| billyșorr a întrebat:

Buna, vreau sa ii scriu unei fete, pe Facebook, fata e cu mine la scoala, doar ca e cu un an mai mic (clasa a 11-a) si nu stiu ce sa ii scriu, cum sa incep. Tin sa mentionez ca nu o cunosc, doar asa din privire si mai e o faza, eu i-am dat cerere pe Facebook, i-am dat like la vreo 3 poze, atunci si ea mi-a dat la 2-3 poze, i-am dat fallow pe insta, iarăși like la 3 poze si ea inapoi. Ce trebuie sa fac, cum sa incep sa vorbesc cu ea?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Faza cu like-urile denonta ca nu a fost ceva intmplator,e ceva foarte subtil care denota ca esti atras de ea dar nu stii cum sa-i zici si probabil astepti sa faca ea primul pas.
Si de ce pe facebuck? Ce te retine sa vorbesti cu ea in realitate?
Pana la urma esti dator sa incerci nu? Nu ai nimic de pierdut,si de ar fi,te alegi cu un + la experienta.
Pentru inceput,studiaza-i bine profilu.
O vei cunoaste mai bine,vezi ce aveti in comun si gasesti mai usor subiecte de discutie.
Vorbeste despre ea,ce-i place ei,o sa-i faca placere.
Evita sa fi prea serios, vei deveni monoton si o vei plictisi.
Foloseste-te de mici joculete sa o provoci si sa o tachinezi, evident, intr-un mod placut.
Acum iti vei da seama din daca e interesata prin energia conversatiei.
Sa nu incepi cu buna si apoi daca iti raspunde sa o intrebi ce face, risti sa iei doar seen apoi.
De asta e satula, mai ales daca arata bine.
Fi diferit.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul incepe cu un buna si se termina cu un adio.

| Andreiu68 a răspuns:

Am patit si eu ceva de genul asta;( eu eram clasa 12 si ea la fel ) doar ca i-am dat cerere pe Facebook, nu i-am dat like la poze. Am mai stat 2 zile si dupa i-am spus buna,ce faci? te-am vazut azi prin liceu,chiar m-ai atras asa privirea dar nu stiu cum, bla bla si dupa am intrat in vorba usor cu usor, eu iti sugerezi sa faci si tu asa sa ii spui buna, ca ai vazut-o azi prin liceu, iar dupa cand o vezi prin liceu o saluti. Vorbeste in fiecare zi, intreab-o ce a facut la scoala si alte chestii asemanatoare ca sa ii arati oarecum ca iti pasa de ea. Succes! Si cu fata asta de care iti spuneam am fost impreuna cu ea doar ca am fost o luna de zile, pentru ca a gasit pe altcineva ea tot din liceu.