| PufosilaScumpic a întrebat:

Buna! happy

Voi ce parere aveti de masculii alfa dominanti? Credeti ca asa se nasc ei? Cum as putea sa devin un mascul alfa dominant?

22 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Nu exista conceptul de afla la oameni, e doar o teorie toxica care nu este acceptata. Trebuie sa fii tu.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Trebuie sa inveti cum sa rupi patul in 2

| Mosotti a răspuns:

Nu poti deveni un mascul alfa dominant, ei se nasc asa!
Si mai ales aia f atractivi sunt asa, de fapt faptul ca arata bine la figura denota masculinitatea, adica cum ar veni scrie pe figura lui ca e mascul alfa si atrage f tare femeile din cauza asta.
Asta e.

Tu esti cum esti, deci accepta-te asa, ca n-ai incotro.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu stiu cat e gluma si panarama la ce intrebi tu dar daca vrei sa ajungi asa ceva ai de munca nene. In primul rand nu te mai exprima asa cu "timidut", "scumpici" si chestii din astea. Nu te nasti asa, te formezi pe baza unor experiente de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai cum sa te schimbi având în vedere ca odată îți era teama sa îmi răspunzi cati ani ai.incearca sa te acepti asa cum ești cu bune și rele. nici cei pe care iai menționat tu sa știi ca nu au o viata prea ușoară doar ca aparent sunt percepuți ca fiind bad Boys în realitate de cele mai multe ori unii au un mecanism de apărare ca să își ascundă vulnerabilitățilehappy

| PufosilaScumpic explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca doar pentru ca sunt mai timidut nu inseamna ca nu pot deveni un mascul alfa dominant. Eu cred ca si masculii alfa dominanti sunt scumpici pe interior.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PufosilaScumpic):

Asa e! Au și ei o latura mai," vulnerabila "ca sa nu o numim altfel. Foarte multe persoane poarta măști fake pentru a fi acceptați de cei din jur, efectiv se dau ceea ce nu -s! Totuși nu putem generalizata sunt excepții si excepții evident. Și un băiat asa cum îl numești tu mai timid poate fi inimos, ambițios și sa îs depășească 'granițele ' uneori.

| PufosilaScumpic explică (pentru anonim_4396):

Umm, tu esti fata? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru PufosilaScumpic):

Nu. Da la bătaie am văzut ca de regula după ce ii pușcam o petarda la unul ce îl crezi tu Alpha mai chema si pe alții sau suna la politiewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru PufosilaScumpic):

Sunt niște denumiri inventate de fatalai!
Tu ești pur și simplu mai feminin, posibil asa cum spuneai și tu gay! Daca ai peste 12 ani îți pot confirma după cum te exprimi asta dacă nu cumva ești troll ca oficial ești gay.dar trebuie sa te acepti asa cum ești. Eu unul tind sa cred ca ești troll!

| PufosilaScumpic explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca eu nu sunt gayut...

| Mosotti a răspuns (pentru PufosilaScumpic):

Aia alfa dominanti sunt cam rai pe interior, cam duri, nu prea-s scumpici deloc, majoritatea cel putin asa sunt, sunt mai asentimentali, inseala des pe femei.
Ca de fapt prin asta se si cam caracterizeaza masculul alfa, barbatie, duritate, fermitate, forta, hotarare, nu dulcegarii.

| PufosilaScumpic explică (pentru Mosotti):

Tu esti un mascul alfa dominant? :0

| Mosotti a răspuns (pentru PufosilaScumpic):

Nici vorba. Nu sunt alfa. Sunt cam un copil mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parte mai mica este genetica o parte mai mare este mediul inconjurator din copilarie cand ajungi pentru prima data in societate, inaintea adolescentei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o impresie foarte buna.
Motive? Majoritatea dintre ei sunt fustangii, bădărani, aroganți, sau nestatornici în relațiile amoroase sau căsătorii.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum se face bagamiash poola in masa ca la astia se uita toate tarfele din ziua de azi, una normala nu vezi, nici nu ma mira am dat si eu o geana pe ticktok sa urmaresc ce si cum! pentru astia neatractivi care nu au avut in viata lor o relatie aplicatia e ROPE FUEL garantat, majoritatea de acolo sunt ca felinarul dupa baieti cu bmw-uri sau audi ALELUIA

| TFL007 a răspuns:

Nu stiu daca e un exemplu tocmai ok, in mare parte se nasc! e ca si mersul la sala din cele trei tipuri somatice daca ai ''norocul'' sa te nasti cu cel mai de rahat tip somatic ala slab oase de se pune extrem de greu muschi pe tine ajungi sa iti blestemi si zilele din tine cand vezi ca nu faci in ani de zile nici pe sfert din ce reusesc cei nascuti cu alte gene mai bune

| TFL007 a răspuns:

Am zis asa pentru ca sunt si exceptii de baieti la inceput timizi dar care cu timpul isi pot dezvolta o latura de alfa dominant asta printr-un mers la sala, dar totul tine de MUIAN fara doar si poate

| Gheorghe199217629871 a răspuns:

Sa ai haz in tine la greu si penis de lungime kilometrica

| FrunzelCrevetelRicardioluv69420 a răspuns:

Este adevarat ca unii oameni se nasc masculi alfa dar, exista si unele moduri de a deveni unul. Cei drept este greu dar nu imposibil.
Primul si pobabil cel mai important pas este de a-ti marca teritoriul.Procesul de marcare a teritoriului este asemanator cu cel al canilor doar ca in loc de urina masculii speciei umane folosesc saliva si rahat.
Al doilea pas este de a scapa de caldurile tale de omega.Pentru a face asta ai nevoie de a lega o legatura stransa cu un omega de acelasi sex ca al tau.In cazul in care esti un beta ai nevoie de un omega de sex opus pentru a porni instinctele de pradator suprem.
Pasul 3 iti vei da seama ca esti un mascul alfa adevarat cand pornirile tale animalice nu vor mai putea fi stapanite si vei incepe sa emani feromoni astfel incat fiecare persoana pe o raza de 1 km iti va simti duhoarea mirobolanta.
Cu toate acestea nu vei putea fi un mascul alfa autentic.
Tot mica o sa o ai ¯\_(ツ)_/¯!
Uite totusi niste ponturi pentru a parea unul.Nu multa lume vorbeste despre asta dar, ritualul spalarii este un obicei foarte des intalnit in comunitatea de masculi alfa: Acest ritual consta in purificarea trupului prin atingerea cu limba a pielii in zonele cele mai sensibile. Ritualul se efectueaza de obicei in compania mai multor prieteni ALFA. In caz ca nu ai nici un prieten ALFA nu e nici o rusine sa o faci singur!

Sper ca te-am ajutat!

| doctorandus a răspuns (pentru FrunzelCrevetelRicardioluv69420):

Comitetul premiului Nobel te asteapta sa publici care este acel feromon uman.