| Vero1 a întrebat:

V rog, ajutati-ma! Sa va povestesc. Este un tip dupa care sunt moarta. In trecut e adevarat ca il priveam mai asa ca fetele indragostite, dar chiar in ultima vreme nu i-am mai dat importanta. Si de cateva zile, vezi doamne coincidente maxime, ma intalnesc cu el. De exemplu, lunea trecuta m-am intalnit cu el. Eu eram la semafor, el in masina la trecere. Stiti cum ma privea? Doamne foarte foarte insistent. Privirea lui parca mi-a ajuns la inima. Am confirmarea prietenilor care erau cu mine atunci. Deci nu mint si e cat se poate de real ceea ce zic. Azi am mers in mall. Si cand ma intorceam l-am vazut iar. De fapt m-a vazut. Eu ma bucuram ca il voi vedea si dintr-o data il vad ca imi zambeste si imi FACE din mana! El. Care nici nu ma baga in seama. Eh, si cand am vazut asta nu am putut sa cred si am mers la autogara. Si acolo surpriza. EL. Si iar ma privea insistent la fel ca data trecuta. Deci eu stateam pe un scaun si el cand m-a vazut, a zambit si apoi s-a aseazat pe un alt scaun de unde ne vedeam amandoi destul de bine. Si ne priveam. Eu nu prea aveam curajul sa ma uit direct in ochii lui, dar el se tot uita la mine. Si se uita si se uita. Pana ii suna telefonul. Si pleaca. Si cand sa plece, iar ma priveste foarte insistent. A intors capul dupa mine in timp ce conducea. E ciudat rau. Deci voi ce credeti? Despre ce e vorba aici? Ce credeti sa se intampla? Ma place? Ma uraste? Ce sa fac mai departe?

Tin sa specific ca erau dati cand nici nu il salutam. M-a mai intrebat el cate ceva uneori, dar raspundeam scurt si la obiect, exact ca o indragostita. Nu avea cum sa vada ca il plac. Apoi, el chiar nu parea interesat de mine. PLus ca trebuie sa mentionez ca e mai mare ca mine. Din pacate.

Va rog sa ma sfatuiti. Si eu chiar sunt indragostita de el. Nu ii mai inteleg comportamentul.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i nevoie sa-i intelegi lui comportamentul, fii doar atenta la fapte.
Continua cu stilul indiferent, se pare ca il intereseaza mai mult!
Succes!

| Pedala a răspuns:

Sa-mi bag... cat va mai priviti!

| lo a răspuns:

Mentineti atitudinea de pana acum si vezi ce face el in continuare!
Nu te iluziona ca sa nu ai vreo deceptie lasa lucrurile sa decurga de la sine! Succes