| anonim_4396 a întrebat:

V-am povestit ca am vorbit cu un tip câteva luni și el avea prietena și mi-a tot promis ca o va lăsa. Ei bine, nu a lăsat-o, pe mine m-a tratat urat. Si acum încerc sa îl uit. Nu reușesc. Mereu ma uit pe Facebook lui. L-am șters și el înainte m-a blocat sa nu ii văd postările și cum l-am șters tot așa oki apar doar ca își schimba poza de profil și ceea de coperta. Știu ca am greșit și eu, dar mam atașat de el. În ultimele luni s-a purtat foarte urat cu mine și ma făcea scârbă, scorpie. Si daca nu îi făceam ceva pe plac îmi zicea că sunt ceea mai rea persoana de pe pământ și ca nici un bărbat nu ma poate face fericită. Oricum m-a amenințat cu multe, nu întru în detalii. Și vreau sa îl uit. Încerc în fiecare zi sa nu mai mai gândesc la el. Numărul îi l-am blocat și dupa iarăși l-am deblocat. Pe Facebook l-am blocat să nu mai întru sa ii vad pozele, dar iarăși l-am deblocat. M-am săturat. Ma gândesc la el, cum era la început nu în ultimele luni. Nu mai stih ce sa fac. La muncă ma gândesc cel dapai mult. Acasă îmi ocup timpul. Si la munca am de lucru dar nu stiu. Știu ca nu m-a iubit niciodată, știu ca doar a făcut ceea ce a făcut ca să aibă un scop (scopul de a se culca cu mine). Si da a reușit. Oricum. Mi-a promis multe. Dar nu s+a ținut de cuvânt. Oricum de întors la el, nu mă voi întoarce. Pentru ca doar mă învârt în cerc și nu mai vreau. Vreau să îl uit. Cum as putea? Am început din nou sa citesc cărți.

60 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa treaca o vreme, ai si tu rabdare, in cativa ani il vei uita. Dar primul an va fi foarte greu, apoi te vei trezi ca te gandesti al el mai rar, ba chiar va trece o zi intreaga fara sa te gandesti si te vei vindeca. Trebuie doar rabdare. Si mai trebuie sa intelegi: nu te-a tratat deloc urat, ci absolut normal cu statutul pe care tu ti l-ai ales. Era logic, normal si asteptat sa te trateze asa si tu ai vrut asta si ai acceptat-o din prima zi, nu exista nici cel mai mic motiv sa te astepti sa fii tratata altfel. Abia atunci ar fi fost anormal.

| RAY a răspuns:

Voua fetelor sunteti predispuse genetic la drama,va plac dramele, nu il vei uita pentru ca isi place sa suferi, plangi, acest ciclu iubire-placere-suferinta se tot repeta in viata unei femei pentru ca sunteti mai emotionale iar emotia are nevoie de drama, de asta va plac badboys https://www.lovepanky.com/my-life/better-life/emotional-masochism
https://www.psychologytoday.com/......ationships
https://en.wikipedia.org/wiki/Sadomasochism

filme sadomasociste reamintesc femeilor de timpurile din pestera, isi recomand sa citesti carti de psihologie https://www.libris.ro/......e-practica

uitarea va veni cand te vei indragosti de altul si va incepe un nou ciclu, badboys stiu cand sa te lase fix cand iubirea e la maxim in scimb baieti cuminti nu creaza drame, nu te lasa astfel creaza plictiseala

| Violleta2022 a răspuns:

Draga fata, pana la urma esti singura vinovata si ai primit, exact ce ai meritat!

| Freya1 a răspuns:

O sa iti treaca in timp.Gaseste pe altcineva (de data asta singur) si nu mai pune botul a vrajeli.
Fa-ti prieteni, iesi in oras si lasa totul in urma.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Da, așa e.

| Emma30555 a răspuns:

O sa ți treacă în timp, timpul vindeca rănile din dragoste, nu poți sa scapi de suferință o perioada e inevitabil, dar nu te lasă copleșită. Vei întâlni o alta dragoste. Nu te mai gândi la el și nu i purta ranchiuna nu are rost și nu te ajuta. E doar o experienta din care vei învața. Fii puternica și v a trece perioada asta.

| HadesSs a răspuns:

Asa iti trebuie daca te bagi sa strici relatii, daca stiai ca are prietena de ce te-ai bagat.

| anonim_4396 explică (pentru HadesSs):

La început nu voiam dar nu știu ma rog oricum am renunțat demult doar ca nu știiu ce sa fac sa nu ma mai gândesc la el. Oricum... Mulțumesc pentru răspuns...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai să te gândești tot timpul la el, că ești proastă și asta-ți place, îți place doar ce nu e accesibil. Așa sunteți majoritatea, vă credeți prințese de nota 8, 9, 10 și pe unul care e de-o teapă cu voi îl vedeți cu 3, 4 puncte mai jos, ciudat sau prost, care "nu vă merită p1zd@" și dacă într-un final ajungeți cu un asemenea "specimen" stați tot timpul în stress că vai Doamne, ăsta-i prost și mă iubește, puteam să găsesc ceva mai bun și tot timpul o să stați ca pe ace și o să căutați să îi găsiți nod în papură, și tot așa. Unul de teapa voastră o să-l țineți doar de cățeluș până găsiți voi "ceva mai bun".

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam multe complimente pe ziua de azi man mai pastreaza si pentru alte zile

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stai liniștit că nu are sacul fund. Sunt sătul de 20 de ani de ignoranță și prostie din partea lor. Mi-a ajuns până peste limită de cât de simandicoase și îndreptățite se cred și câte grețuri au față de cineva care nu le-a greșit o secundă în viață. Niște spurcăciuni grețoase și cu tupeu cât 10

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg, dar nu vei schimba nimic, fetele sunt masociste emotionale, vor alege mereu dramele, badboys, asa am evoluat ca specie asa erau stramosi nostri

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Te rog ray lasa-l nu imi strica buna dispozitie ca imi place.Isi face si lui bine ca vorbeste si isi expune frustrarile.
Oameni de aici oricum curand se vor plictisi sa ii mai dea apa la moara si va disparea in timp sau vor avea multi un exemplu de asa nu.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Poate o sa fiti impreuna

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ray ce ai baut? big grin

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Apa plata doar ca sunt la dieta, la nunta voastra am sa renunt la dieta

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Vaai mersi ce dragut din partea ta :*.
Revinoti omule laughing! O sa te chem la nunta mea cu prietenumi-o poate o tine pe acolo aproape de tine si ti-a fi usor sa vi.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai nu le mai schimba nici dracu' pe ele asta stiu, nici nu mai am vise de astea fantasmagorice sa gasesc vreuna care sa fie si om si sa ma bage-n seama. Am renuntat de vreun an la ideile astea fantastice. Acum nu mai fac decat sa ma schimb eu si sa nu mai dau un scuipat pe ele cum nici ele nu au dat pe mine de cand ma stiu. Decat sa mai stau sa ma rog de p1zd@ lor ca de Dumnezeu, sa ajung vreun sclav intr-o relatie cu o nenorocita posesiva si narcisista, un caine ponosit, mai degraba se face baiatu' Al Bundy versiunea "mu13 cu kkat". Sa le trag la mu13 din copac de zdrente orgolioase si besinoase care nu mai pot, pleznesc de atata atentie de cat au parte si mai si comenteaza. Aici si pe tot internetul si pe site-uri de socializare sunt doamne si vor atentie si sunt lezate daca le vorbesti urat. Colo in viata reala cand isi iau cate un scuipat in ochi, vreo palma dupa ceafa, vreun sut in cur sau sunt siluite de toti dementii, acolo nu mai comenteaza, la aia nu le fac filozofii, ca stiu ca nu au cu cine. Dar tot pe aia ii iau in p1zd@ si-n bot si-n cur si se gandesc la ei cat de barbati au fost si cum le-au umezit intre picioruse. Stai cuminte, ca nu le schimb eu, oricum nu am avut parte de ele si oricum nu mai am nimic de pierdut. Dar sa mai stau sa le ling in ureche, sa le alimentez orgoliul prostesc... imi pare rau, nu mai merge asa. Mi-au intors curul o viata, eu am sa le trag **** prin cur si pe la bot. Ce placere o sa-mi faca mie de-acum incolo sa stau doar si sa le dau peste bot intre timp si sa le fac sa se simta ca niste zrente care sunt. Cum am sa prind ocazia, cum am sa-mi bat p*l@ de ele...
Mai au si tupeul sa se planga ca toti suntem numai jeguri de oameni.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Exemplu de "asa nu" mi-ati dat voi o viata, mironosito... Mi-ati demonstrat ca "asa nu". Acum fac invers. Nu mai fi tu desteapta sa-mi zici mie ca nu stiu pe ce lume traiesc, ca eu am trecut prin viata mea si eu am dat de voi, nu am fost "natalia95" care a discutat si a barfit cu prietenele ei despre baieti buni si mai stiu eu ce subiecte. Eu am vorbit cu alea care ma intrebau, da unde ti-e casa, cand vine, unde ti-e masina, ce ai facut pana acum in viata, de ce nu ai avut pe nimeni, inseamna ca ai o problema baiete. **** cu kkat va zic eu... Or veni toate la timpul lor si toate fara nici un sprijin din partea voastra. Si dupa aia am sa va tratez tot ca pe niste scarbe care ati fost de totdeauna. Am sa va iau in ras si n-am sa dau un scuipat pe voi. Cum ati fost voi ignorante, asa am sa fiu si eu, ca asta e sigura limba pe care o vorbiti. Cand un om nu se gandeste doar la el, il considerati un gunoi, o panarama, un ciudat. Stai tu cuminte, ca nu e asta e xamplu de "asa nu" Asta e exemplu de "Doar asa da! Altfel vei fi tratat ca un gunoi"

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stai cuminte, cine stie ce profile false mai are ea pe aici si il foloseste pe unul sa vada ce si cum, sa stea cu coada pe sus, sa miroasa ce-i de fraerii de pe site si sa aleaga de acolo de sus din copac de unde sta ea bine si pe altele de fapt sa astepte mesaje in privat, ca le duce mintea la asa ceva.

| DonGiani a răspuns (pentru anonim_4396):

Fratioare cine te-a supărat în halul asta? Serios acum happy

| anonim_4396 explică (pentru DonGiani):

O viață plină de mu1s73 cu beșini in cap și de sparte care-s vai p1zd@ lor și încă au pretenții, stau tot cu coada pe sus și au grețuri și așteaptă să fie tratate ca niște prințese, niște jeguri care se cred mai presus de oricine ar da măcar un scuipat pe ele.

| DonGiani a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești cam supărat pe fete laughing)

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

În loc să dai vina conţinu pe femei şi societate ca alţi sunt mai buni decât tine mai bine ai accepta o dată că da, ai o problemă dacă ai ajuns până la 35 de ani fără să ai măcar o prietenă.
Nu am prieteni dragă şi eu sunt o persoană singuratică dacă tot eşti curios iar dacă am avut parte de cineva (adică o relaţie) foarte bine taie-ţi vena, ia uite la el ce se screme aici de oftica. Nu supun eu aşa să mă aflu în treaba spun adevărul dacă nu eram ok nici un om întreg la minte de pe planeta asta nu stătea ani de zile cu mine. Cum e şi la tine dacă nu eşti cu toate ţiglele pe casa nu are cum nici o femeie întreagă şi sănătoasă psihic să te ia de bărbat şi asumaţi o dată asta. Mergi la un psiholog sau hai în ţara dacă te frământă atât de tare singurătatea de acolo. Reorientează-te spre bărbaţi dacă femeile sunt nişte nenorocite că nu te opreşte nimeni.De ce te mai rahatesti pe tine şi cauţi compania lor şi le cauţi atenţia dacă sunt nişte javre? Ia-ţi mă un bărbat.
Spun acum ceva dar sper să înţelegi ce explic (nu mă refer la tine mă refer la un caz real). A mai fost un impotent ce din cauză că el nu putea f. te omora femei de parcă o femeie îi era lui de vină că nu i se scoală. Na aşa ajungi şi tu curând (nu impotent mă refer psihic) să urăşti oameni doar pentru că tu nu ai ştiut că dacă ai o problemă trebuie să o depăşeşti, dacă vrei să ai trebuie să lupţi, dacă eşti bolnav mergi la medic, dacă eşti singur vorbeşti cu oameni.
Lasă-mă tu pe mine cu depresia şi anxietatea ca şi eu am avut şi am din N motive dar pentru asta mă urăsc pe mine sau mă spânzur eu nu tranşez pe alţi ca să fiu eu şmecheră. Nu este nimeni obligat să te ajute pe tine omule! E legea junglei, mănânci sau eşti mâncat.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Tu cred că citești pe lângă subiect Mărioaro din Foltești... Ce s-a întâmplat, am atins vreo coardă sensibilă sau ceva? Nu eu am o problemă, problema mea e că sunteți voi proaste și ignorante, asta-i problema mea. Problema mea e că nu am vrut să fiu un jeg de om și să profit de voi și de prostia și naivitatea voastră nativă. Asta e problema mea și acum am să o rectific. Am să vă tratez ca pe niște automata care sunteți, niște tute care văd viața doar din punctul lor de vedere, care mai mult decât luate-n batjocură și folosite nu merită. Cât despre societate, scuză-mă, stau de vreun an de zile pe aici și văd zilnic diferența față de mentalitatea voastră din țară și nu există termen de comparație.
Nu-mi tai eu vena că ai tu pe cineva deșteapto, mă doare capul când te văd ce proastă ești și tu și consideri că dacă ai avut norocul să te bage cineva în seamă, în principiu fiindcă ești femeie, tu ai impresia că ăsta este doar meritul tău. Evident, gândire tipic muierească... ai tu impresia că totul din viața ta ți se datorează ție și ți se trage din munca și efortul depus. Cred că ai stat vreo 15 ani și l-ai căutat pe respectivul de ți-au dat transpirațiile și mureai zile cu rândul de frustrare și nesomn că încă nu-l aveai, probabil ai avut de luptat și cu încă vreo 10 pretendente la el ca să-l câștigi. De altfel, unul ca mine nu ar avea ce înțelege, nu ai avea cu cine discuta cu așa specimen. Ironic, din moment ce nici la un salut nu ați fi în stare să răspundeți când nu vedeți mașina în poză sau nu e clubul și barul pe fundal, sau mai știu eu ce locație de fițe... Tu sari la concluzii că nu am eu țiglele pe casă, că ești proastă și în prostia ta, în viziunea ta, confunzi ghinionul meu și prostia voastră majoritară cu o problemă personală. O femeie întreagă și sănătoasă la cap cum spui tu, văd că nu prea există. Aveți tendința să dați ignore sau să-i băgați omului pumnu-n gură înainte măcar să scoată un kkat relevant pe gură. La voi doar prima impresie contează și aia să fie de viață bună. Orice mai puțin și vă provoacă grețuri, grimase. De ce le mai caut compania? Fiindcă biologic și psihic m-am născut bărbat, merci. Nici nu am vreo dorință să schimb asta, chiar dacă ar fi mai ușor să fii o parașută și să-ți negociezi statutul pe baza importanței pe care ți-o dau alții. Nu, mersi, nu îmi trebuie "băieței" prefer să mor flăcău decât să devin o p1zd@, să mă "adaptez" ca alți inepți. Nu, nici n-am de gând să vă omor, cum crezi tu, că nu-s așa de slab la minte, că nu mi se scoală mie, doar am să vă iau în bătaie de joc de acum înainte și am să vă ignor, cât am să pot de mult, la fel cum am fost și eu tratat o viață de voi. Ce problemă să depășesc mai deșteapto, sărăcia, ignoranța voastră scârboasă, ce problemă să depășesc, o mamă abuzivă, care m-a ținut fără spațiu personal și m-a îndepărtat de toți prietenii și toate anturajele, prieteni falși pe interes? Uite că am scăpat de toate astea. Mai puțin de scarboșenia și ignoranța voastră.Pe asta nu am eu cum să o depășesc. Pe asta nu pot decât să o tratez cu aceeași monedă. Nu am avut eu ce să depășesc, că nu la mine a fost problema, nu am avut cu cine să vorbesc deșteapto, asta a fost problema "mea". Dar cui să spui și pe cine să doara-n p1zd@? Pe tine da, te las în depresia și anxietatea ta, că așa ai tu impresia că ai dat de greu și știi ce-i aia. Păi cumătro, tu nu ai aproape ani de viață câți am eu de depresie și singurătate, puternico și autosuficiento. Eu ani de zile nici nu am băgat de seamă că stau în depresie, că a avut maică-mea grijă să mă țină domol cu ochii închiși și am crezut că așa e normală viața. Tu stai și crede-te puternică și deșteaptă că a avut cine să-ți întindă o mână de ajutor, ai avut cui să-i spui o vorbă și să-ți răspundă înapoi, ignoranto. Lasă-te pe tina, da, că bine zici. Degeaba mănânc eu un kkat cu pâine că tu tot proastă rămâi și tot din punctul tău de vedere vezi și viața altora. Nu te tranșez pe tine, deșteapto, vă tranșez pe voi, p1zd3l3 ignorante și proaste cu orgolii mu1s73. Că dați răspunsuri fără rost, aiurea-n tramvai ca să demonstrați că voi sunteți mai speciale și voi puteți mai mult. Dar nu vă uitați la voi în ogradă la ce noroc ați avut să aveți atât cât aveți, mai mult sau mai puțin. Și cine a zis de ajutor? Ce ajutor as putea să am eu de pe un site de fițe și orgolii sculate? Te-ai întrebat atâta lucru? Tu ai impresia că îmi rezolv eu vreo problemă dacă îmi dau te miri cine câteva răspunsuri condescendente? Nu văd care-i ajutorul in asta. Nu, Mărioaro, am venit aici să stau la agățat și atât, poate o pica ceva și pe-aici, că în alte locuri deja am cam epuizat încercările. Tot peste lepre cu pretenții dau peste tot. Și aici de asemenea m-am lămurit cu voi. Nici nu-i permiteți omului să deschidă gura că deja sunteți prea la alt nivel voi, undeva prea sus, n-aveți voi timp și treabă să vorbiți cu orice "fraeri", sunteți lezate voi, că sunteți obișnuite numai cu minciuni dulci, nu răspundeți la nimic altceva. Realitatea, adevărul sinceritatea vă provoacă scârbă vouă. Lasă "fraerii" disperați că n-au toate țiglele pe casă, n-avem noi ce discuta cu ei. Dar în schimb eu am datoria față de voi să vă mai tratez cu respect și vorbe duci și mai știu eu ce. Măi să-mi trag eu pul@ prin ea de viață, dar cu ce ocazie, ce mi-ați oferit voi p1zd3lor până acum în viața asta în afară de frustrare și greață ca să mai am eu așa un comportament exemplar? Mai sugeți voi și pul@ puțin așa. Adică stau o viață și vă respect și vă tratez cum trebuie, nu vă spun nici "dă-te mai încolo" și voi mă scuipați practic în ochi și acum îmi spuneți să continuu tot așa înainte. Ce vorbești? Vezi că aveai în privat fâțe care se simțeau lezate că au primit pm de la un lake. Când ele de fapt au problemele lor și caută să și le rezolve. Dar nu pot vedea peste prostia lor un metru, că sunt orgolioase ele, sunt cochete, de viță nobilă, n-au ele timp de toți fraerii care vor să facă ceva în viața asta și nu au timp de joculețe sociale și bătaie de joc. Ei, atunci, MU13 CU CĂCA7! Jegoaselor.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti cel mai sincer prost pe care l-am întâlnit în viaţa mealaughing. Singura problemă e că deşi îţi zice o planetă că eşti cu capul şi că ai probleme grave psihice tu tot nu vrei să realizezi dar de fapt nu mă miră că nici un nebun nu recunoaşte că e nebun.
Nu a stat nimeni la coadă la bărbatul meu şi şi dacă a stat ete că el a umblat după mine na aşa să îţi dau peste buza. Dacă a ştiut să se comporte şi să mă iubească şi aprecieze am rămas împreună. Ne-am îndrăgostit reciproc ceia ce tu nu ai să simţi niciodată pentru că nu îţi permite mintea. Poţi să mă jigneşti cât vrei tu că mă doare la un metru în fata p. dei. Îţi meriţi soarta şi faptul că mori singur iar mămica ta a ştiut de ce a făcut ce a făcut că şi-a dat seama cum funcţionezi şi a ştiut că nu eşti de scos în lume.Pe tine nu te-ar lua nici un bărbat dacă ai fi pe invers şi ai dreptate fecior bătrân rămâi ca pe tine nu te f. te nici viaţa.Şi să mai specific ceva: Nu ai avut ghinion eşti tu prea prost.
Ţin să te anunţ că am să insist să te stresez până dă doamne îţi tai sau îţi puşca vreo venă şi fac un bine societăţi scăpând de tine

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu știu cu ce crezi tu că îmi dai mie peste buză acolo in prostia ta, singurul lucru care l-ai făcut acum a fost doar să-mi confirmi ceea ce deja știam, adică ignoranța, prostia și aroganța pe care le ai în cap, atât, nimic mai mult. Ți-am zis doar că citesc prin voi ca dintr-o carte, ești transparent de proastă și predictibilă, tocmai ce-ai dat dovadă. Acum din puțină scârbă parcă mă apucă și mila de tine cât de oarbă ești și naivă. Oricum, stai liniștită in băncuța ta aia mică și incomodă, că nu o să-mi plesnească mie nici o venă și nici n-am să mi-o tai, spre nefastul tău. Eu sunt pe calea cea bună și voi, unele din proastele ignorante de pe aici, pe drumul prostiei și pierzaniei. Am văzut destule până acum pe drumul ăsta. Am să râd eu de voi în curând, nu de tine personal, că probabil am să și uit că m-am luat în discuții cu o amărâtă sau două pe un forum sau mai știu eu unde, dar în viață am să mai întâlnesc eu alte și alte proaste, la fel de inapte și orgolioase, e inevitabil, că sunteți puzderie. Și am să-mi bat pul@ de voi în stiluri, că atât vă duce capul și atâta meritați.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine o viață de depresie și suferință decât o relație cu unul ca tine. Din fericire, cred că așa gândesc toate femeile. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Hai să-ți explic mai pe înțelesul tău acum, că sigur de proastă ce ești nici nu ți-ai dat seama, așa că nu am sa mai las la aprecierea ta să înțelegi ce s-a întâmplat. S-ar putea să-ți ia prea mult spre niciodată... Ăsta a fost doar un exercițiu rapid ca să îți demonstreaz cum folosiți tot ce aveți la mâna împotriva cuiva, cum sunteți manipulatoare și mu1ste și vă gândiți doar la interesul personal și a vă umfla orgoliul. Ți-am dat informație, ai și folosit-o. Și în prostia ta, te mai și mândreai că "na! i-am dat fraierului peste bot". Nu mi-ai dat cu nimic peste bot deșteaptă mică, doar mi-ai demonstrat cât de proastă și de predictibilă poți fi.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ti-ai dat seama ca esti prost vi si spui ca a fost un exercitiu laughing
Nu frate asa esti.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Stai cuminte in cubulețul tău acolo, că mai departe de laturile lui n-ai cum să te aventurezi cu mintea, e posibil să-ți dea cu erori. Sau orori, cum era?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mai raspunde ma si la altii 100 ca iti spun ca ai o problema nu dor mie, nu ma face asa importanta.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Păi cum așa, da' poate tu ești atât de importantă cât 100 și mai bine, lasă-i pe alții... de ce te vinzi ieftin?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca să vezi tu revelație...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai omule aberezi zau.Ti-am spus sa "mai canti pe la alte mese ca ma plictisesc" nu ma vand ca nu la taraba in piata.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Eu zic asa, cand imi mai dai reply, te rog stai cu capul in jos, poate ai probleme cu circulatia. Sau cumva de aia vroiaia sa-mi tai eu venele, sa-ti dau cu imprumut vreun litru de sange ca nu prea-ti ajunge la caput?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fa-mi un serviciu si ignorama sau mori

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Sa-ti fac si servicii acum? Dar de cand am ajuns la servicii, cred ca am fost absent la lectia aia? Doamne ce rapid a evoluat relatia asta, am ajuns la servicii deja :O Stai asa sa-mi dau doua palme sa ma trezesc, ca dormeam probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Hanhao):

Stai lin ca m-am relaxat pana acum si aici am ajuns cu relaxul, adica nicaieri. Asa ca schimbam foaia. Nu-ti fa griji, ca nu mi-a pleznit vena pana acum, ani la rand, nu o sa-mi plezneasca acum, pentru doua vorbe trei prostii pe un forum de pe internet. Ma antrenez putin cu ele sa vad ce au in cap. Pana aici nu am aflat nimic nou... doar mi s-au confirmat toate asteptarile pe care le-am avut. De aici in colo doar mu13 si ignoranta am sa le servesc. Cum am sa le prind la ingramadeala, cum am sa le fac de tot kkatul si am sa le dau cu pul@ peste bot. Pana imi creste mie pul@ mare si nu am sa mai simt nimic pentru ele decat mila in cel mai fericit caz. Si atunci am sa le iau si am sa le folosesc ca pe niste carpe ce sunt si am sa le scuip in gura ca pe niste javre ordinare ce se afla. Jigodii penale care stau parca de sus de la balcon cu coada ridicata ca tatele, de acolo de unde le e cald si bine si se lauda cu realizarile lor de viata sau stau si dau ignore la diversi ca sa isi umfle orgoliul prostesc. E diferenta mare intre o gandire normala si o gandire de femeie de la Romanica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Proastă ești, prost găsești. Ține-o tot așa, până ai să ajungi ultimul spălător, ultima cârpă, că așa va place, asta-i singura limbă pe care o știți. Vă place numai ce vă este inaccesibil și demonstrat. Nu sunteți decât niște lepre îngâmfate, narcisiste, care nu vă vedeți decât de propriul interes și vă doare fix în p1zd@ de oricine altcineva. Niște scârbe ipocrite cu standarde duble și mincinoase. Sper să-ți mai găsești tot așa băieți deștepți care să te vadă pentru ce ești și să îți dea la mu13, după care să te scuipe ca pe o măsea stricată ce ești.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am cerut părerea, nu am cerut să mă jignești. Bine?
Și în plus am renunțat demult, nu am distrus nimic. El a fost cel care s-a băgat. Oricum nu dau explicații nimănui. Si te rog nu mă mai jigni ca nu ți am cerut ție părerea prin jignire. O zi frumoasa!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Normal că nu ai cerut să fii jignită, normal că tu nu dai explicații nimănui. Tu de fapt ai venit aici doar să fii acceptată așa cum ești, că de fapt nu te interesează de nimeni și nimic altceva decât persoana ta.
Ai renunțat, adică ți-a dat omul jet ca la o lepră ce ești de fapt, așa cum sunteți 99%, lepre cochete de România. Bravo lui, băiat deștept. Asa meritați. Că de plâns știți să vă plângeți, de parcă nu voi ați luat deciziile proaste din viața voastră. Și după aia vreți înțelese, vreți gâdilate, iubite și așa mai departe. Dar dacă ar fi fost să o lase pe aia pentru tine, ai fi fost ok, că doar de' ți-au ieșit ție pasențele și asta e tot ce contează. Nu v-ar duce capul ăla la ceva bun, demn, nu ați da o șansă unuia "ne probat", nu... Păi nu mai bine să-i strici relația alteia, că ai văzut că îi este bine alături de el? Deci merită omul, e bun probat, de ce să încerci tu in altă parte unde e liber? La ce atâta istorie. Mamă, ce mi-e scârbă de voi... Numai talente aveți în cap. Sper să ai parte când ți-ai găsi pe unul bun să-ți spargă altă zdreanță ca tine casa, să vezi și tu cum e. Hai pa și sănătate, scârbă. N-aveți pic de decență și compasiune în voi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum adică nu ma jignești când tu ma faci lepra sau mai știu eu ce. Si da și eu am fost lăsat pentru alta. Acuma faci totul sa fie vina mea. Da recunosc ca am vorbit cu el și am acceptat dar nu eu m-am băgat în seama. Știi ceva, eu nu dau explicații nimănui. Nu ți-am cerut părerea. Asa că o poți sa nu mai răspunzi la întrebările mele. Nu știu ce ești fata sau băiat dar nu cred ca trebuie sa vorbești asa! Nu am distrus nimic. Ea nu știe despre mine, eu dacă nu a vrut să rămâna cu mine, am plecat nu am făcut rău nimănui. L-am lăsat sa rămână cu ea. Dar cineva totdeauna se găsește să comenteze. De parca voi ați avea o viață perfecta. Nu am dat și nu voi da nimănui explicații cât timp o sa trăiesc. Si daca o sa am parte de un astfel de bărbat de care zici tu ca merit, asta e. Eu singură îmi fac drumul în viață nu vii tu sau altcineva. Altele se dau sfinte, beau, se droghează fac copii de la 14 ani și eu daca am făcut odată astfel de lucruri, îmi săriti în cap. Nu sunt perfecta, recunosc. Dar am un loc de munca, un loc unde locuiesc, și multe alte lucruri care ma mulțumesc dar nu trebuie sa ma jignești. Nu mi cunoști viata! O zi buna!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing)))))))))))))))))))) câtă frustrare în răspunsul ăsta, de ce e ăla prost?rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cine să fie prost? E băiat deștept, nu prost.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti irosesti timpul daca dai explicatii cui nu trebuie.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Eu știu ce vrei sa zici sar ma deranjează faptul ca ma jignește într-una. Si acum ma face proasta... Chiar nu înțeleg... Doar am cerut un sfat, eu știu cine sunt si ce am greșit. Nu trebuie sa fie asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-ai ce să-mi explici mie, că nici nu mă interesează istoria specimenelor de genul tău, știu ce ai în cap și cum gândești, nu trebuie să știu câte ai făcut sau nu în viață. E de ajuns cât ai scris aici ca să-mi dau seama ce ai în căpșorul ăla sec. Dacă "nu erai așa", după cum zici tu, apoi îți dădeai seama din prima că ai fost proastă și nu te mai gândeai la respectivul. Dar din moment ce ție tot acolo ți-e capul, nu ai ce explicații să mai dai și cui. Noapte bună. Du-te și mai visează în continuare la feți frumoși și inaccesibili care nu ar da 6n scuipat pe viața ta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că mă cunoști îndeajuns să mă critici. Era doar o întrebare. Nu înseamnă că am dat la cineva în cap. Dacă nu îți convine genul meu de specie, nu trebuia sa răspunzi de la început. Nu stau eu sa ma explic la nu știu cine! Am încheiat orice discuție! Nu ma interesează răspunsul tău!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu că nu te interesează răspunsul meu, pe tine te interesează doar să mai găsești vreun făt frumos inaccesibil, nu trebuie să-mi mai explici că se subînțelege. Ți-e îți trebuie altă dramă neplictisitoare, că tot zicea cineva mai sus. Nu ți-e capul la "fraeri plictisitori".

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu mândro, lasă să fie și fudulă atunci. Ce mai vor și toți fraerii ăștia frustrați... Dă-i in kkat, să stea în banca lor. Știm noi fetele cochete mai bine de atât. Și după ce știm, ne mai și plângem. Vezi-ți de treabă tu mai bine, vezi că ai norocul că ai pe cineva lângă tine după cum spui și ține la tine. Mai bine vezi-ți de ograda ta. Oricum nu prea ești mulțumită nici tu cu ce ai, am citit eu printre rânduri de la tine. Am impresia că băiatul ăla care stă lângă tine, nu prea pui preț pe el cât ar trebui. Am impresia că nu prea îi dai merite pentru ce ți-a adus în viață. Stai tu cuminte că vă citesc ca pe cărți. Ipocrite și mincinoase și autosuficiente vă credeți toate. Nici nu vedeți ce aveți bun în viață și nici nu apreciați. Nici să vă între în ochi ca scobitoarea nu vreți să vedeți.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu intru in polemici cu tine ca si mie imi e suficient de greu dar nu am de ce sa iti explic tie pentru ca la tine in afara de problemele tale nu exista altele.Cel putin cu mine cu tot cu problemele mele a stat cineva 8 ani si acum am o relatie tot de lunga durata asa ca nu intru in frustrarile tale.
Vrei sa iti recunosc ceva? Am scris expre comentariul ca am stiut ca o sa sari repede sa raspunzi si imi place cum te crizezi laughing. Imi mai trece stresul pe care mi-l provoaca problemele pe care le am si ma bucura ca si daca am fara numar inca ma comport bine si mai am sanse.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Ce sa zici si tu acum... Pai a stat cu tine, ca ai avut noroc de ai gasit unu' cu cap, ca ai avut de unde alege, ca te-a bagat in seama, ca nu te-a refuzat. Intelegi fix in pul@ ce scriu aici. Dar ma rog, ce sa ma astept, ca atat aveti in cap.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar crezi ca răspunsul asta e constructiv? Si chiar crezi ca o femeie poate comanda de cine sa se îndrăgostească? Toți absolut toți facem greșeli penibile în numele dragostei sa știi, mai devreme sau mai tarziu. Nu poți sa schimbi ceea ce simți oricât vrei

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Băi femeia lu' Dumnezeu, uite-te puțin în jurul tău, că susții că trăim pe aceeași planetă. Vezi și tu câte femei se bagă să spargă o relație care încă este funcțională și uite-te câți băieți se dau cu capul de pereți ca nu îi bagă una în seamă care e 8n relație cu un nenorocit și pe ăla îl ține și îl vede de bun și la "fraier" îi dă cu jet, îl bagă la lista de așteptare în cel mai fericit caz. Fă așa o statistică în căpșorul ăla al tău și vezi ce numere îți ies. Aia nu e iubire ce zici tu acolo, ălea-s alte lucruri care țin de psihologia femeii. De aia nu vă iese nimic la cele mai multe dintre voi, că luați iubirea în bătaie de joc, o considerați o joacă de copii și o confundați cu bunăstarea socială. Nu fetiță aia nu e iubire, aia e orgoliu și prostie și sete de atenție.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cărți? Mm...ca cea de unde te-ai inspirat când ți-ai ales numele? Dacă tu deja te visezi în locul Evei...mai bine ai sta singură cu 3 pisici.
Te atașezi prea mult de oameni, îți pui prea multe speranțe în ei. Câteva luni n-ar trebui să fie suficiente ca să te facă să devii dependentă de el.De fapt, nici o viață întreagă petrecută împreună n-ar trebui să te facă dependentă.
Tu nu funcționezi pe bază de iubire.Nu ai nevoie de ea decât ca să îți îmbunătățești viața, nu ca să devină un substitut al oxigenului.

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Nu te mai uita la genul asta de băieți. N-o sa-si părăsească prietenele penttu tine. Spun că le vor părăsi doar ca să se culce cu tine. Si 2. Dacă află prietenele respective le vei provoca suferință.

| lollip0p a răspuns:

Sunt fata. si pot recunoaste ca intr.un fel "distrus" cam are dreptate, problema e undeva ca noi. femeile, nu vrem sa recunoastem asta. Cei drept. cand fraierul pleaca de la gagicasa/nevasta sau ce are si vine la tine, te simti mandra. te simti mai buna, dar cand tipul de fapt isi vede de ale lui ca el nici nu avea intentii serioase numai e bine. Daca ai fost dispusa la o relatie cu el avand in vedere ca era deja implicat in alta, asuma.ti. lasa suferintele. si chestiile astea. Tot ce vine, mai si pleaca asa ca nu.ti ramane decat sa.ti vezi de viata baieti sunt cati vrei (singuri) si poate va iesi altfel. Si "distrus". eu zic sa numai cataloghezi asa toate femeile, am inteles ca ai o varsta si o parere deja formata despre femei, insa sfatul si parerea mea este ca niciodata sa nu spui niciodata. Si dintr.o aventura de o noapte iti garantez ca daca aventura aia va fi cu o femeie desteapta cu principii si caracter, nu ai sa mai vrei tu sa dai un scuipat pe ea. Tu. cum si alti barbati, nu ati intalnit inca femeile potrivite, ma repet. femeie desteapta si cu caracter.