| micaella a întrebat:

Buna :*
vreau sa ma impac cu fostul iubit acum cateva zile a inceput iar sa ma caute, am gresit f mult fata d el sad am stat cu el din lipsa d ocupatie dar d data asta e altfel il iubesc f mult si il vreau inapoi...dar a intervenit un fost amic l-a sunat sa-i spuna ca sa ma lase in pace iar el i-a spus ca vrem sa ne impacam dar d cand a vb cu el nu mi-a mai tr nici un sms si nici p mess nu a intrat...nu stiu ce sa fac probabil e suparat p mine dar chiar vreau sa ma impac cu el dar nu stiu ce sa-i spun voi ce zice-ti?

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna
Admir faptul ca fostul tau iubit te-a iertat si incearca sa se impace cu tine chiar daca tu zici ca i-ai gresit.Pe langa asta, iti sugerez sa te duci in primul rand la acel amic al tau care a vorbit cu fostul si sa il intrebi de ce s-a bagat in viata ta personala? Probabil fostul tau iubit se simte amenintat de el si de aceea nu a mai continuat sa te caute.Fa-l pe amicul tau sa vorbeasca cu el si sa ii explice ca nu il ameninta si ca nu ii va face rau.Insa,inainte ca amicul tau sa se intalneasca cu iubitul tau trebuie sa o faci mai intai tu.Cauta-l,la telefon, mess, facebook, sau la el acasa si stabileste o intalnire fata in fata.Clarificati lucrurile si daca credeti ca averi sanse impacati-va. Apoi poate veni amicul sa-l asigure ca nu il va ameninta sau mai rau.
P.S. In caz ca va impacati ai grija sa nu gresesti la fel si de data asta. Daca nu poti sa fii sigura ca nu vei mai face aceeasi greseala din nou, mai bine nu il mai cauta de loc ca sa nu te mai joci cu el.Byehappy

4 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Mda..pai in loc sa ne spui noua astea ai putea iesi din casa si sa ii spui prietenului tau exact ce ai scris aici..iti spun eu ca te va primi inapoi

| GlamiXD a răspuns:

Vorbeste cu el! Spune-i ca ti la el si ca vrei sa va impacati. Ca ti-ai dat seama ca ai gresit fata de el si d-astea big grin fa-o inainte sa fie prea tarziu si sa regreti.

| Angeld a răspuns:

Buna!
Ai stat cu el din lipsa de ocupatie?
Esti o idioata!
Pa, pa

| demona a răspuns:

Buna da chiar ii iubesti du-te si spune-i adevarul pote te va intelege daca nu te intelege asta ma fost greseala ta si trebuie sa fi recunoscatoare