| Alee_8611 a întrebat:

Vreau cat mai multe sfaturi: Imi place de un baiat cu cateva luni mai mare decat mine. Cu putin timp in urma nu prea il bagam in seama, ne cunosteam dar nu vorbeam unul cu altul. In urma unui joc am inceput sa vorbim de fiecare data cand ne vedeam. Acum cateva zile, am iesit in oras cu cativa prieteni printre care si el. Cand ne-am vazut, totul a fost ok. Am glumit, am vorbit, si o prietena de`a lui venit la mine si mi-a spus ca el ma place si ca ar vrea sa fim impreuna, dar ar mai astepta putin. A auzit si el, si a inceput sa rada si sa zica tot felul de chestii gen: Te iubesc, te ador... Restul zilei a fost mai tacut decat de obicei. Ce ar trebui sa cred despre asta?

4 răspunsuri:
| cosminnnellu a răspuns:

Salut,deny sunt perfect d acord cu raspunsul tau,dar trebuie sa ii aduc o completare,de la el trebuie sa vina propunerea sa iasa impreuna daca tot sustine ca o place,alee daca t place nu inteleg ce asteapta, bun sa zicem ca ii e rusine cu prietenii dar te putea lua de o parte sau sa iesitzi in alta zi singuri, scuze ca iti zic dar chestii sa trimit pe cineva sa ii spuna unei fete ca o plac o faceam prin clasa a 3 a...sincer nu stiu ce ar trebui sa faci, mai asteapta un timp daca t place cu adevarat va incerca sa iti spuna cumva pup:*

| anemona112 a răspuns:

Eu cred ca baiatul te place insa ii e rusine sa recunoasca de fata cu ceilalti prieteni. Poate ar fi mai bine sa va intalniti undeva si sa vorbiti deschis despre voi, despre ceea ce isi doreste fiecare. Sa descoperiti daca aveti lucruri si scopuri comune happy.

| Florin_3378 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic dar eu zic ca e stocaarealalaughinglaughingdc nu a venit el sa-ti zica fata te plac nu iesim si noi la un citro ceva, dc i-a zis prietenei tale sa vina sa iti spuna?laughingii era cumva teama ca il musti?laughing

| innocentgirl a răspuns:

Hey! Poate tipul te place.Nu stii pana nu intrebi! Vorbeste deschis cu el si atunci o sa stii sigur daca te place.Si daca totusi iti e rusine sa-l intrebi urmareste limbajul corpului.Vezi daca se uita mai mereu spre tine si daca atunci cand te uiti la el intoarce repede privirea inseamna ca e foarte timid. Fii mai atenta la detalii. Incearca sa te aranjezi putin mai mult la urmatoarea iesire si vezi daca te complimenteaza. Si fii atenta daca te atinge "din greseala". Sper ca ti-am fost de ajutor.:-)Pupici!kissSi SUCCES!:-)