| XcRaZzyGiRlX a întrebat:

Vara aceasta am fost la Alba Iulia cu o femeie, am fost la mama sa, am stat o saptamana, de luni pana sambata. Vineri seara, stateam pe o banca cu niste prieteni pe care ii cunoscusem in acea saptamana, la un momentdat, au aparut acesti 3 baieti, unul era verisorul unei fete, celalalt nu e important, iar cel care conducea, e Bogdan, baiatul despre care vreau sa vorbesc. Am facut cunostinta cu ei, pentru ca nu ma cunosteau, si au mai stat si ei cu noi cam jumatate de ora, dupa care au plecat. La scurt timp dupa ce au plecat, Bogdan i-a dat mesaj uneia dintre fete si i-a spus sa imi spuna ca sunt frumoasa si daca vreau sa ii dau numarul meu, eu i-am spus ca ii multumesc, dar nu dau numarul meu oricui. Si el a spus ca isi doreste foarte mult sa vorbeasca cu mine, i-am spus ca nu are rost sa vorbim deoarece oricum nu locuiesc in Alba, locuiesc in alt oras, dar daca totusi isi doreste sa vorbeasca cu mine, ma poate cauta pe facebook, iar el a spus ca nu poate sa ma caute pe facebook pentru ca nu imi stie numele, iar eu i-am spus ca daca e suficient de istet, isi va aminti ca atunci cand am facut cunostinta, i-am spus si numele, si sa depuna un efort sa-si aminteasca. Sambata dupamasa urma sa plec din Alba, inainte sa plec am intrat pe facebook si am vazut ca aveam cerere de la Bogdan, i-am acceptat cererea, iar cand am ajuns acasa am vazut ca aveam mesaj de la el, m-a intrebat ce fac sau ceva de genul, i-am raspuns si am continuat sa vorbim. Cateva zile am vorbit tot pe facebook, dupa acele cateva zile am acceptat sa ii dau numarul meu, si am mai vorbit si la telefon si prin mesaje si pe whatsapp. Dupa o perioada am decis ca am putea incerca o relatie la distanta, desi este greu, dar macar incercam, este greu deoarece eu inca sunt la scoala, am 17 ani, iar el are 21. Mi-a tot spus de multe ori ca ii plac foarte mult, si ca isi doreste ceva serios cu mine, si ca va lupta pentru relatia asta indiferent de cat timp va fi nevoie. Ok, la inceput totul era frumos si bine, vorbeam des, ne intelegeam super, era foarte ok totul. Dupa mai bine de o luna el a inceput sa raspunda din ce in ce mai greu la mesaje, mintea mai mult, si chestii de genul, si au aparut si certurile, doar ca de fiecare data cand ne certam, mai bine zis ma certam singura, pentru ca eu ii reprosam ce nu imi convenea, iar el imi raspundea "gata iubita mea" si chestii de acest gen. De vreo 3 ori am vrut sa rup legatura cu el, dar niciodata nu m-a lasat, nu m-a lasat sa renunt, si mi-a zis de fiecare data ca nu vrea sa ma piarda. Si de fiecare data, am acceptat, am zis ok, trec peste tot ce nu imi convine si las de la mine ca sa fie bine. Dar, a urmat si a 4-a cearta, respectiv si ultima, care a fost cu o zi dupa ziua mea de nastere, in 21 luna aceasta. M-am suparat din nou pe el, pentru ca nu avea timp pentru mine, ca de fiecare data, si avea ceva mai important de facut decat sa imi raspunda mie la mesaje, ca de fiecare data, si am spus gata, m-am enervat, si i-am dat un mesaj lung in care i-am spus tot ce aveam de spus, printre care si faptul ca a terminat-o definitiv cu mine, ca de data aceasta nu am sa-l mai iert,( desi in interiorul meu nu-mi doream asta, imi doream sa vad ca ii pasa, si ca toate vorbele care mi le-a spus in acest timp, intradevar sunt adevarate, si sa vad ca lupta sa nu ma piarda) dar ca de fiecare data, eu ii reprosam, iar el o tinea tot pe a lui "gata iubita mea; hai sa nu ne certam; chiar am nevoie de tine in viata mea; esti fata pe care mi-o doresc" iar eu am spus ca degeaba imi spune toate astea acum, pentru ca oricum nu ma razgandesc, iar el a pus "sad" iar eu am spus ca nu imi pasa. Si asta a fost, de luni seara nu am mai vorbit, nu mi-a scris nici el, nu i-am scris nici eu. Am tot asteptat sa imi scrie, sa vad ca ii pasa, sa vad ca nu ma lasa, sa vad ca vrea sa ma pastreze, dar in zadar. Nu pot spune ca m-am indragostit de el, sau ca tin la el, sau chestii de genul, pot spune doar ca m-am atasat de el, si intr-un fel imi pare rau ca ne-am certat, si imi lipseste, as vrea sa imi scrie, dar vad ca nu o face. Am vrut eu sa ii scriu, de mai multe ori, dar mi-a fost teama ca poate nu va raspunde, sau daca o va face, va raspunde sec, si atunci am sa ma simt si mai prost. Si nu stiu ce sa fac, sau ce sa cred. Oare am fost doar o pierdere de timp pentru el? Sau oare chiar si-a dorit ceva serios cu mine doar ca i-au ajuns certurile si nemultumirile mele? Dar daca isi dorea intradevar ceva, nu renunta, indiferent de ce se intampla, nu? Ajutati-ma voi cu sfaturi si pareri, ce sa fac sa ii scriu? Ce sa ii scriu? Si ce sa cred ca s-a intamplat defapt cu el? Si ce e cu reactia aceasta brusca?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Bună.
După părerea mea, e un tip căruia i-a plăcut aspectul și care a vrut ceva serios mai după haine, dacă înțelegi ce zic. E ok, că doar te-ai atașat.
El nu s-a implicat deloc în relație, după câte ai povestit, era doar un arogant prefăcut, care vroia să tragă de timp până te reîntorci în Alba. Este clar că nu îi păsa într-un mod deosebit de tine, poate chiar deloc, de aceea nu-și dădea nici interesul să-ți scrie un mesaj serios, cu ce deranjamente are și el, ce simte etc. te lua doar cu * gata iubire, linitește-te, hai pwpw * laughing. E total imatur. A fost o pierdere de timp, uită-l. Nu te mai implica, scapă de acest atașament și vezii-ți de unul și mai tinerel dacă se poate.
Ai grijă pe viitor, trebuia să îl cunoști foarte bine înainte sau poate * l-ai cunscut, prefăcându-se *.
Eh, asta e viața, ți-ai învățat lecția, cred.
Baftă în continuare, fundă?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicio reactie. Ai vazut/simtit vreuna? Trebuie sa constati ca rabdarea lui nu e infinita. Ai ajuns la limita, te-a inteles si ti-a respectat decizia. Ce vrei mai mult? Nu e obligat sa-ti suporte tie reprosurile. Nicio intelegere si incredere din partea ta, deci totul s-a dus de rapa. El nu are la ce renunta, ai renuntat tu deja. Nu-ti imagina ca lupta cu el pentru tine.
Tu ai pus punct, respecta-ti decizia luata. Ce vrei sa faci tu e santaj sentimental.
Cine pleaca, se intoarce. Nu te mira ca nu-ti scrie, tu trebuie sa ii scrii.
Suna-l si cere-ti scuze, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Am tot asteptat sa imi scrie, sa vad ca ii pasa, sa vad ca nu ma lasa, sa vad ca vrea sa ma pastreze, dar in zadar"

tu crezi ca el e catelusul tau si tu faci ce vrei cu el? laughing doar un ratat ti-ar fi raspuns la mesajul ala. stai si te certi mereu cu el ca dupa sa vina cu scuze inapoi ca sa vezi tu " ca lui ii pasa". ma bucur ca inca are un orgoliu si nu ti-a mai scris. asa intelegi ca nu te joci cu cine ai tu chef. si oricum, "relatia" voastra la distanta nu era una de durata.

| BigG a răspuns:

O relatie la distanta prin telefon ii serioasa? Macar ii cunosteati familia prieteni etc? L-ai vazut dezbracat, te-a vazut dezbarcata?
Daca rapsunsul este nu atunci treci peste pentru ca au fost numai vorbe intre voi si nici un fapt, oricine iti zice ca iti aduce luna si stelele putin o fac.

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Isi dorea intr-adevar ceva.dar erau prea multe nemultumiri si certuri.un baiat..nu prea poate sa suporte asa ceva mult timp..nu,n-ai fost chiar deloc o pierdere de timp pentru el..asta inseamna dragostea adevarata, chiar te cauta, chiar vroia sa vorbeasca cu tine..doar ca..de la atata cearta si nemultumiri cum sa nu faca asa..si chiar si-a dorit ceva serios cu tine.
Pai. spune-i ca-ti pare rau chestii..ca nu vroiai sa spui toate alea. aveai si tu nemultumiri chestii..ca tu de fapt nu vroiai sa spui lucrurile alea..ca stii ca-l doare lucrurile acelea..doar ca..erai nervoasa..si ca chiar il iubesti...
Adica.un baiat..nu prea poate rezista la certuri si nemultumiri..pana si eu. daca as avea o iubita si-ar face asta..eu as tine foarte mult la ea.dar totusi exista o limita...

| cameleonu05 a răspuns:

Povestea ta re un raspuns foarte simplu...are pe alta laughing

| tractorisul a răspuns:

Buna!
eu cred ca te-a vazut "buna", prima oara intr-o relatie este contactul vizual happy happy, poate ca el vroia doar sa te ( xxx), a vazut ca nu-i merge si gata a pus.(punct ).,