| o0fata0simpla0 a întrebat:

Va rog am nevoie de ajutor! Am 13 ani si nu mi-a aparut ciclul ce trebuie sa fac? Urgent va rog

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic. Astepti. Nu exista o data si o ora exacta pentru a veni ciclul. Difera de la organism la organism. Ai sa te saturi cand iti va veni exact cand nu trebuie, de-a lungul vietii. Rabdare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde e urgenta? nu crezi ca o sa iti ajunga ani de zile de menstruatie?

| anamariarot a răspuns:

Stai linistita, mai. Bucura-te de perioada asta in care nu o sa ai dureri si stari proaste, de-ti vine sa-i bati pe totilaughing. Si eu am avut la inceput niste pete foarte micute maronii si dupa ceva timp mi-a venit, adica dupa vreo cateva saptamani.
Fii pregatita la scoala, adica sa ai cu tine un absorbant si lenjerie de schimb in caz ca te patezi prea tare

| danutzu96 a răspuns:

Mai astepti, ce ai vrea sa faci?

| o0fata0simpla0 explică (pentru danutzu96):

Dar problema nu este in asta pur si simpplu de la inceput am vazut o pata maronie iar peste o zi una rosie si acum am 3 zile de cand nimic ce sa fac?

| Negoiu a răspuns:

Să stai liniştită! Nevestei i-a apărut la 16 ani şi nu a fost nici o problemă!

| Deyne a răspuns:

Nu poti face nimic, decat sa ai rabdare. Sunt multe fete care au avut primul ciclu si la 15-16 ani. Nu iti fa griji!

| iDavidS a răspuns (pentru Deyne):

Nu iti face* griji laughing

| Deyne a răspuns (pentru iDavidS):

Nah..se mai intampla laughing

| iDavidS a răspuns (pentru Deyne):

Nu ar trebui sa se intample

| Maria1211 a răspuns:

Sa astepti si sa te bucuri de zilele care au mai ramas.
De ce vrei sa iti vina?
Vrei sa ramai insarcinata? laughing
Ma rog asa am fost si eu si cand mi-a venit prima oara am fost fericita si dupa in a doua zi m-a luat o durere de burta, am stat jumatate din acea zi in pat si cand ma ridicam ma lua ameteala si nu puteam sa ma tin pe piciore laughing
Dar oricum bafta si sa stii ca nu e nimic frumos in a avea menstruatie.

| ofatasimpla9001 a răspuns (pentru Maria1211):

Dar oricum cum ti-a venit vreau sa stiu la ce sa ma astept si eu si nu este numai decat sa ramai insarcinata daca doresti sa=ti vina menstruatia

| pavelluk a răspuns:

Nu e nici o problema are vreme scumpo nu te grabi