| Denissssssssssssssssa a întrebat:

Bună, vă rog să mă ajutați cu un sfat. Am cunoscut un băiat în urmă cu 3 săptămâni, am zis că el este iubitul meu și am crezut în el dar în urmă cu câteva seri, am făcut sex cu el și cu prietenul lui într-o mașină și am fost filmată fără să sesizez asta iar acum, prietenul iubitului meu îmi tot trimite mesaje cum că *dacă nu voi mai accepta să fac sex cu ei, va posta acea filmare pe internet și pe Facebook* iar eu chiar sunt speriată și mi-e teamă să nu cumva să afle cineva ce am făcut, că după aceea, voi fi văzută rău de colegi și de toată lumea care mă cunoaște. Am fost filmată în timp ce făceam sex cu amândoi în acea mașină, și când îi făceam sex oral prietenului iubitului meu. Ce aș putea să fac să îl conving pe acest băiat să șteargă acea filmare pentru că nu vreau să fiu văzută pe internet de toată lumea? Oare dacă aș merge la poliție, m-ar putea ajuta poliția cu ceva?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă „chestia" de mai sus e pe bune, atunci poți face plângere pentru șantaj.
De asemenea, postarea pe FB e imposibilă (sau dacă o face, va dispărea în câteva clipe) pentru că încalcă regulile (zero pornografie). Pe alte portaluri, de profil... ar fi posibil, dar chiar și de acolo poți cere ștergerea.
Așadar, chiar nu văd motive să te temi.

| Denissssssssssssssssa explică (pentru mihai69):

Mersi pentru răspuns happy
Așa voi face; mâine dimineață voi merge și voi depune plângere pentru că băieții aceștia continuă să-mi streseze viața ți nu-mi dau deloc pace. Voi merge împreună cu o prietenă de-a mea, care, tot ea m-a îndrumat spre această decizie întrucât și ea a trecut o dată prin situația asta și mi-a spus că după ce a depus acea plângere, respectivul a fost ridicat de acasă de către mascați și a făcut 3 ani de închisoare.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Iubitul tau" dar ai facut sex cu el si cu un prieten. Unde ti-o fi fost capul? Pe bordul masinii cred. Nu stiu daca rezolvi ceva decat cu dovezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ce crezi ca ai mai putea face acum, dupa ce te-ai prostituat deja pe bani (vezi postarea de ieri), acum sex cu 2, ce mai conteaza cum te vede lumea, sau daca postarea apare deja pe internet? Ca tot prostituata esti!

| Hammurabi a răspuns:

Voi chiar credeți povestea asta? laughing
Ăsta e obsedatul de serviciu care își face câte un cont nou și până să-i fie șters contul, bagă câte o aberație. Ăsta e fetișul lui.
Înainte să-i faceți jocul, uitați-vă la vechimea contului.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la politie si depune plangere impotriva acelui tip care te santajeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| DonGiani a răspuns:

Troll

Răspuns utilizator avertizat
| octa2021 a răspuns:

Daca le posteaza, poti si tu sa il satajezi ca te duci la poliție si il reclami, pentru postare fara acordul tau.

| Lichan1 a răspuns:

Doamne ba fata la ce ți-a fost mintea acum cred că ți-ai învățat lecția ori cum poți să mergi la politie poate chiar să facă închisoare pentru santaj