| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi dati un sfat, e o poveste foarte lunga dar o sa incerc sa o scurtez.Cand eram mica cel mai bun prieten al meu era un baiat, practic eram nedespartiti, il cunosc de cand ma stiu, asta fiindca e mai mare cu cativa ani ca mine, imi si placea de el la timpul ala, acum am 17 ani si nu l-am mai vazut si nici nu am vorbit cu el timp de 9 ani pentru ca s-a mutat, pana anul asta in iunie cand a venit la vechea lui casa, doar l-am vazut de la departare, nu am vorbit, l-am cautat pe facebook de mii de ori in toti anii astia si nu l-am gasit pana anul asta cand am inceput din nou sa il caut era chiar in fata mea doar ca eu nu il recunosteam, eu nu am avut nici nu iubit pana acum, asta pentru ca nu voiam, pur si simplu mi se parea foarte ciudat ca eu sa am iubit, i-am dat cerere de prietenie, mi-a acceptat-o, dar nu stia cine sunt, am inceput sa vorbesc cu el i-am spus cine sunt, a zis ca nu avea de unde sa stie, am crescut mult, in fine, am vorbit doar o singura data si eu am vrut sa inchei discutia pentru ca nu stiam ce sa mai zic, i-am zis poate mai vorbim, si el a zis maine, a doua zi nu mi-a dat nici un semn, au trecut doua zile si nu a zis nimic, mi se pare ciudat ca simt nevoia sa vorbesc cu el, cum v-am spus nu am avut nici un iubit, as vrea sa vorbesc cu el, dar nu stiu ce sa fac nu stiu daca ar trebui sa incep sa vorbesc cu el, nici macar nu stiu ce as putea sa ii zic, mai ciudat e ca mie imi place si acum de el, nu stiu daca el doar asteapta sa incep eu discutia sau nu vrea sa vorbeasca cu mine, astept sfaturiele voastre,
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Hei.Eu zic sa mai vorbesti o singura daca cu el.Si vezi cum se comporta, daca iti raspunde frumos, daca vrea sa lungiti conversatia, daca iti pune pupici. Daca vorbeste in scarba, lasa-l! Si daca vrea el sa te bage in sema, ok! Sa stii ca am avut si eu parte, si tot el m-a bagat in seama, si baiatu era cu bataie de joc, da eu l-am lasat sa vad pana unde poate sa duca, si imi placea mult de el, dar mi-am dat seama ca un asemenea baiat nu merita nimic! Deci daca el nu vrea, nu te place, etc, il lasi, nu-l mai bagi in seama, daca te baga el, ok! Si axeaza-te pe un baiat care chiar te-ar iubi, si ti-ar da atentie, si te-ar face fericita.Ok? Nu ii spune ca-l placi! Doar vorbeste cu el: cmf, etc.Vezi cum vorbeste cu tine, cat de mult vorbeste, cand de interesat e, si cat de multa antetie iti acorda. Iti zic ceva, daca un baiat vrea cu adevarat o fata, nu o lasa! O sufoca cu vorbitu, cat de cat. Intelegi? Succes cu ea! Si stai calma, sunt multi baieti care chiar vor o relatie serioasa! Continua sa cauti daca nu merge cu el! Chiar si daca o sa fiti impreuna si o sa va desparititi! Succes!

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Ar trebui sa continui sa vorbesti cu el. Iesiti undeva sa povestiti ce ati mai facut. Incearca sa te reapropii de el. Daca zici ca va cunoasteti de mici, asta e un avantaj. Parerea mea e ca cele mai frumoase relatii se nasc din prietenii. Barfta!

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Mutumesc, cum as putea sa ies cu el undeva daca nici macar nu stiu ce sa ii zic prin mesaj, poate par prea insistenta, poate il deranjez, nu stiu ce sa fac

| Aasdfghj a răspuns (pentru Aria1234567810111):

Sunt sigura ca aveti lucruri in comun de care poti sa te folosesti. Vorbeste cu el pe facebook apoi avanseaza la mesaje si apeluri.

| HereToHelp123 a răspuns:

E destul de ciudata situatia...Hmmm,eu zic sa incerci sa-l mai contactezi doar o singura data,sa-l intrebi ce a facut in acesti ani, etc. Vezi cum raspunde, cum se comporta. Si eu am avut cel mai bun prieten baiat, s-au intamplat multe lucruri ciudate, ne-am departat...in fine, am ajuns la acelasi liceu si abia ne salutam straight face De la vorbit 5 ore pe zi la telefon+ ca eram la scoala,la abia un"salut". Timpul trece, ne schimba pe toti intr-un fel, prieteni noi, anturaj nou. Sper sa fie bine, macar sa ramaneti amici! :* Bafta!

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru HereToHelp123):

Merisi mult, asa sper si eu, macar prieteni, nu stiu daca ar fi mai bine sa vorbesc acum cu el sau sa mai las cel putin o zi sa treaca, tu ce crezi?

| HereToHelp123 a răspuns (pentru Aria1234567810111):

Poti lasa o zi, sa nu pari stresanta sau ceva...sa pari asa,lejera, ca vrei pur si simplu ca discutatiwinking Ii poti propune gen "hai, poate iesim la o cafea, mai povestim ca-n trecut" asa glumet. Multa, multa bafta si totul sa fie bine! :*

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru HereToHelp123):

Multumesc, sper sa fie

| July1212 a răspuns:

Uita.te la filmul Love Rosie este asemănător cu povestea ta și vei ști ce sa făci și ce nu.

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru July1212):

Da, se pare ca nu vrea sa vorbeasca cu mine i-am trimis mesaj aseara si nici nu s-a obosit sa dea seen, dar multumesc oricum