| StelutaIoana a întrebat:

Vreau sa ma ajutați si pe mine cu o chestie....deci uitați cum stă treaba...acum câteva luni (aproximativ acum 2 luni ) am cunoscut un băiat pe rețelele de socializare...si am aflat ca suntem in același liceu(el fiind boboc, la fel ca mine tot pe același profil) dar am picat in clase diferite ...Noi am vorbit aproape in fiecare zi...si la un moment dat a mărturisit ca ma place si daca vrei sa fiu iubita lui...Mie mi se pare un băiat simpatic... câteodată ne mai si certam dar el mai si plângea... :* nu stiu, mi se pare un băiat special...Îmi este teama ca la un moment dat sa ma îndrăgostesc de el si o sa fie cu alta ....Nici nu stiu daca am sentimente fata de el... Ajutați-ma...dau fundă happy

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Deja ai sentimente pentru el prin simplul fapt ca te-ai gandit sa pui intrebarea aici. Ai sentimente dar nu iti dai seama, momentan ele sunt amestecate cu indoielile tale si cu intrebarile ce-ti vin in minte. Da-i credit baiatului, e el mai sensibil, dar cu timpul se va maturiza daca il ajuti. Bafta.

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei o relatie cu el, discuta mai mult cu el si vezi care sunt sentimentele lui fata de tine.

| YoMsG a răspuns:

Incearca,n-ai ce pierde.

| Pyml1 a răspuns:

Apai cu timpul te vei atasa de el... mai ales ca va gasiti eu consider ca merita o sansa si cred ca chiar ok Iar daca nu te bagi pe el* o sa isi faca o prietena si o sa regreti când ii vei vedea Funda =)

| Ioana990 a răspuns:

Eu zic sa fii cu el

| Banita_Carmen_1989_kDK4 a răspuns:

Asculta-ti inima.

| AllyKawaii a răspuns:

Daca nu esti sigura, stai mai mult cu el, fa-l sa aiba ochi doar pentru tine, nu-l lasa sa isi faca alta prietena ca sa il ai doar pentru tine. Poti sa ii spui apoi sa incercati ceva, daca nu merge, nu merge. Dar s-ar putea sa va strice prietenia...nici eu nu as fi mult prea sigura cu asa ceva. Daca tii mult la el, dar nu esti sigura daca vreti sa fiti impreuna, fa o lista cu pro si contra, comunicati, daca nu sunteti siguri pe voi nu incercati, nu ati vrea sa va stricati prieteniawinking