poate e din cauza 3.ca i-am facut ceva? 4.si daca da de ce il doare? ieri la scoala eram toti jos eu cu o prietena niste fete de la a5a si fratimiu cu el, si dupa mine se uita dar nu vorbeste se uita in ochii mei dar nu vorbeste si acum 2 zile i-am dat cu cornul si el imi zambea si dupa a dat si el apoi cu bulgare etc...5.de ce? eu cred ca inca ma mai iubeste se vede asta in ochii lui dar nu inteleg; de ce ar putea sa ma ignore ca inainte vorbea cu mine, 6.auziti ce inseamna cand le da la 2 colege de ale mele sa completeze oracolul lui? si cand a venit sa ma intrebe fratele meu ceva la usa clasei mele cu fostul el imi zambea si nu stiam de ce...va rog ajutorr! dau funda la cel/cea care a raspuns la toate intrebarile multumesc! va rog seriozitate!

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
thinking pai daca incepe sa se bage in seama cu tine,sa te intrebe diverse lucruri,subiecte etc,daca iti zambeste, daca iti face mici complimente, daca te priveste mereu atunci cand te vede etc.
2.atunci cand te ignora poate insemna ca poate inca te mai place si evita sa te bage in seama pentru a nu isi face si mai mult rau.
3. poate inca il doare despartirea de tine si de aceea evita sa iti vorbeasca
4. poate ca la deranjat ceva la tine,s-au poate ca nu are nimic,poate o fi ceva de moment la el,cine stie, nu stie nimeni ce este in mintea lui, decat el singur.
5. daca spui ca ti-a zambit atunci cand ai dat cu cornul si cu bulgarele in el,poate inca te mai place dar nu vrea sa arate asta, stii cum sunt baietiii, sunt destul de orgoliosihappy
6.pai nu inseamna nimic daca le-a dat colegelor lui sa ii completeze oracolul,daca le-a dat asta nu inseamna ca trebuie sa fie nimic,asa ca poti sta linistita,nu ai de ce sa iti faci griji pentru acest lucru.
Din ce ai mai spus tu ca iti zambeste si se mai uita la tine,eu cred ca inca te place,dar orgoliul lui nu il face sa iti arate tie ca inca te place, si vrea sa te faca sa crezi ca nu te mai place, cand de fapt poate ca nu este asahappy
Baftakiss

| KaRa23S a răspuns:

AR trebui sa-ti dai seama singura si eu cred ca tu stii dar refuzi sa crezi. Acum nu pot sa-ti raspund la toate intrebarile insa iti dau un sfat: intra in vb cu el cand vezi ca se mai uita la tine sub un pretext. Poate totusi vrea sa va impacati dar e frica sa iti zica (zic si eu). Depinde de firea lui. Eu n-am de unde sa stiu ascultand doar parerea ta pentru ca as interpreta ca tine.

| KvL a răspuns:

1.Ignora sau vorbeste in sila
2. Poate vrea mai mult decat o simpla relatie. eventual ceva intim.
3.I-ai facut ceva?
4. Daca nu ai spus ce crezi tu ca ai facut.noi de unde sa stim? Aici cam acelasi raspuns ca la 2. dar asteapta sa ii propui tu.
5.Pui cam aceleasi intrebari.dar folosind alte cuvinte.revin la punctul 2.
6. Vrea sa te faca geloasa sau ii este frica sa iti spuna pa (sa iti de-a papucii) si vrea sa faci tu acest pas.
7.8.9. ce ti-a spus fratele tau? sunt cateva stele pe cer.dar nu putem ghici!