| Medediqueaperderte a întrebat:

Va rog sa cititi cat mai multi si sa-mi dati un sfat, chiar am mare nevoie de o parere obiectiva. De cateva luni vorbesc cu un baiat pe Facebook, la inceput mai putin, pentru ca doar el ma baga in seama, iar pe mine nu ma interesa. El are 20 de ani, eu 17. Il voi numi X. Nu vorbeam des, cum spuneam, ci doar cand ma baga el in seama si-mi spunea ca am uitat de el. Acum o luna, m-a cautat din nou si de data asta mi-a cerut si numarul de telefon si am inceput sa vorbim si la telefon si pe WhatsApp. Am vorbit mult timp de doua zile, dupa care am stabilit ca suntem impreuna, pentru ca ne vorbeam ca si cum am fi si ne-am si intalnit ziua urmatoare. Am fost si la el acasa dupa cateva zile, el nu sta in acelasi oras cu mine. Si chiar in aceeasi zi ne-am despartit, pentru ca mi-a spus ca sunt copilaroasa si ca il enervez cand ii spun ca e la fel ca toti si ca nu am incredere in el. Mi-a spus niste lucruri urate si ne-am certat, ne-am blocat, in fine. Asta a durat cam doua saptamani, pentru ca de ziua lui i-am dat mesaj si i-am spus la multi ani, mi-a multumit frumos si iar am inceput sa vorbim, de data asta mult mai provocator si tot ce stiam era numai legat de sex. Nu am facut nimic cu el, inca sunt virgina. Pana acum cateva zile am fost iar impreuna, daca pot spune asa, nu ne-am mai vazut, dar vorbeam pana dimineata cu el numai despre ce am face daca am fi unul langa altul, cum va fi cand o voi face cu el. Da, chiar as fi vrut sa fac asta cu el, dar acum nu mai sunt atat de sigura. Nu pot spune ca tin prea mult la el, dar ma atrage enorm. Ideea este ca imi raspunde foarte greu la mesaje si eu nu suport asta, de asta nici nu pot sa prind incredere. Imi da senzatia ca nu ii pasa de mine si de ce simt. Cand ii spun asta, zice ca se uite la seriale cu Naruto si se joaca League of Legends. Aseara am vorbit cu el si brusc nu mi-a mai raspuns, apoi azi mi-a trimis o poza de la spital. Nu mi-a zis ce a patit nimic. Am vorbit cu sora lui si mi-a zis ca si ei i-a facut la fel, nu i-a mai raspuns nici azi la telefon, dar pe Facebook si pe WhatsApp era conectat. Din vorba in vorba, mi-a spus ca e un baiat cuminte si ca nu si-a batut niciodata joc de fetele cu care a stat, dar ca asa e el mai ciudat si ca nici ei nu ii raspunde cand se joaca. Dupa ce mi-a trimis azi poza de la spital, la ora 15, nu mi-a mai raspuns nici pana acum, desi a intrat si pe WhatsApp si pe Facebook. Daca nu imi raspunde la mesaje, dar sta pe Facebook si da like-uri, inseamna ca nu ii pasa de mine, nu? Nu stie cum sa scape de mine, gandesc bine? Va rog, sfaturi, mai ales de la baietii care stiu ca fac asa. Cum ganditi si de ce reactionati asa?

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da, gândeşti foarte bine.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sincer, parerea mea din ce mi-ai spus tu aici, este cca, acest baiat este asionat de jocuri, si nu va lasa niciodata n joc pentru tine.Nu este corect faptul ca nu iti raspunde la msaje, desi e online.Sunt sigura ca le vede, si, daca spui ca da like-uri, e ceva ciudat la mijloc. Oare nu vrea o aventura cu tine? Asyta e intrebarea mea.Din cate vad, el nu tine la fal de mult cat tii tu la el. Poate vrea o aventura de o noapte si vede ca nu esti asa usor de convins.De multe ori, sse intampla ca baiatul sa se poarte asa, dua sa faca sex cu tine, sa te mai lase si insarcinata, si dupa sa te paraseasca. Nu poti sti ce e in mintea lui. Nimeni nu poate. Eu iti doresc sa nu ti se intample. Bafta! happy

| Eduard196 a răspuns:

Lasa timpul sa treaca si iti vei da seama. nu te grabi sa iei decizii ca o sa gresesti. Iar noi n avem de unde sa stim ce e in mintea lui

| Richard002Toto a răspuns:

Ceea ce spui tu e bine, dar din moment ce ați fost împreună el a simțit ceva pentru tine. mai bine mai departe cu el să vezi dacă chiar te iubește. nu te lua că nu-ți răspunde la mesaje, ai răbdare, și dacă vrei să o faci cu el fă-cețio protejat! Mult succes!