| MariusAreNevoieDeAjutor a întrebat:

Va rog, sunt disperat, am nevoie sa-mi ascultati povestea trista! Pana acum 2 ani am fost un baiat de nimic, numai prin cluburi, cu femei, tigari, bautura si chiar droguri! Dar am cunoscut-o pe ea, pe Lavinia. Era o fata cuminte si foarte frumoasa si avea numai 16 ani. Venise pentru prima data in club cu verisoarele ei, insa nu prea se simtea in largul ei. Culmea, Ana era una din verisoarele ei, si totodata o tipa din gasca mea. In fine, am facut eu ce am facut si dupa lupte seculare m-am combinat cu Lavinia! A fost o relatie de 2 ani de zile, foarte frumoasa si aveam planuri mari cu ea. Renuntasem la tot pentru ea, era prima mea dragoste adevarata, simteam ca vreau sa fie viata si in viata mea! Insa, acum 2 luni am cunoscut-o pe Andreea(o panarama). Insa tentatia a fost mare, am inselat-o pe Lavinia, am injosit-o, i-am spus ca m-am plictisit de ea! Ca o vreau pe Andreea etc. Lavinia s-a prabusit la pamant, a izbucnit in plans si mi-a spus decat atat: "Du-te!". Acea expresie o tin minte si acum, mi-a spus-o cu atata ura... In fine, am stat 1 saptamana cu Andreea si nu m-am gandit la Lavinia. Dar intr-o zi am vazut-o pe strada si avea ochii plansi. De atunci ma framanta o groaza de lucruri! Imi e dor de ea, de 2 luni nu mai vreau nici fete, nici distractii! O vreau pe Lavinia, acum 5 zile am vrut sa ma sinucid, am nevoie de ea! Am fost un porc mizerabil, dar ii simt lipsa ingrozitor, am ajuns sa plang dupa ea! Nu mai mananc, nu dorm, nu fac nimic. Jur ca daca as putea sa mai am o sansa as face orice, i-as da orice mi-ar cere! Chiar si viata! Pentru mine viata e o curva acum. Mi-am batut joc de o fiinta care m-a iubit cu adevarat, dragostea o data vine, si eu am pierdut-o! Nu mai vreau sa traiesc fara Lavi a mea, fara momentele frumoase petrecute impreuna! Am devenit un papa lapte, dar ce-mi pasa?! O vreau inapoi cu orice pret, dar ea nu ma mai iarta. Nu vrea sa ma mai vada, desi stiu ca ma iubeste, se vede in ochii ei! Cand am fost acum 2 zile la ea, inca plangea! Nu poate trece peste dar i-am facut mult rau, va implor, sunt disperat! Ajutati-ma sa o am inapoi, mi-e dor de ea o iubesc din tot sufletul desi n-am stiut sa o apreciez! Daca nu vine inapoi la mine, ma sinucid, pentru mine viata nu mai are nici un sens pentru ca stiu ca nu ma voi mai reface nici o data! Ajutati-ma, va rog, nu mai pot sa am rabdare...sad

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Marius, tu eşti? :O Nu-mi vine să cred aşa ceva, trebuia sa vadă Lavi asta...Doamne..Sunt Diana! Ai grijă ce faci, i-aş arăta eu toată povestea asta, mă jur, dar n-am chef să o răneşti mai rău, nu aş fi crezut ca eşti in stare să te sinucizi. straight faceStai naiba potolit si las-o în durerea ei ca oricum ţine mult la tine, poate o să te ierte. sad

21 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuie sa fi optimist si trebuie sa crezi ca tot raul e spre bine, fata daca te iubeste asa precum ai zis, poate iti va mai da o sansa

| Betty18 a răspuns:

****... asa sa sfarseasca toti baietii ca tine. Prostule, nu ai stiu sa o apreciezi cand era langa tine. Poate si intrebarea asta e tot o chestie aranjata de tine si prietena Dia ca sa dai bine in ochii Lavinei laughing E prea mare coincidenta sa dati asa unu de altu...laughing

| ScapaMaDeEa a răspuns (pentru Betty18):

Stii ceva? Lasa-ma! oh go on

| ScapaMaDeEa a răspuns (pentru Betty18):

Chiar nu am aranjat nimic, dar eu stand non stop pe TPU...Na.straight face

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Aratai ce ai scris aici.Nu esti scuzat de nimic din ce ai facut ABSOLUT NIMIC.Esti extrem de vinovat ai sters toata dovada de iubire pe care i-ai aratat-o. Vorbeste cu ea serios chiar daca o sa planga, o sa te puna sa pleci nu te lasa pana nu o faci sa inteleaga ce simti.NU O LASA chiar daca te da afara si o sa o vezi ca face urat pana nu intelege tot ce simti.dar oricum nu te scuza de vina.Nu o meriti.Ai facut o greseala ce nu poate fii reparata si o va lasa ranita pe veci cu ce iai facut dar insa, inca exista metode sa ii mai ameliorezi durerea dar e nevoie de multa munca, rabdare si ambitie in partea ta sa o faci macar sa zambeasca la loc. Daca zici ca viata e o curva te inseli ca inca mai ai posibilitatea sa dai tot ce ai mai bun pentru. Lavinia.Decat sa mori pentru ea mai bine traiesti pentru ea sa o ajuti.

| MariusAreNevoieDeAjutor explică (pentru NoOrdinaryHuman):

Eu as trai pentru ea, dar pentru ea! Nu sa ma respinga toata viata, mai bine mor ca ma doare rau ce am facut, imi e si rusine! Ma simt ca un rahat, de fapt asta si sunt.

| georgyana1398 a răspuns:

Eu zic..sa vorbesti cu verisoara ei Ana si sa stabilesti cu ea o intalnire..nustiu poate sa o cheme la un restaurant sau ceva in gen si ea sa plece iar voi doi sa ramaneti singur si poate iti va da ocazia sa ii povestesti totul si te va ierta. Fa-i si o surpriza.Cred ca avand o relatie de 2 ani o cunosti si stii ce ii place si ce o face fericita. Daca amandoi va iubiti cu adearat veti trece peste orice. Si incearca ca altadata sa nu se mai intample greseala. Promitei ca nu se va mai intampla. Si orice ar fi nu renunta. Lupta pentru ea oricat de mult ar dura. Pentru ca sunt sigura ca isi va da seama cat de mult o iubesti si va veti impaca.Si nu te mai gandi la sinucidere ca nu-ti aduce nimic bun.Gandeste-te ca toate clipele frumoase merita sa se repete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate îţi va părea relativ banal ce-ţi voi spune, dar trimite-i o scrisoare urmată de floarea ei preferată.In acea scrisoare pune-ţi toate gândurile legate de ea, de voi, recunoaşte-ţi greşelile şi cere-ţi iertare.Scrie-i tot ce ai pe suflet, mulţumeşte-i pentru că o dată ce v-aţi întâlnit viaţa ta s-a schimbat în bine, şi cel mai important:spune-i că o iubeşti, că e tot ce ţi-ai putea dori, iar acea greşeală a fost benefică(oarecum) pentru că astfel ai realizat întradevăr că o iubeşti cu adevărat.Roag-o să-ţi mai dea o şansă pentru a-ţi demonstra sentimentele!

Îţi spun să-i scrii o scrisoare nu doar pentru că aşa te exprimi mai bine.E mult mai frumos aşa şi pe lângă asta, fii sigur că nu se aşteaptă la aşa ceva din partea ta şi o vei surprinde.

Mult noroc şi capul sus. Sper că ţi-am fost de folos.
M-a uimit povestea ta.

| Cosmotel a răspuns:

E proasta daca se mai intoarce la tine.
chiar nu mai meriti nicio atentie din partea ei. tu sa fii in locul ei ti-ai mai da o sansa? si lasa-ne cu amentitarile de sinucidere ca nu-i pasa nimanui de tine de pe aici. gandeste-te doar ca e cel mai egoist gest posibil, ai o mama, tata poate frati si surori care te vor ingropa si vor suferi dupa tine. o viata ai si daca vrei sa ti-o inchei, drum bun!winking

| Vibrations a răspuns:

Daca tot nu ți-o mai trebuie pe Andreea aia, îmi dai număru ei de telefon?

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

In primul rand, esti un porc! Si o stii prea bine...
La ce ti-a fost capul? Ma rog... faptul e consumat deja.
Pai, mergi la Lavinia, vorbeste cu ea, spune-i tot ce simti.
Daca nu te crede, cred ca ar trebui sa te intalnesti cu Andreea si Lavinia in acelasi timp, si de fata cu Andreea, sa ii spui Laviniei ca doar pe ea o iubesti. Asta cred ca o va face sa te creada.
Sincer m-am intristat citindu-ti povestea. Imi pare rau pentru tine.
Sper sa fie totul bine, si nu mai fi porc data viitoare! tongue
Succes! :*

| Bittersweett a răspuns:

Nu exista nu pot! o sa te enervezi cand o sa iti spun sa ai rabdare, dar asa trebuie, trec printr`o situatie asemanatoare, dar nu atat de grava... fii convins ca lavinia inca te iubeste, si tu sa nu te lasi batut niciodata, spune`i in fiecare zi ca o iubesti, si ca iti pare rau, si ca nu vei mai gresi, dar doar atat. o sa va impacati sunt sigura... dar sa nu ii spui de mica ta tentativa, pentru ca probabil o sa innebuneasca, simtindu`se si ea vinovata. deci nu uita, spune`i mereu ca o iubesti si o sa se intoarca. Revino`ti, fii barbat ce dracu!laughing. incearca sa zambesti, daca nu va fi Lavinia, sigur va fi altcineva peste ani de zile. Zambeste pentru ca se poate reindragosti din nou de zambetul tau, sau oricine te astepti mai putin, nu inceta sa speri! o sa iti tin pumniihappy

| MariusAreNevoieDeAjutor explică (pentru Bittersweett):

Nu imi spune ca nu va fi ea, da? Ori Lavi, ori nimeni! Nu mai vreau pe nimeni niciodata! Sa nu mai spui asta in veci, nu va fi nimeni peste ani, repet! Ori ea, ori nimeni! crying((((((

| PISIPISI14 a răspuns:

Sper di tot sufletul sa te ierte!:{

| Lexylovest a răspuns:

Arata-i ce simti pentru ea, sa vada ca tu chiar o iubesti, discuta cu ea, recunoaste greseala si fa-o sa aiba icredere in tine povesteste-i ce s-a intamplat intr-adevar.

| Radu_Negres_1997 a răspuns:

Fratioare zic s-o iei incet si sa stai calm.Nu te sinucide, poate n-are niciun rost in fond...Eu zic sa vorbesti cu o prietena apropiata a ei si sa stabiliti o intalnire. Poate te iarta cine stie. Bafta

| BeTheOne a răspuns:

Da,eu te inteleg perfect. Eu privesc lucrurile prin prisma Laviniei...asta pentru ca acum cateva luni am fost si eu pusa in sitatia ei. Iti spun doar ca daca ea te mai iubeste,oricat de mare ar fi orgoliul,se va intoarce la tine. Dar nu oricum si poate nici imediat. Tu trebuie sa lupti mult pentru asta. Caut-o, recunoaste-ti greseala, insista, ofera-i un cadou(dar nu unul din magazin, ofera-i ceva ce simbolizeaza faptul ca te-ai schimbat). Ea iti va aprecia sacrificul si iti va acorda o a doua sansa. Dar inca ceva. Nu o face sa regrete ca se intoarce la tine. Atunci intr-adevar te vei numi un om josnic si o vei pierde pentru totdeauna.

| Alecsandra16 a răspuns:

Ai facut o mare greseala prin faptul ca i'ai zis ca te'ai plictisit de ea...se simte ca dracu'..are nevoie de timp ca sa treaca cu vederea si trebuie sa'i demonstrezi ca o iubesti las'o un timp sa'si revina si dupa continua sa'i spui cat de mult inseamna pentru tine happy

| andasdfgh a răspuns:

Uita-te la filmul Fireproof. E super, inveti ceva din el si poate te va ajutabig grin.