| crissy21 a întrebat:

voi credeti ca este ceva normal ca intr-o relatie sa existe si sex oral?

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Fiecare relatie isi impune anumite "reguli". Nu exista ceva normal pentru o relatie, ca o generalizare. Fiecare face ce vrea, suntem liberi sa alegem, nu ai de ce sa te simti obligat/a sa faci asta daca nu vrei. Este o pura alegerea relatie respective. Iubirea nu consta numai in sex, oricare ar fi el, oral, anal si restul, consta in respect reciproc si dragoste eterna, daca partenerii se respecta unul pe celalalt, isi vor intelege si nevoile, si dorintele, si refuzurile. Deci nu trebuie sa fie ceva "normal". Traim intr-o lume in care avem dreptul sa alegem. Nu face ceva ce nu vrei, doar pentru ca te simti obligat/a. Tot ce faci incearca sa faci din placere si daca nu vrei acest lucru, spune-i. Daca te iubeste, te va accepta exact asa cum esti si cum vrei sa fii. De aceea se numeste relatie, pentru ca necesita respect si toleranta. Dorintele cuplurilor difera, deci nu generaliza. Relatia este a voastra. Faceti ce este pentru voi normal, nu pentru restul lumii.
Numai bine!

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca ambii parteneri sunt de acord, de ce nu?

| Sara2 a răspuns:

Da este foarte normal cand exista o relatie foarte serioasa, nu cu unu care l-ai cunoscut de 2 zile
cand iubesti iti pupi partenerul si-n fund e o expresie
nu uita un copil cand se naste pe acolo iese

| MMadalina a răspuns:

Limitele "normalului" le stabilesc DOAR cei 2 parteneri.

| Gabriella24 a răspuns:

Da, da, da si iar da happy. Sexul oral de ceva absolut normal intr-o relatie. Asa va demonstrati ca nu va e sila unul de altul si ca va iubitiii! happy Paa :*!

| crissy21 explică (pentru Gabriella24):

Dar eu nu stiu daca pot sa fac asta... mi se pare ceva ciudat chiar daca el a facut asta...

| Gabriella24 a răspuns (pentru crissy21):

Si mie mi s-a parut ciudat si scarbos dar cand vezi ca partenerul tau e fericit nu iti mai pasa crede-ma si e chiar interesant.parerea mea :*

| Silviu591 a răspuns (pentru crissy21):

Cam ciudat. i-ai demonstrat ca tie iti este sila sa faci lucrul asta..ca iti este scarba sa pui gura cand el ti-a facut toate poftele..foarte frumos happy

| memonelxd a răspuns:

Dap

| athos01 a răspuns:

Pentru mine este ceva normal, daca vrei sa mai vb da add la mrns_adrian

| MissDyDee a răspuns:

Daca relatia e stabila si exista incredere atunci da nu e nimic anormal in a practica si acesti tip de sexhappy

| Annutsa a răspuns:

Da, e ceva normal. De ce nu?
Daca spui ca el te-a satisfacut, de ce nu il satisfaci si tu? N-ai vrea sa il vezi extrem de fericit?

| GheNsS a răspuns:

Da toate modurile de sex sunt normale si firesti... Daca cei 2 se si au incredere unu in altu...totul este permis!

| Adele29 a răspuns:

Da e normal daca voi vreti si va iubiti faceti si sex oral...

| lola4321 a răspuns:

Eu cred cu tarie ca este benefic :> asa ca m-am documentat si am gasit asta :) : http://www.eva.ro/......37808.html Sper sa iti fie de folos;). Funda :x

| CristaX18 a răspuns:

Da! CreD./... Daca ambii vreau de ce nu
___?
Pai fara SEX nu poti face copii big grin