| Stoica_Alex_1970 a întrebat:

Bună va rog să fiți cât mai serios puteți pentru că sunt foarte speriată.
Sunt virgina (acum nu sunt asa sigura de asta) iubitul meu m-a penetrat cu degetul într-o zi si ma durea, nu a făcut-o insistent. Au mai trecut 2 zile și a făcut-o iar dar a durat mult nu știu câte degete a băgat, durea foarte tare, nu am de unde sa știu dacă a curs sânge încă ma doare și asta a fost acum 5 ore. Oare mi-a rupt himenul? Ma simt distrusa sincer, știu că e normal, dar nu ma simt eu ok, am 15 ani nu am vrut să se întâmple asta, m-am simțit obligată. Oare mă doare că nu am fost udă sau doar m-a zgâriat sau mi-a rupt doar jumătate din el?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este o persoana care nu a avut contact sexual. Din clipa in care prietenul tau a inceput sa te masturbeze, nu ai mai fost virgina si nu mai poti spune ada ceva. Probabil si himenul s-a rupt, dar asta nu are nici o semnificatie. Daca ai fost obligata, anunta urgent politia, esti victima unui viol. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale. Daca ai 15 ani impliniti, poti merge neinsotita de parinti

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca odata ce a existat penetrare cu mana, cu penisul, sau cu alte obiecte, s-a spulberat virginitatea!
Posibil chiar sa fii infectata si cine stie, maine sa ajungi la spital ca ti se umfla pasarica sau curge puroi.

Ce nu pot sa inteleg este, de ce te-ai simtit obligata?
Te-a platit sa te prostutuezi?
Baiatul ala stie ca esti copil mic, de doar 15 ani si el intra direct in Puscarie?
Spune-i de urgenta mamei si vor stii parintii ce sa faca!

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa faci misto pana la urma cu povestea asta, ca esti baiat, nu fata, dupa logarea ta aici, cu contul de FB personal happy

| Stoica_Alex_1970 explică (pentru Violleta2022):

E cont fake sa nu știe nimeni cine sunt, jur ca e adevărat și încă plâng

| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de VIRGINITATE a oricarei fete/femei reprezinta : un CONCEPT, o NOTIUNE, o IDEE care este de natura pur psihico-mentala. Virginitatea de fapt reprezinta o stare IMATERIALA, INTANGIBILA si INVIZIBILA, lipsita de forma sau consistenta, ceva ce NU EXISTA FIZIC, ea EXISTAND doar MENTAL si din acest motiv VIRGINITATEA este situate/localizata in MINTEA fetei/femeii si NU la nivelul vaginului asa cum este sustinut in mod gresit de foarte multi. Rezulta cat se poate de clar, cert si précis, ca exact din acest motiv : existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE, niciodata NU poate fi constatata sau determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si fiindca NU poate fi nici perceput, atins, vazut sau pipait in mod real/fizic. Drept urmare rezulta ca virginitatea nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat si/sau nici accidental. Medicul ginecolog sau orice alta persoana poate sa constate vizual doar starea reala si cea existenta de fapt privind INTEGRITATEA ''pasaricii'' in ansamblul ei fiindca poate fi vazut doar starea himenul, daca este intact/intreg adica nelezat, ori daca este rupta/deteriorata sau altfel spus daca acea ''pasarica'' este DEFLORATA. Din acest motiv simplu si banal, niciodata nici chiar medicul ginecolog responsabil, NU se va pronunta asupra virginitatii fiindca nu se poate sti in mod precis si sigur cand, cum si/sau prin ce modalitate s-a produs deflorarea ''pasaricii'' respective. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI de pe aceasta planeta, in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Aceasta starea sau mai corect notiunea de virginitate, DISPARE deci NU ''se pierde'' si se produce NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Fapta de a fi existat un contact sexual real il poate stie/cunoaste insasi doar EA cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea HIMENULUI chiar si din greseala ori in mod accidental prin MASTURBARE, se numeste DEFLORARE (stare vizibila) si nu DEZVIRGINARE (stare invizibila) asa cum o considera multa lume in mod complet eronat, gresit datorita lipsei de educatie, lipsei de cunostinte medicale si a dezinformarii. big grin Multa sanatate!

| minrest a răspuns:

Numai noi sa fim seriosi, da? Tu poti sa fi un troll penibil, dar noi trebuie sa fim seriosi. OK. Un barbat care se inregistreaza pe un site doar ca sa se pretinda o fata adolescenta recent deflorata este un looser.

| Stoica_Alex_1970 explică (pentru minrest):

Sunt fata și am făcut contul asta sa nu știe nimeni cine sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stoica_Alex_1970):

De ce ar alege o fata un cont si nume de baiat?
Este pusa sub semnul intrebarii seriozitatea ta!

| sofisis a răspuns:

Cel mai stupid mod de a te deflora...sincer. Baiatul e un idiot fara pereche. Iar tu, macar daca faceai sex te simteai si tu bine si stiai un lucru...asa, sa te defloreze cu degetul, nu a adus nici un beneficiu nici lui, nici tie. Urata toata faza. Imi pare rau de tine.

| Stoica_Alex_1970 explică (pentru sofisis):

Îți mulțumesc că mă înțelegi

| HazelEyes77 a răspuns:

Faci misto de noi nu? Vad ca esti baiat si te dai drept o fetita naiba de care profita unul. Aiurea.

Răspuns utilizator avertizat
| Rohot_Max_1997 a răspuns:

Himenul este la intrarea in vagin, nu poti intra in el daca nu se rupe. Acum exista mai multe cazuri. Poate fii unul elastic si sa nu se rupa toata viata, ori sa se fi rupt din alte cauze (efort). Asta fiindca ai zis ca nu a curs sange.
Cu durerea totusi, ar putea fi doar din cauza ca nu esti obisnuita.