| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vin cu o intrebare la voi dragi utilizatori si anume:daca nu fac sex o perioada destul de lunga mi se stramteaza vaginul? Sau gen daca ma spal cu ceai de musetel se stramteaza peretii vaginali? Ce metode de stramtare eficiente cunoasteti?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Vaginul este puternic vascularizat si are muschi, care atunci cand esti excitata se dilata si contracta, producand placere.
Vaginul nu se stramteaza si nici nu le largeste, daca sta degeaba.
vaginul se dilata cand dai nastere la copii, dar in 40 de zile revine la forma si masura initiala.
Se poate intampla la batranete, multi ani dupa menopauza (peste 60) ca vaginul sa se mai atrofieze, daca sexul nu mai este prezent la acea femeie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.
3. Nu cunosc.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai face sex deloc și vei avea vaginul strâmt ca o virgina.

| Goete a răspuns:

Poti sa-l contractezi si timp ce il tii contratat e mai stramt.
Sau iti gasesti unul cu scula mai groasa

Răspuns utilizator avertizat
| Stonehard a răspuns:

Exercițiile Kegel știu că sunt bune pentru mușchii vaginali.