| EvelinaAndreea123456 a întrebat:

Vi s-a întamplat vreodata sa fiţi tradati de persoana pe care o iubiti cel mai mult? Mie da,am fost cu un baiat foarte mult timp impreuna si credeam ca ma iubeste si aveam incredere oarba in el,credeam ca ma iubeste.Ii faceam toate poftele si l-am ajutat cu bani cand avea probleme, am facut foarte multe pentru el, insa mi-am dat seama ca de fapt e un fals si doar se prefacea ca ma iubeste.S-a despartit de mine si mi-a zis ca lui ii place sa fie cu mai multe fete, ca eu nu sunt pe placul lui si m-a facut in mai multe feluri.Mi-a zis ca el in timp ce a fost cu mine mergea si la altele, atunci m-am suparat rau de tot si l-am blocat pentru ca m-a jignit prea mult.Acum mi-am dat seama ca e o persoana mincinoasa si falsa, insa e prea tarziu.Intr-o zi m-a cautat si mi-a propus sa facem sex, insa eu nu am vrut pentru ca el are acum o alta iubita si l-am refuzat.M-am simtit atat de rau, mi-am dat seama ca asa ma insela si pe mine cu altele.Nu stiu ce a fost in capul meu să o fac prima data cu el, m-a fraierit si vreau sa il fac sa regrete pentru asta.Cum as putea sa il fac sa ii para rau pentru tot ce mi-a facit, eu l-am iubit enorm de mult?sad

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu il vei face sa regrete cu nimic, arata bine si poate avea multe femei, si tu l-ai placut tot ca arata bine, asta a fost in capul tau, te-a atras foarte tare, astia care-s mai frumusei sunt cam nesimtiti in general, dar evident ca nu toti. Asa ca lasa-l in pace, ce mai conteaza? Oricum nu te mai ajuta la nimic sa faci nu stiu ce. Stai cuminte si sa dai de altul care te iubeste cu adevarat. Desi vad ca te atrag baietii frumusei asa cum e normal, si s-ar putea dar nu sigur, sa patesti la fel si cu urmatorul. Aia mai neatractivi sunt cumintei ca nu au de ales, altfel faceau si aia acelasi lucru, insa aia nu te vor atrage, iar daca stai cu unu din ala mai neatractiv nu vei fi multumita. Asta este. Mi se pare ca il stiu, este unu mare gagicar de pe Facebook. L-au blocat mai multe.

| Mosotti a răspuns:

Este unul Andrei Popescu, are o poza unde are putina barba si zici ca e imbracat intr-un halat mov inchis, nu stiu daca este ala insa, dar asta rupe la gagici si unele se plang de el. Or mai fi si altii, nu stiu, dar poate el este. Sta cu ele un timp si pa, are si paralel una poate.

| Mosotti a răspuns:

Daca nu este, aia e, poate se nimerea sa fie. Oricum ce vrei sa faci? Mai vrei sa te razbuni? Vezi sa nu cumva sa faci prostia pe care o fac n persoane parasite, sa te cuplezi cu unu chiar ei pe care nu-l placi doar sa-i arati lui ca iti e indiferent, ca nu il doare undeva ca ai facut tu asta. Am zis preventiv, ca multi cred ca, cu asta il face pe nesimtit sau nesimtita sa regrete.

| alina2k18 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, ti-ai luat-o bine de tot, asta e, treci pestewinking

| M1989 a răspuns (pentru alina2k18):

La mine dupa 5 ani de relatia a serbat 1 cu altul?

| Crackman a răspuns:

Ii spui lu actuala, dai un mesaj cu convorbirea

| Zaygon a răspuns:

Regula numarul 1 in viata: NU poti schimba un om. Cu atat mai greu sa il faci sa se simta prost. O sa se simta prost cand o sa si-o ia in gura de la alta.
Singura persoana pe care o poti schimba esti tu. Doar prin faptul ca te schimbi tu ii poti face pe altii sa se schimbe.

| Patronu1 a răspuns:

Asta e ca atunci când băiatul de care te-ai despărțit acum 5 luni împlinește un an de relație cu alta

| M1989 a răspuns:

Hey! Ce te face sa crezi ca a te razbuna te face mai fericita? Cel mai bine penteu tine este sa-l eviti in totalitate. Iti inteleg fustrarea. Am patit si eu ca si tine. Am aflat ca ea mai este cu altul de 1 an cand era si cu mine de 5. Am aflat de el. Am avut o discutie cu ea. Dar niciodata nu m-am gandit sa ma razbun pe ea. Atat de mult am iubit acea fiinta in cat i-am oferit libertatea necesara sa fie fericita! Nu te va incalzi sufleteste absolut cu nimic ca te vei razbuna. Fi pasnica ca o sa fi si tu la randul tau iubita si apreciata.

| EvelinaAndreea123456 explică (pentru M1989):

Nu vreau sa ma razbun dar vreau sa isi dea seama de ce a facut.

| M1989 a răspuns (pentru EvelinaAndreea123456):

Este greu sa faci un om sa vad ceea ce vrei tu. Scuza-mi indiscretia, cu ce te-ar mai ajuta asta? Vrei sa fiti din nou impreuna? Crezi ca il poti ierta chiar daca el te umileste tot timpul? Tu inca nu esti pregatita sa-l dai uitari si sa incerci sa o iei de la zero. Eu cand am fost in situatia ta, mi am impus sa cred ca acea persoana care m-a umilit sa nu mai dau doi bani pe ea chiar daca inca mai aveam sentimente.

| M1989 a răspuns (pentru EvelinaAndreea123456):

Cum as putea vorbi cu tine in privat? Bineinteles asta daca vrei si tu.

| AleXMihai696 a răspuns:

Well, mi s-a întâmplat, am avut o iubită pe nume Georgiana, ne știm de vreo 5-6 ani, când eram mici ne duceam unul pe la altul pe acasă, stăteam prin curte, ne jucăm, vorbeam, și ne am apropiat destul de mult, acum 2-3 săpt ne -am despărțit din cauza că mă înșela lol, chestia e că tot la fel era și ea, îmi spunea cât ține la mine și cât de mult mă iubește, iar eu la fel, aveam încredere în ea, dar ea mințea, era împreună cu mine doar că să-i facă unui prieten în ciudă că sunt cu ea. Era nașpa să văd cum zi de zi îmi spunea că mă iubește, că ține la mine că nu poate rezistă fără mine, dar într o zi mi-a spus că vrea să încheiem relația pentru că numai simte aceleași sentimente, deși eu mai simțeam. Am acceptat înțelegător, bineînțeles că 2-3 zile mi-a fost greu să trec peste, dar ce să vezi, peste 2-4 zile după despărțire aud că ea era deja cu altcineva, și OARE cu cine era? Cu prietenul ei care pe care vroia să-i facă în ciuda,. Primele zile au durut, și mă gândeam la cât de nașpa e să fi părăsit, de cineva la care ții. Dar apoi am trecut peste și am încercat să fac lucruri care să mă facă să uit de ea, și au mers, am ascultat muzică, m-am jucat pe PC, încearcă să faci altceva, știu cum eșți, poate o să spui că nu știu cum e, și că poate sunt mai matur, dar știu cum e, e urat rău să fi părăsit de persoană iubita, cu care ai stat timp lung, cu care ai vorbit zi de zi, dar aia e viață. Câteodată viață e că un joc, fiecare level pe care îl treci te face mai puternic, mai independent, lupta, și la sfârșit vei vedea că a meritat...Ce crezi, numai sunt cu ea de aproape 1 lună, ea e cu altul și încearcă să îmi facă în ciuda, dar chiar nu mi pasă. Din toate astea am învățat că nu contează de cât timp șții o persoană anume, tot poate să ți o facă rolling on the floor, baftă!