| adela_2761 a întrebat:

Vă rog să mă ajutaţi cu un sfatsad. Eu si prietenul meu ne cunoaştem de 1 an, dar de 2 săptămâni suntem împreună. Ieri a venit la mine, a pus o melodie în spaniolă şi iau dat puţin lacrimile.Atunci şi-a amintit de marea lui iubire de care s-a despărţit de 6 anisad. Eu îl iubesc şi ţin foarte mult la el, dar ieri când l-am văzut nici nu am ştiut ce să îi spunsad. El ţine la mine dar încă o iubeşte pe ea, se vede pe el asta chiar dacă spune că nu e adevărat. I-am spus că daca vrea poate sa o aştepte sau să o caute şi poate odata şi odata se vor împăca, pentru că dacă e el fericit şi eu voi fi, iar el a spus că trecutul e trecut şi gata, dar nu se poate şterge cu buretele. Şi eu i-am spus că speranţa moare ultima şi să facă ce e mai bine pentru el. E mai bine să ne despărţim sau să continuăm? Nici eu nu mai ştiu ce să facsad. Deşi după mine ar fi mai bine să ne despărţimsad

8 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Asa cred si eu ca inca o iubeste pi ea dar nu iti fa griji ca incet incet o va uita.iar eu cred ca iti poti da seama ca dupa 2 saptamani nu poate simti pentru tine mai mult.eu iau asta ca un inceput. funda__?

| anaaa13 a răspuns:

Cat de trist.straight face
Nici nu stiu ce sfat sa-ti dau.mai bine ai vorbii cu el serios despre asta pentru ca nu poti sa fii cu o persoana care inca iubeste pe altcineva.
Ai grija de tine si ia cea mai buna decizie.si nu accepta niciodata sa fii pe locul 2 happy! :*

| Flory_2430 a răspuns:

Sti vorba aia "Dragostea cu sila nu se poate", poate ca mintea ii spune ceva...dar sufletul precis alt cevasadlasa-l sa plece...chiar daca e dureros pentru tine.dar gandeste-te ca poate pentru el e si mai dureros ca nu e langa ea.Viata merge inainte vei gasi altu

| Zoya333 a răspuns:

Eu daca as fi in locu` taw...m`as desparti de el sad Nu as putea trai lanaga el cu ideea ca ma saruta pe mine dar se gandeste la aia straight face

| PuffyPufosul a răspuns:

Poate ca nu ar fi atat de bine sa va despartiti pentru ca el tine la tine si te iubeste, iar daca va despartiti el se va simtii vinovat. Daca tu crezi ca e mai bine sa va despartiti mai intai trebuie sa vedeti daca fosta lui iubita il mai iubeste, altfel va veti desparti si nu va fi bine pentru nici unul.

| norttsferata a răspuns:

Nu ar fi deloc bine daca te-ai despartie de el. aunci el si-ar pierde si mai multi incredera lui in sine. ...si nu cred ca va mai avea o speranta in iubire.incearca sa il faci sa uite de persoana trecuta.si sa nu insisti pe subiectul acela.ai grija de el si arati cat de mult il iubesti.fai pe plac.love struck.ramai cu el macar pentru. a uita ce ii s-a intamplat in trecuthappy. succes love struck.fa orice dar nu il lasawinking

| baubaucucubau_5367 a răspuns:

Lasa-l sa faca cum crede el tu nu te desparti de el cauta sal inveselesti ar fi rau daca traai desparti! crede-ma!

| ascus a răspuns:

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care cad nu se mai opresc>>>>>>>>!