| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vă rugăm să îmi spuneți, luna trecută am făcut dragoste cu el când eram pe ciclu, luna asta el refuza să facem dragoste când sunt pe ciclu. Ce este cu el?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici mie nu-mi place. Sangele si altele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Poate si a dat seama că nu este ok sa faci sex cand esti pe ciclu. Poate prima data nu o fi stiut cum e, Dar de ce nu l ai întrebat pe el?

| Violleta2022 a răspuns:

Pe ciclu nu poti face dragoste, doar sex murdar.
Este evident ca nu-i place, pentru ca nu-i nimic de placut, sa faci sex in cea mai murdara perioada a femeii.
Sunt alte 25 de zile din lua, cand poti face sex non stop si tu alegi taman menstruatia?
Imi pare rau sa-ti spun, dar nu-i normal si nici sanatos, ca se poate infecta si el si tu. Apoi, este scarbos si injositor, chiar si pentru omul care te iubeste si te acepta asa cum esti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai el iti poate spune care este adevaratul motivul cert, real, cel care l-a determinat sa refuze sa nu mai intretina acte sexuale in perioada zilelor in care se desfasoara procesul menstrual. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Maia55 a răspuns:

Într-o relație trebuie sa vorbiți deschis despre orice. Întreabă-l pe iubitul tău, poate pentru el este neplăcut sa facă dragoste când tu ești la menstruație.

| Patronu1 a răspuns:

Probabil din cauza mirosului/sângelui, ca să nu mai zic ca în perioada aia ramai foarte ușor însărcinată dacă nu va protejați cum trebuie. Dar nu ai sa ști sigur pana nu vorbești cu el, ca doar de asta e prietenul tău, ca să vorbiți orice, nu? Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Patronu1):

In urma sexului neprotejat si terminat cu ejacularea spermei in vagin, care este intretinut in perioada zilelor in care se produce sangerarea menstruala, posibilitatea si probabilitatea sa se poata forma o sarcina este de maxim 3-5%. Formarea sarcinii devine posibila numai daca este indeplinita conditia absolut obligatorie ca ciclul menstrual sa fie foarte scurt de 21, 22 sau 23 de zile.

| GamerulCrepeer a răspuns:

Cel mai bine este daca il intrebi, dar se poate sa nu aiba aceeasi experienta in timpul actului sexual

| QWEFHJKOASDVHJOVASDFHJIODBASFV a răspuns:

Nu cred ca ii place bulionu scuze!