| 1987321 a întrebat:

Voi ce parere aveti,credeti in "suflete perche", in iubire?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da. Se intampla foarte rar sa gasesti o astfel de relatie, dar nu este imposibil. Am trait asa ceva, totul era foarte intens, foarte adanc, dar imi oferea siguranta si incredere totale. Am realizat foarte multe impreuna si au ramas amintiri superbe.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu la inceput. O relatie ii ca mustul, fierbe la inceput, apoi se aseaza si se linisteste si se transforma in vin, care cu cat imbatraneste se face mai bun, si atunci poti zice de suflete pereche. Dar la fel de bine se poate transforma si in otet.

| Drolja a răspuns:

Da, şi nu e coincidenţă dacă sufletul pereche vine cu o maşină bengoasă şi cadouri sporadice.

| 愛日本 a răspuns:

Nu prea, cei mai multi au cel putin un interes.

| RAY a răspuns:

Ca nu exista asa ceva, mi se absurd in primul rand nu exista suflet chiar si pshiologic diferim ca mentalitate, stam cu cineva din interes atat, faza cu sufletele pereche sunt masca ipocriziei umane care ne defineste cel mai bine ca noi iubim suflete nu fizicul

| corbulalbrosu a răspuns:

Cred ca notiunea de suflet pereche eu l-am utilizat de mai multe ori si pot afirma ca imi face placere sa cred ca intalnirea a doua persoane la un moment dat nu este cu totul intamplatoare, se parea a fi ceva predestinat.Acea dragoste la prima vedere doar astfel se poate explica. De asemenea nici perechile formate din prima tinerete care se mentin pana la moarte nu pot avea o alta explicatie. Voi ce credeti, este ridicola expunerea mea?

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa credem si sa speram! Daca nu acum, atunci cand?

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu, te anunț când îl găsesc.

| Doub a răspuns:

Cred, da' nici nu mi-as da seama cand il intalnesc.

| KillMePlease a răspuns:

In iubire pe o anumita perioada de timp, da.
In suflete pereche, da si nu, depinde de felul in care se iubesc persoanele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suflete pereche este prea mult spus, nu cred ca exista asa ceva din moment ce exista multe persoane care iti sunt potrivite ca si caracter si tot tacamul dar n-ai ocazia sa le intalnesti pentru ca sunt prin te miri ce colt al lumii.

Pur si simplu sunt persoane care ti se potrivesc si multa iubire care te face sa fii puternic si sa nu renunti la relatia respectiva.

| LeZizu a răspuns:

Am mai vazut

| MattyIoana a răspuns:

Bineinteles. Pentru fiecare persoana din lumea aceasta exista cate un suflet pereche, dar pana colo mai sunt o gramada de "obstacole" prin care trebuie sa trecemhee hee Nu trebuie sa fii dezamagita daca primele relatii nu ies asa cum vrei, soarta ne rezerva ce e mai bun numai la sfarsit. Iar experientele si suferintele prin care treci te ajuta sa devii mult mai puternic(a) si increzatoare. Deci capul sus, ai rabdare, si vei vedea ca dragostea te va lovi in fata exact cand te astepti mai putin! laughing)
Funda? happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MattyIoana):

Acea dragoste care "te va lovi" cand te vei astepta mai putin va fi exact dragostea sufletului pereche care te gaseste in sfarsit, dupa acele multe cautari care doar te-au "dezamagit".