| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vi se pare ceva normal sexul oral intr-o relatie sau chiar căsnicie? Eu una sunt de părere, ca in privinta fetelor, doar cele fara pic de demnitate o fac...Sau mai sunt de părere că dacă partenerul te pune sa ii faci, acesta nu te respecta. Voi ce părere aveți?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi se pare ciudat dar placut in acelasi timp sa primeasca ea carne calda in gura dar el sa guste carnea ei mi se pare scarbos

| whatevernvm a răspuns:

Și când el îți dă ție limbi nu îl respecți sau ce? Bai frate parcă sunteți născuți în grotă

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru whatevernvm):

Fiecare cu parerile sale. Tu esti pro, eu sunt contra.

| Emazio a răspuns:

Te sustin, femeia nu ar trebui satisfăcută, doar penetrata. Sa il citești pe Freud, care zice ca feneia ar trebui sa invete sa se satisfacă prin penetrare si ca nu e important orgasmul ei? Ce oameni proști...

| romeo78 a răspuns:

Sexul oral reprezintă o normalitate în noile relații. De asemenea, reprezintă un bun preludiu pentru fetele care se excită mai greu. De asemenea, este o soluție, în cazul în care nu se dorește o sarcină nedorită!
Dar, depinde de fiecare relație și a partenerilor!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect si obiectiv este un cat se poate de categoric DA. Bineinteles cu conditia ca cei 2 parteneri care indiferent daca sunt doar iubiti sau sunt deja soti, sa traiasca intr-o stare de armonie, dragoste si iubire adevarata si dar mai ales sa fie lipsiti de prejudecatile imbecile impuse de morala crestina exagerata. laughing Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Ar trebuii sa fie ceva reciproc sexul oral.o prostie asta cu demnitatea. din respect pentru partener ar trebui sa faci sex oral. Un duş facut amandoi si apoi incepeti treaba laughing ca nu e nimic scarbos.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru Sofer):

Asa reciproc cum e, e tare scârbos. Eu clar nu mi-aș pune iubitul sa-mi faca, scuza-ma ca spun dar nici câinii nu se ling, pur si simplu se miros în fund unul pe celălalt, până si ei se respecta laughing)))

| Plato a răspuns:

Da, e normal. Orice e normal in relatie/casnicie, cu partenerul de viata. Orice nu implica si alte persoane, bineinteles, ca atunci se distruge solemnitatea relatiei.

Cele care o fac in club unuia pe care l-au cunoscut acum 2 ore, da, sunt niste panarame fara demnitate. Dar cand deja vorbim de soț - soție, e cu totul alt nivel, nu se mai pune problema.

In plus, sexul oral e unisex, tu vorbesti doar de o variantă, nu stiu de ce.

In fine, e parerea ta si nu te pune absolut nimeni sa faci ce nu vrei. Dar cand vorbim de casnicie, nu mai poti spune de lipsa de demnitate sau respect.

| Eireann a răspuns:

Atat timp cat iti face placere si tie si partenerului nu vad ca ceva josnic, mai ales in relatie. Stii ca sunt fete carora le place sa ii faca sex oral partenerului? Eu asa ii dau desteptarea prietenului meu din cand in cand si nu cred ca nu ma respecta sau nu ma iubeste.

| Dalmore a răspuns:

E frumos și răcoare acolo în peșteră?

| Endoryus a răspuns:

SExul oral nu se face la orice iubita/iubit. Se face cand ajungi sa te cunosti mai mult, observi igiena personala celui de langa tine. Intr-o relatie care dureaza de ceva sau o casatorie, mi se pare chiar foarte normal. Nu mai tot aratati spre femeile care fac doar pentru ca voi muriti de ciuda ca nu sunteti in stare sa provocati aceeasi placere celui de langa voi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar fi normal dacă ar face-o doua persoane care nu se cunosc =) într-o relație e perfect normal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare normal si sa-l faci unui tip pe care îl cunoști de 5 minute.
Oral, vaginal, tot aia.De ce ar fi unul mai lipsit de demnitate decât celalalt?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

E mare diferenta intre cele doua. Ti se pare normal sa o faci si cu un tip pe care il stii de 5 min? Daca ăla nu a mai dat cu apa si sapun de zile întregi, ce faci, te oferi tu sa i-o speli? Deci imi vine greață numai cand ma gandesc, nu as fi in stare sa o fac niciodată, oricât de mult mi-aș iubi partenerul

| anonim_4396 explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Nu chiar.Am exagerat ca sa înțelegi.Adica n-am probleme dpdv moral sau alte tâmpenii, dar din primele 5 min n-ai cum sa știi ce igiena are.Desi poți încerca.Depinde de cine anume e vorba.
Nimeni nu te pune sa i-o sugi unui necunoscut.Din moment ce e iubitul tău nu se presupune ca știi ce igiena are? De ce ți-ar mai fi greață?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"De ce ți-ar mai fi greață?"
Probabil ii e greata de ea insa-si ca i-ar "place" prea mult.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cui nu i-ar plăcea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nimanui si Mie-mi place.
Pai tine de auto-sugestie, doar prin simplu fapt ca se gandeste ca ii e greata n-o face.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Spuse unul cu gura plină. sa ai pofta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tie? Ce fantezii ascunse mai ai? thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt "ascunse" sunt deschis la aproape orice tipuri.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Sexul oral e ceva absolut normal. Unele fete nu pot ajunge doar prin penetrare la orgasm.
Si face parte din preludiu.

| GirlOnline81 a răspuns:

"... dacă partenerul te pune sa ii faci".

Eu stau și ma intreb ce fel de bărbați cunosti/ai cunoscut tu. Ori altfel, niciun bărbat nu "te pune" sa faci așa ceva, cu excepția cazului in care serviciul e contracostwinking.
Și ca sa-ți răspund la intrebare, sexul oral nu are nimic de-a face cu demnitatea, ci cu buzele. Dacă buzele îți ard de dorința de a-i simți "jucăria" partenerului între ele. Sau nu.

| 90210 a răspuns:

Mi se pare o prostie sa nu faci sex oral. Nu e absolut nimic scarbos. Faceti un dus impreuna si gata. Atata timp cat sunteti intr-o relatie, va iubiti...nu vad nimic rau in asta. Daca nu esti deschisa la sex oral cred ca tu doar stai pe spate ca o scandurs si nu faci nimic in timpul sexului. Mai relaxeaza-te si bucura-te de placere si de viata! Sa stii ca si tu poti primi sex oral, nu trebuie sa-i faci doar lui

| gongsterbeep a răspuns:

Mie nu mi se pare normal sa-i faci oral unui barbat. E scarbos si josnic!

| Sofer a răspuns (pentru gongsterbeep):

Ai incercat sa faci de zici asta? Tare curios sunt de asta. ca si fosta zicea acelasi lucru. o minte incuiata avea.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru Sofer):

Nu, nu am incercat! Nu ai citit mai sus ca nu sunt de acord cu așa ceva? Mai citeste o data!

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru gongsterbeep):

Asta zic si eu. foarte scârbos!

| stefan6666 a răspuns:

Este ceva normal sa faci și să primești sex oral

| olivia123oli a răspuns:

Complet normal.