| ElenaErika a întrebat:

va rog sa ma ajutati. imi pare rau ca trebuie sa scriu atat, dar trebuie sa va explic ca sa ma puteti intelege.
am 16 ani. ieri a avut loc o nunta[eu eram fiica nasilor], unde, cu o seara inainte [vineri seara]am cunoscut un baiat, fratele miresei cel mic care are 26 de ani[nu-l mai vazusem pana atunci. in seara aceea ascest baiat a stat cu mine, pentru ca nu cunosteam pe nimeni acolo si voia sa ma faca sa ma simt cat de cat bine. Am vorbit, am inceput sa ne imprietenim. Ieri pana mai pe seara, ne'am purtat natural, am fost ca niste simpli amici. pe la 8 seara a trebuit sa merg pana acasa [erau vreo 30 km distanta de la local pana acasa la mine], ai mei nu puteau pleca, iar el s-a oferit sa ma duca. Pe drum am tot vorbit, s-a purtat cu mine ca un gentleman. M'a ajutat sa duc niste lucruri la masina. Asculta, tot ceea e spuneam cu atentie. Apoi a inceput sa imi faca complimente, si la sfarsit m'a intrebat daca mama imi da voie sa stau cu baieti [am raspuns "da"][ la varsta lui e un tip foarte linistit, poate pre linistit, cuminte, care stie sa respecte si este si foarte frumos], deci e invitabil sa nu te indragostesti de el.
am ajuns inapoi la local, si din momentul ala orice faceam oriunde ma duceam el era permanent cu ochii pe mine, daca mergeam undeva, foarte discret venea si el, ma intreba orice [chiar si lucruri banale]. si mama a obersav ca ma priveste insistent si mi-a spus ca ii place de el, ca e un tip cu care chiar m'as potrivi. Toata noaptea pana dimineata a dansat cu mine. a fost un moment in care am ramas singuri, se uita fix in ochii mei si m'a imbratisat [imi era frig]. Inainte sa plecat m'a privit cam 5 min in ochi si m'a luat de mana mi-a spus ca nu se astepta sa se ataseze asa de repede de cineva, ca pentru el sunt speciala si ca ii va fi dor de mine [el lucreaza in spania]. la final cu lacrimi in ochii m'a privit si l'am intrebat ce are si mi-a raspun "-Mi'e teama ca nu o sa te mai vad pana plec". El pleaca miercuri si vine la iarna.sunt sigura ca m-am indragostit. toata noaptea m-am gandit la el. si mi-e dor sa ma mai tina in brate. ce parere aveti? ce credeti ca simte pentru mine? si ce sa fac ca ma gandesc non stop la el si imi vine sa plang de dor? fundita pentru cel mai bun rasp si voturi restul'
va rog ajutati-ma chiar nu stiu ce sa fac...sad

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Interesanta poveste...pai iti dai seama daca el s-a indragostit de tine normal ca simte ceva pentru tine si vrea sa fiti impreuna! Dar nu-i nimic nu-ti pierde speranta tineti legatura prin mess prin tel prin sms prin orice numai sa comunicati si ai sa vezi ca totul o sa se schimbe si asteapta pana cand se va intoarce el si cred ca viata o sa vi se schimbe radical! Mult Succes! funda?

4 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Prea multe filme dauneaza grav sanataiilaughingAsta e parerea mea...nu te combina cu el ca sa zic asa pentru ca o sa plece...Mai intalnestete cu el pana pleaca dar ca niste prieteni gogog o

| ostea a răspuns:

De ce nu il intrebi chiar tu ce simte pentru tine? ( noi nu avem de unde sa stim asta ).

Comunica cu el si cine stie ce iasawinking
Numai bine.

| AnDrA3011 a răspuns:

Pai, cred ca ar trebui sa comunicati unul cu celalalt.Sa vorbitil la telefon, pe mess, pe skype, sa te mai duci tu pe la el sau sa vina el la tine.Cand mai vine pe la ocazii, sa vorbiti si sa discutati si vorbiti despre cauza ta.

| Fefe92 a răspuns:

Sz ca iti dau o veste proasta dar nu o sa tina! Una la mana e o diferenta de varsta de 10 ani si o diferenta de gandire. Tu probabil la varsta asta de 16 ani esti la prima dragoste sau ma rog la inceput de drum in capitolul asta sa zic asa. Dar el nu este, deci el joaca un joc pe un camp cunoscut, faptul ca el pleaca e un alt obstacol poate el vrea o relatie pe moment sau asa dar nu cred ca este ceva stabil sau are intentii serioase! Nu te supara, dar sunt realista si am si o varsta mai mare decat u si nu iti fac iluzii. O sa vezi la facultate o sa intalnesti baieti mai apropiati de varsta si o sa vezi ca e altfel. Acuma cei de varsta ta ti se par copii si cam asa este baietii devin mai maturii mult mai tarziu decat fetele dar eu zic ca ar fi totusi indicat sa te limitezi la maxim 5 ani diferenta. Deci in concluzie uital nu o sa mearga...