| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult da--ti un sfat dar cer seriozitate.
Prietenul meu e peste hotare si il iubesc destul de mult.Despre noi 2 stie doar fratele lui si un prieten care e cu ei acolo.De fiecare data cind vad poze sau chiar 2 indraostit alaturi mereu imi vine s apling si sint ft nervoasa si imi vine atit de tare sa-mi caut pe cineva care sa fie linga mine si sa nu plece nicaieri.Si cu el mereu vb si imi promite ca pin la Anul Nou va veni acasa si eu ii spus ca il astept si ca imi este dor si incep a plinge deoarece cind a plecat eu eram la scoala si nu am fost sa-l petrec.Mereu sint nervoasa si pling intr-una din ce cauza nu stiu.De la un timp nici dispozitie nu mai am.da-ti vreun sfat va rog.Sa ma mai linistesc un pic.La mine problema e ca eu traiesc la o matusa deoarece mama, fratele si tatal vitreg sint peste hotare.Si mereu ma gindesc dc trebuie sa fiu singura si cineva sa fie cu toti dragi ai sai si fie dericiti?

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Tu pur si simplu ai nevoie de afectivitate, oricata ti-ar oferi matusa. Ai nevoia de acea afectivitate din partea familiei, acea siguranta ca esti in normalitate si ai familia ta (cred eu mai ales tipica femeii). De obicei ochii care nu se vad se uita, oricat te-ai chinui sa tii legatura (sentimentele se racesc) dar tu continui sa te minti ca traiesti pentru respectivu si simti pentru el pentru ca in momentul de fata e planul tau de intrare in normalitate.
Eu ti-as recomanda sa uiti o perioada de partea sentimentala si sa-ti vezi de cariera, pentru ca dragostea nu tine de foame, barbati gasesti peste tot, iar daca relatia este cu adevarat serioasa, nu va suferi cu nimic (deci nu vad ce motive de enervare ai avea).
Fa-ti prieteni, distreaza-te, COMUNICA, creeaza-ti alte principale preocupari si lasa dragostea o perioada pana se mai linistesc apele (liceu, facultate, cariera/servici). Toate la timpul lor.

| meunika a răspuns (pentru stef87):

Intr-adevar am nevoie de familia mea linga mine.Si cu dragostea poate voi face o pauza sa ma mai linistesc.pin aatunci poate a veni acasa prietenul

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand ca niciodata o relatie ascunsa nu poate avea un viitor frumos. Nu stiu cati ani ani de plangi asa usor, dar poate ca este timpul sa-ti gasesti si sa iubesti un baiat loco. Daca nu te pupi acuma, atunci cand?

| meunika a răspuns (pentru neutrino):

Drept spus.dar nu e demult timp decind e plecat.noi nu dorim ca parintii nostri sa stie despre noi.in rest poate sa sie toti.

| devor a răspuns:

Ai neovie de afectiune si atentie

| ghostk1dd a răspuns:

Invata mai intai limba romana...