| nobody_9468 a întrebat:

Bunahappy. Voua va place sa risca'ti?
Ma refer:daca risca'ti puteti castiga sau pierde totul. Daca nu riscati, iarasi la fel, doar ca riscul poate fi amanat inca ceva vreme.Sau nu riscati nimic si ve'ti ramane in aceiasi situatie, in care trebuie sa va hotarati daca riscatilaughing.
Voi ce ati alege?
Stiu ca n-ati inteles nimiclaughinghappy. Totusi, raspunde-ti asa cum ati inteles intrebareawinking

Răspuns Câştigător
| Sice a răspuns:

A risca inseamna a trai. A trai inseamna a fi om. A fi om inseamna a face greseli.Toti suntem oameni, toti facem greseli.Riscul nu face decat sa ne-o demonstreze inca odata. A nu risca, a nu te expune inseamna a nu trai, inseamna o viata ratata.Viata trece prea repede pe langa noi, deci risca fa alegeri cu inima fara sa-ti para rau. A face o alegere proasta egal a suferi un esec. A suferi esecuri egal putere de a trece peste el.Mai multe esecuri drumul spre victorie.Gresesti o data, gresesti de 2 ori insa a 3a oara te vei ridica, te vei sterge de praf si vei fi victorios. Din greseli am invatat si vom invata pana cand vom muri.Riscul trage dupa el esecul sau victoria.esecul trage dupa el experienta si puterea de a face fata unui esec si mai mare, concluzie? Risca, dar cu cap!

5 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Chiar acum risc absolut tot ceea ce am. Sunt contienta ca pot sa pierd totul cat as clipii. Risc sa imi pierd familia, casa, linistea, etc si toate astea doar pentru iubirea lui, doar pentru a fi cu el. Am stat si stau in fiecare zi, seara si meditez asupra acestei situatii, si sunt convinsa ca vreau sa lupt pentru ceea ce imi doresc din toata inima. Si daca e sa gresesc, o sa vad pe parcurs, caci pana la urma din greseli invatam. Totul sau nimic! Exact asa sunt eu acum.
Numai bine!

lolita
| lolita a răspuns:

Eu intotdeauna am riscat, am pierdut dar am si castigat in viata. nu-mi place sa ma gandesc "ce ar fi fost daca... "

| Yang a răspuns:

Depinde pentru ce risti, iar daca in ultima instanta amanand acest risc din frica de esec pana la urma tot trebuie sa il faci nu? Daca ar fi sa risc pentru o cauza, persoana, convingere si sunt constienta de ce pot pierde evaluez de 2 ori, gandesc de 10 si cred ca fac o prostielaughingdar risc daca se merita daca nu oricat de curajos ar fi sa risti fara sa obtii nimic e prostesc

| gabitza_6878 a răspuns:

Ce pot spune...am riscat, am copiat la test si am luat nota mare laughing
am glumit, n-am copiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu risti nimic, risti totulwinking