| anonim_4396 a întrebat:

V-am povestit de acel băiat. Eu încerc sa trec peste. El încă îmi scrie. Imi zice ca se gândește zilnic la mine, ce fac, cum sunt, pe unde umblu. Si tot îmi zice ca ce frumos era sa fim împreună. Pe Facebook nu mai are poza de profil cu ea și nici de copertă. Își postează doar singur pozele. Ce nu înțeleg e ca daca nu vrea sa fie cu mine de ce mi mai scrie? De ce mi mai zice ca ii pasa de mine și ca se gândește zilnic la mine. Ce pot sa înțeleg eu?
V-am zis ca el are prietenă...
Eu nu înțeleg de ce mi mai scrie dacă el o iubește. Mi-a zis într-o zi ca asta e nu fiecare primim ceea ce ne dorim. Adică?

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rand, ce nu inteleg eu ( desi n-am citit intrebarea anterioara, iti raspund strict la ce citesc acum ) daca tu chiar iti doresti sa treci peste, de ce continui sa vorbesti cu el, de ce nu ii dai block pe toate caile de socializare? happy
In al doilea rand, noi clar nu avem de unde sa stim ce simte el. Cert e ca ai destul de multe variante. Am avut in trecut, un tip, care desi era cu mai multe fete pe,, combinatii'', mie imi spunea cat de speciala si buna sunt, imi scria mai mereu si toate lucurile frumoase, apoi iar ma ignora si iar ma voia inapoi. Nici nu ma lua, nici nu ma lasa. Asa am invatat eu, ca niciodata sa nu ma mai axez strict pe ce mi se spune, foarte multa lume in ziua de astazi este rea, egoista, nenorocita. Poate te pastreaza ca rezerva. Te-ai gandit vreodata ca ii hranesti orgoliul de barbat, fiind pisicuta lui? Crezi ca el nu stie, prin ce stari de face sa treci? Acum nu stiu daca chiar te-o iubii. Eu cred ca daca te iubea, era cu tine, nu conta x si y. Asa ca bat spre povestirea mea, sunt chiar multi tipi asa. Tu trebuie sa-ti vezi de viata, sa nu te mai intereseze ce zice el, daca chiar iti doresti- poti bloca foarte usor tot ce vine de la el. Gandeste-te foarte bine daca nu esti doar un "obiect" care-i hraneste orgoliul. Iar asta cu facebookul e o prostie, poate si-a sters pozele cu iubita sa faca mai multe combinatii, doar el stie.

Succes!
Cauta un baiat pentru tine, realizeaza ca meriti mai mult decat vorbe frumoase.

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Da, așa e. Eu nu ii scriu și îmi văd de viața mea. El a zis ca nu poate sa mi zica nici sa plec nici sa rămân. Eu una nu știu ce sa fac. Nici nu ii scriu dar vreau sa mi scrie. Adevărul e ca dacă chiar avea destule sentimente pentru mine, o lăsa. Ieri mi-a zis ca se simte printre ele cu ea. Și cu mine ca ii răspund e fericit. Nu ii mai zic nimic. Imi văd și eu de viața mea. Nu mai am așteptări de la el. Ca daca vroia sa fie cu mine, era. Nu conta nimic. Dar nu e. Tot aia mi zice ca ce frumos ar fi fost sa fim împreună. Puteam sa fim dar nu suntem. Eu nu ii mai zic nimic. Da îl plac, dar îmi va trece

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Amuzant e faptul ca nici macar tu nu te crezi. Stiu pentru ca am fost acolo. Been there, done that. Eu zic sa-i blochezi absolut toate caile de acces catre tine, altfel mereu o sa vrei sa-ti scrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici el nu stie ce vrea, cred ca vă vrea pe amîndouă, tu ce varsta ai?

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil nu vă iubeşte pe niciuna. Şi că nu pune poze cu ea pe Facebook nu are nicio relevanţă. Eu sunt împreună cu iubitul meu de doi ani şi niciunul dintre noi nu are poze cu celălalt pe Facebook. Ba mai mult, nici nu sutem prieteni pe Facebook pentru a evita crizele penibile de gelozie pe like-uri şi comment-uri.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Eu am zis doar faza cu Facebook pentru ca la început avea. Oricum chiar nu înțeleg. De ce mi mai zice ca era frumos dacă eram împreună. Mi-a dăruit o cana. Si ma tot întreabă dacă o mai am, dacă nu am aruncat-o. Chiar nu îl înțeleg. Ieri mi-a scris și m-a întrebat ca de ce nu i-am scris. A zis ca ar vrea sa fie cu mine dar nu poate. A zis ca i-a zis sa se despartă dar fata s-a apucat de plâns. Acuma nu stiu ce sa cred. Nu mai zic nimic. Si ce o fii o fii.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

O să descoperi o dată cu înaintarea în viaţă că foarte mulți oameni au un caracter de rahat şi se hrănesc din umilinţa şi suferinţa pe care o provoacă celorlalţi. Nu te lăsa încântată niciodată de vorbe. De multe ori şi faptele drăguţe ascund interese proprii, darămite nişte vorbe aruncate fără fundament.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Da, așa e. L-am întrebat ca ce simțea când era cu mine și a zis ca adora sa fie c mine, sa ma privească, sa ma sărute și sa se joaca cu mine. Eu una nu ii mai zic nimic