| Hester a întrebat:

Buna!
Va rog ma poate ajuta cineva cu un un raspuns. Prietenul meu s-a masturbat iar dupa doua ore ne-am atins organele genitale o perioada destul de indelungata amandoi stand in picioare.
Cand a ejaculat s-a dat laoparte. Mentionez ca eram in perioada fertila.
Dupa doua zile, am avut o joaca as numi-o si/a introdus degetul in vaginul meu si apoi s-a si masturbat. Nu a ejaculat langa vagin.
Dupa cateva zile, am inceput sa am secreții vaginale si mâncărimi. Din cate am inteles si am citit e ceva candidă.
Mi-a trecut candida insa acum am secretie gălbuie si destul de deasa. Menstruația mi- a intarziat 5 zile… am facut azi test de sarcina si mi-a iesit negativ.
Au trecut 36 de zile de cand mi-a venit ultima data ciclul.
As putea fi insarcinata?
Sau ce mai exact ar putea sa faca sa imi intarzie menstruația? De obicei aveam menstruație regulata.
Va rog, cine ma poate ajuta. Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te poate ajuta un medic ginecolog,iubitul tau ti-a transmis o BTS(Boala cu Transmisie Sexuala,BTS).
Faptul ca ti-a intarziat ciclul menstrual se datoreaza,probabil,unei dereglari hormonale,nu e sarcina.
Mergi la medic si nu neaparat pentru ciclul menstrual, acesta va veni, dar pentru BTS, nu poti trai asa, se agraveaza.

| Hester explică (pentru greece12):

Multumesc mult de raspuns. Problema este ca parintii nu imi dau voie sa întrețin relații sexuale pana la casatorie… iar asta ar fi motiv pentru care imi e frica sa merg la ginecolog.
Desi am 19 ani si sunt majora. imi este frica sa nu afle.
oare este vreun tratament pentru aceste boli care se poate lua de la farmacie?

| greece12 a răspuns (pentru Hester):

Ai implinit 18 ani,te poti duce singura la medic, nu ai nevoie de insotitor.
La farmacie, in afara faptului ca vei fi privita cel putin ciudat, tratamentul pe care ti l-ar putea da n-ar fi unul eficient, chiar daca ar parea asa.
Numai un medic iti poate spune ce ai 100%.
Nu fii copil, ai grija de tine!

| Marius22222222222 a răspuns:

Alții fac zeci de tratamente să aiba un copil și nu reușesc.iar altele rămân însărcinate prin haine fara penetrare fara nimic.o fi dreapta viața asta?