| anonim_4396 a întrebat:

v-am spus mai demult ca imi placeau doi baieti, ei bine, acum nu mai e aceasta problema, stiu pe care il plac, nu, stiu pe care il iubesc! Si, si el ma place, sau cel putin ma placea acum o saptamana. Saptamana trecuta am fost intr-o tabara de 5 zile la munte cu diriga. A fost foarte fain, el a fost dragut cu mine tot timpul, ne-am tinut de mana cat am urcat pe munte, am povestit, ne-am distrat impreuna la cascada. M-a luat in brate si m-a bagat sub apa, m-a udat toata, dar mi-a placut, ne-am facut poze impreuna in care ma tinea in brate, a fost foarte dragut. La cabana erau camere de doua persoane, si stateam eu cu cea mai buna prietena a mea, iubitul prietenei mele era si el in excursie cu noi, si ea mi-a spus ca a aflat de la el ca baiatul pe care eu il plac ma place si el, si ca seara ei doi vor veni la noi si vor sta toata noaptea la noi in camera. Am spus glume, am ascultat muzica, am jucat carti, si cand ne-am culcat, prietena mea si iubitul ei s-au culcat impreuna, si el m-a intrebat daca e in regula sa doarma cu mine in pat pentru ca nu vroia sa mai iasa afara in mijlocul noptii, iar eu i-am spus ca da, paturile erau destul de mari, si cand ne-am culcat am stat destul de departe de el. Dimineata cand ne-am trezit eram imbratisati (apropo avem 15 si 16 ani si nimic nu s-a intamplat). Oricum ideea e ca totul a fost perfect, uitasem si de temerile mele de a fi respinsa, chiar prinsesem curaj, totul pana in a patra seara. Atunci am avut o discoteca si diriginta ne-a lasat sa bem. Pe la doua stiu ca eram cu prietena mea cea mai bun si am decis amandoua sa ne luam si noi o sticla de bere, ideea e ca eu nu mai bausem niciodata bere, ci doar cate un paharel de vin sau de sampanie cu parintii la revelion sau la vreo ocazie. Dupa ce am terminat prima sticla de jumate de litru am devenit deprimata si am inceput sa ma gandesc la baieti pe care ii placusem in trecut si apoi am mai luat o bere, si inca una, si apoi inca una si tot asa pana am ajuns la 5 berii. Jucam adevar si provocare, si o colega l-a provocat pe un coleg sa ma sarute, si baiatul pe care il placeam m-a luat de mana si m-a rugat sa mergem afara si mi-a spus ca ma simt rau si ca nu vreau sa fac asta, iar eu i-am spus ca nu decide el ce vreau sa fac si ce nu, dupa care m-am mozolit cu acel coleg al meu (nu a fost sarut pentru ca a fost cu limba si nu stiu cum altfel sa-i spun decat mozol, oricum acum o regret), am facut-o chiar in fata lui, si ultimul lucru pe care mi-l amintesc a fost privirea lui scarbita cand a iesit din camera. Nu stiu ce am facut in restul nopti, dar ziua urmatoare ma evitat complet, si de atunci nu ma mai sunat si nu a mai vorbit cu mine. Oare ma uraste? Dati-mi niste sfaturi va rog, cum sa-l fac sa ma ierte?

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Roaga-l sa te ierte ca ai fost o proasta pentru ca te-ai sarutat cu ala chiar daca era doar in joc. Pentru el sigur a insemnat ceva si nu suporta sa te vada cu altul. Promite-i ca nu o sa mai faci asa ceva niciodata sau ceva de genul asta si chiar sa nu mai faci asa ceva. Un alt lucru ce nu trebuie sa mai faci e sa mai bei bere. Ai vazut si tu in ce hal te aduce. Eu cred ca te iubeste foarte mult si o sa te ierte, daca nu mai insista si tu si daca nici asa nu te iarta atunci e clar ca nu te mai place, dar sigur asta ar fi imposibil.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai 15 ani, nu ai proprietatea cuvintelor si nici a faptelor, si te-ai comportat ca ultima femeie. De ce te-ar ierta? Cine s-ar mandri cu tine?

| BLeur a răspuns:

Bună.

Deci, în primul rând.să dea draci să te mai aud cu bere sau vin în mână când mergi undeva cu colegii sau cu oricine. Dacă numai băusei înainte de ce bei acum când ştiai că băutura face rău şi poate te vei certa cu el. Ai băut 5 beri, pentru o fată este cam mult 5 beri. Erai ameţită, nu cred că ştiai ce faci.mă rog.

Vorbeşte cu el deschis despre asta, spune-i că erai luată, adică beată şi că nu a fost nimic cu intenţie. A fost doar aşa, TU eşti proastă(scuză-mă că zic asta), când ţi-a zis el să ieşi cu el afară, TREBUIA să ieşi, nu să te mozoleşti cu ăla, având în vederă că acest băiat era cu tine împreună. Mă rog, greşeala ta. Numai bea că nu e bine, eu personal am făcut o fată să plangă când mergeam în 4 labe şi s-a speriat cam rău. De atunci, nu am mai băut aşa mult.

Dar tu, care eşti fată. Nu ai voie să bei atât de muult. Vorbeşte cu el, discută faţă în faţă, roagă-l să te ierte şi PROMITEI sau JURĂI că numai faci aşa ceva cât timp vei fi cu el împreună.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| SakonSIUkon a răspuns:

Daca nu vorbesti mai sumar cu el o sa te omoare...

| flaviusss a răspuns:

La fel faceam si eu ca si el. El te-a laut deoparte si ti-a spus ca ai baut prea mult si nu e bine ce faci, insa tu tot pe a ta ai tinuto si ai gresit. DAca el facea la fel in locul tau cum reactionai? Incearca sa vorbesti cu el si arata-i ca iti pare rau. Daca tine cu adevarat la tine te va ierta, daca nu asta e. BAfta :*