| anonim_4396 a întrebat:

Bună, voi cum va dati seama prietenele voastre au avut parte de orgasm? Care sunt cele mai comune semne pe care le stiti?
Am incercat sa-i provoc orgasm prietenei mele dar am avut surpriza ca nu ejaculeaza mai nimic precum fac cele din filme porno cum mana băiatului se umple de acel lichid apos, doar i se inroseste pielea.

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu exista squirt, nu exista ejaculare feminina. Femeile nu sunt ca bărbații. Bineînțeles ca sunt anumite trucuri pe pornhub, e ceva de marketing, o noua categorie, ceea ce înseamnă mai multe vizualizări, ceea ce înseamnă bani. Ce vezi tu acolo poate sa fie pipi, ori ceva "implantat" ori injectat ( lapte cu apa) și alte minuni. E greu sa îți dai seama dacă o femeie are plăceri în timpul actului, deoarece noi mimam gemetele ori ca ne place ori ca nu ne place. Este natura noastră. Decât sa fim considerate frigide sau sa rănit sentimentele și orgoliul partenerului mai bine gemem și ii dam și un boost de ego iar el poate sa termine mai repede. Ca sa îți dai seama dacă unei femei ii face placere sa se culce cu tine e simplu. Ea va lua inițiativa, ea va cere asta. Încearcă ca tu sa nu începi primul pentru o perioada. Dacă ea va cere, atunci asta e semnul. Desigur asta nu înseamnă că îi place maxim, doar ca hormonii noștri și nivelul de estrogen poftesc la sex. Ești bărbat. Analizeaz-o. PS: noi ne simțim cel mai bine când e cu viteza și tare

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a intelege cat mai bine, ce se intampla in organismul dar si in creierul femeilor, in momentul in care se produce starea de orgasm, te sfatuiesc sa accesezi si sa citesti explicatiile precizate si prezentate de psihoterapeutii sexologi, specializati in acest domeniu.
http://www.sfatulmedicului.ro/......rgas_12797
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Foarte puține pot să ejaculeze.

| Jonas94 a răspuns:

Ce ai văzut tu se numește squirt, în filme porno. Realitatea este că este o întreagă dezbatere între oamenii de știință pe acest subiect.
Unii zic că este urină, alții că ar fi secreția unor glande provocată de stimularea prin penetrare a părții inferioare a vaginului.
O femeie are orgasm și fără acea eliminare de lichid.
Se manifestă prin tremur, încordarea apoi relaxarea mușchilor, tăcerea laughing). O simți foarte bine la pozițiile close-contact, cum a fi poziția misionarului.

Fiecare orgasm e diferit. Pur şi simplu îţi dai seama când se întâmplă, dacă e să se întâmple. Cel mai comun semn? Pe lângă sunetele şi vorbele specifice scoase în timpul acţiunii, simţi diferit interiorul vaginului pentru că au loc nişte schimbări, nu mai eşti "acceptat" aşa de uşor înăuntru şi brusc devine totul foarte sensibil pentru o perioadă limitată (mai scurtă decât cea de la bărbaţi, de obicei).

| GHEBOASA a răspuns:

Daca e rosie jos, frate, are urticarieee! Du-te repede la spital!

| MValentin a răspuns (pentru GHEBOASA):

Esti tare neghiob