| 123l a întrebat:

Buna, va rog luati-va timp si ascultati-mi povestea sunt la pamant, foarte trist si nu stiu ce a fost in capul meu.
Sunt baiat, am 16 ani si am o "relatie la distanta" cu o fata. Suntem de 3 luni impreuna, ne-am cunoscut pe Instagram si nu ne-am vazut niciodata, dar si ea, si eu vrem sa ne vedem.
Si aici incepe problema care ma apasa si ma face sa simt ca ma sufoc...
Mereu am zis "cum poti sa inseli?" "E oribil sa inseli nu ii inteleg pe unii"
Ei bine intr-o zi, nu stiu ce a fost in capul meu, am vorbit mai "pervers" cu o fata pe omegle. Da, da stiu, acolo intra multi perversi si oameni care cauta iubita dar eu nu intrasem cu intentia asta, intrasem din plictiseala...
Nu stiu cum s-a ajuns la asta, sincer simt ca nu ma mai cunosc pe mine, mi-am promis mie ca nu o sa fac lucruri de genul niciodata...
Ea m-a iertat, dar chestia e ca eu nu ma pot ierta pe mine pentru ce am facut.
Nu inteleg ce a fost in capul meu si de ce am facut-o, as vrea sa dau timpul inapoi.
Chiar simt ca o iubesc mult.
Va rog fara glume.
Dau funda!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar ai vorbit, n-ai făcut mare lucru laughing)) e ca o masturbare practic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te intereseze scoala cartea nu fetele nu rețelele de socializare, si cu ce anume ai inselat o? A ti fost impreună in astea 3 luni? Adica față in față sa va vedeti nu asa pe insagram, deci stai linistit nu ai inselat, si ea cine stie in timpul ăsta cu cîti a vorbit, momentan sunte ti doi copii si tu si ea, doi imaturi care nu stiti ce este cu adevarat dragostea, trebuie amîndoi sa va ocupati serios de scoală, timpul pentru relatii de iubire o sa vina odata cu maturizarea fizică psihică, nu la 16 ani, după 18 ani încolo o sa ai toata viața la dispozitie sa gasesti dragostea, termina liceul incepe o facultate si acolo fetele au altă mentalitate au alte vîrste nu sunt puștoaice de 15 -16 ani care nu stiu nici ele ce vor. Ceea ce simti tu pentru ea este pasiune, iubirea este cu totul altceva si la varsta voastră nu stiti ce inseamna iubirea.

| SilentRain a răspuns:

E omenesc sa greșești, invata din greseala ta si nu o mai repeta
Timpul spala tot, ai răbdare cu tine

| siriusblack98 a răspuns:

Ce ai tu nu este relație iar ce ai făcut tu nu se numește înșelat. Ce sfaturi te aștepți să primești puștiule? Oamenii vin cu probleme reale aici ( marea majoritate ) iar tu ai intrat în depresie pentru că ai flirtat cu o necunoscută pe videochat astfel "înșelând" o altă necunoscută. Pe bune acum.

| Adry05 a răspuns (pentru siriusblack98):

Bravo, bine zis

| Floridori a răspuns:

Detaliile relatiei conteaza mai putin.La fel si fapta in sine.
Indiferent de ce ar fi, important este sa nu facem lucruri care ne fac rau noua, pe care sa le regretam pentru ca tocmai noi suntem cei mai aspri judecatori pentru noi insine.Ai facut ceva ce din punctul tau de vedere moral si ideologic este gresit si asta te macina.Nu mai poti schimba ce deja ai facut, dar poti sa nu mai repeti greseala astfel incat sa nu iti torturezi propria constiinta.Iertarea proprie nu este atat de simpla.Ea vine numai in clipa in care vei reusi sa iti demonstrezi tie insuti ca vei fi capabil sa nu mai repeti scena, pus in fata faptului implinit.Adica daca se va mai ivi ocazia si tu vei reusi sa nu "calci stramb", valoarea negativa a acestei intamplari va fi anulata de valoarea pozitiva a comportamentului pe care tu il consideri corect in cazul in care din nou te vei afla intr-o situatie similara.
Asta functioneaza in orice plan.
Stiu ca raspunsul meu nu este cel pe care doreai sa il auzi pentru ca tu doresti sa rezolvi situatia aceasta neplacuta cu propria constiinta acum, dar ofera-ti timp. Poate vei reusi sa te ierti curand, poate vei uita sau poate in timp iti vei schimba valorile si a insela ti se va parea normal si vei scapa de remuscari ori prietena ta te va insela si atunci vei fi si tu pus in situtia in care sa o ierti sau nu.Totul e posibil in viata...

| Paul754880338 a răspuns:

S-a schimbat, e adevarat si limba romana, pe de alta parte poate si eu invat si ma adaptez mai greu. De aceia te rog sa imi spui cum poti fi impreuna daca nu ai vazut-o niciodata si cum ai inselat-o printr-o alta conversatie online. Si... care este intrebarea?! ...ca nu am inteles. Repet, limba romana, asta noua, nu e chiar punctul meu forte.

| Alesia1234 a răspuns:

Toata lumea greseste din cand in cand.Nu ai facut o greseala asa de mare. Daca ai vorbit cu fata respectiva pe Omegle, asta nu inseamna ca nu o mai iubesti pe iubita ta.Pana la urma nu ai o viata dubla...Probabil ca a fost o ratacire de moment.Macar ai avut curajul sa ii spui adevarul, iar lucrul acesta denota curaj din partea ta.Incearca sa nu mai fi asa dur cu tine.Ea te-a iertat, cred ca ar fi cazul sa te ierti si tu pe tine.Este de admirat faptul ca nu o inseli (mai ales ca aveti o relatie la distanta).Nu este usor sa "intretii" o relatie la distanta. Faptul ca tu rezisti tentatiilor de zi cu zi, inseamna ca tu chiar o iubesti. Sper ca te-am ajutat cat de cat happy

| DumbravaAriana123 a răspuns:

Pot afla mai multe despre aceasta relatie a voastra si fata aceea in privat? imi suna ceva cunoscut.

| 123l explică (pentru DumbravaAriana123):

Nu iti pot da mesaj deoarece imi arata ca sunt membru junior si nu pot face asta