| Babytzzaa a întrebat:

BUNA! Va rog sa ma ajutati am si eu o problema. acum aproximativ o săptămână am avut primul meu contact sexual neprotejat. Iar de vreo 3 zile mi-au aparut niste bube pe fund si in zona intimă. Ma mănâncă foarte rău aveti idee cum se trateaza sau de la ce sunt mai exact? Are legatura cu contactul sexual?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil negi genitali sau herpes genital!
Urgent la ginecolog, ca nu-i de stat asa, fiindca ai luat o boala cu transmitere sexuala, sau poate mai multe, fiindca ai avut sex neprotejat.

| Invictusman a răspuns:

Da, are legătură cu contactul sexual desigur, cred ca ai negi, boala se numește HPV ( virus papiloma uman ) dar mai este și herpes genital, HSV2 care tot prin contact sexual se transmite, simptomele sunt cele descrise de tine, apar mici bubițe roșii sau care conțin un lichid incolor la nivelul organelor genitale sau rectului, acestea în cele din urma se sparg și provoacă leziuni dureroase.

| Willis a răspuns:

Asta ține de dermatolog
Se tratează dacă mergi cât mai devreme.
Altfel, nu te mai scărpina că se înmulțesc, și apar peste tot. Spălare pe mâini după ce atingi.

| Andreas33 a răspuns:

Asta se intâmplă dacă nu vă protejați prima dată...mai ales dacă nu prea cunoașteți persoana...

| Usertpu635 a răspuns:

Sigur este de la contact.Este cv destul de grav cred o boala sau iritatie, zic sa mergi la un doctor sau sa te mai documentezi.Multa sanatate!