| efimash a întrebat:

vreau sa stiu de ce se intimpla si ce as putea face pentru a imbunatati situatia.
Deci am facut sex cu prezervative durex cu benzocaina.
Deci prima partida de sex a durat undeva 5 minute.
A doua partida la fel cu prezervativ durex cu benzocaina, a doua partida a durat undeva 10-15 minute.
Dar a treia partida am vrut sa incercam fara prezervativ si doar am intorodus-o si peste citeva secunde am ejaculat.
De ce asa ceva? Help.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se rezolva rapid. Trebuie sa discuti cu partenera ta si sa exersati la fiecare act sexual abtinerea. Astfel, tu trebuie sa inveti sa simti cand se apropie ejacularea (asa cum te abtii de la urinat cand iti vine dar nu ai unde). Cand simti ca nu te mai poti abtine, intrerupi penetrarea timp de cateva zeci de secunde pentru a mai scadea excitatia si reluati actul sexual pana ajungeti la o durata normala a actului sexual (ar trebui sa te poti abtine cat vrei tu, dar macar 20-30 de minute). E important sa faceti asta la fiecare act sexual si sa reduci cat mai mult masturbarea, chiar sa renunti la ea cat timp esti activ sexual. Te pot ajuta si exercitiile Kegel (le gasesti pe net) si un psiholog. O sa observi rezultate dupa cam 6-8 luni si o sa te vindeci cam in 2 ani. e frustrant la inceput, dar daca exista iubire si intelepciune in relatie, e un sacrificiu necesar pentru o viata sexuala normala si satisfacatoare toata viata. In general, nu exista o durata fixa a actului sexual, cuplurile invata in timp sa simta cand este momentul pentru un act sexual scurt si intens (poate dura si doua minute, dar sa ii duca pe amandoi la orgasm) si cand e cazul unui act sexual lent si tandru (care poate dura di mai multe ore). dar pentru acest lucru, barbatul trebuie sa isi controleze ejacularea. In mod normal, exersezi autocontrolul in timpul masturbarii din adolescenta, dar multi adolescenti nu au suficienta inteligenta pentru asta si folosesc pornografie si abuzeaza de masturbare asa incat se aleg cu probleme de potenta. Ele se pot depais, chiar daca inceputul e mai greu, dar cu iubire, intelegere, intelepciune si dorinta o sa te vindeci. Rapid nu se poate si cine iti promoite rezolvari in 2-3 luni, te minte.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca suferi de ejaculare precoce si prezervativele cu anestezic doar te amortesc pentru scurt timp, nu reprezinta o solutie care sa te ajute in afara folosirii lor. Ele sunt un simptomatic, nu corecteaza problema cu adevarat.

| efimash explică (pentru Brigaela):

Si cum ar trebuie sa rezolv problema cit mai rapid?

| efimash explică (pentru Brigaela):

Dar e posibil sa incept sa ma abtin chiar si atunci cind folosesc prezervativele cu benzocaina? O sa fie rezultate daca le folosesc si cind le folosesc incerc tehnicile spuse de tine?

| Brigaela a răspuns (pentru efimash):

Prezervativele cu benzocaina scad atat de mult sensibilitatea incat nu cred ca poto face astfel de exercitii cu ele. Poti incerca, dar cred ca eficienta lor este minima, probabil sub 1%. majoritatea barbatilor au dificultati sa ejaculeze cand le folosesc, efectul anestezic este puternic si controlul este si el dificil, fiindca senzatiile sunt mult modificate. Cred ca nu iti va fi utila incercarea cu aceste prezervative, ca nu vei putea translata rezultatele.

| efimash explică (pentru Brigaela):

Dar cu prezervative obisnuite as putea?
Deoarece totodata vreau sa fac exercitii dar sa fac sex protejat vreau.

| Brigaela a răspuns (pentru efimash):

Da, sigur ca poti cu prezervativ obisnuite. NU este deloc necesar sa faci sex neprotejat

| Brigaela a răspuns (pentru efimash):

Nu se rezolva rapid. Trebuie sa discuti cu partenera ta si sa exersati la fiecare act sexual abtinerea. Astfel, tu trebuie sa inveti sa simti cand se apropie ejacularea (asa cum te abtii de la urinat cand iti vine dar nu ai unde). Cand simti ca nu te mai poti abtine, intrerupi penetrarea timp de cateva zeci de secunde pentru a mai scadea excitatia si reluati actul sexual pana ajungeti la o durata normala a actului sexual (ar trebui sa te poti abtine cat vrei tu, dar macar 20-30 de minute). E important sa faceti asta la fiecare act sexual si sa reduci cat mai mult masturbarea, chiar sa renunti la ea cat timp esti activ sexual. Te pot ajuta si exercitiile Kegel (le gasesti pe net) si un psiholog. O sa observi rezultate dupa cam 6-8 luni si o sa te vindeci cam in 2 ani. e frustrant la inceput, dar daca exista iubire si intelepciune in relatie, e un sacrificiu necesar pentru o viata sexuala normala si satisfacatoare toata viata. In general, nu exista o durata fixa a actului sexual, cuplurile invata in timp sa simta cand este momentul pentru un act sexual scurt si intens (poate dura si doua minute, dar sa ii duca pe amandoi la orgasm) si cand e cazul unui act sexual lent si tandru (care poate dura di mai multe ore). dar pentru acest lucru, barbatul trebuie sa isi controleze ejacularea. In mod normal, exersezi autocontrolul in timpul masturbarii din adolescenta, dar multi adolescenti nu au suficienta inteligenta pentru asta si folosesc pornografie si abuzeaza de masturbare asa incat se aleg cu probleme de potenta. Ele se pot depais, chiar daca inceputul e mai greu, dar cu iubire, intelegere, intelepciune si dorinta o sa te vindeci. Rapid nu se poate si cine iti promoite rezolvari in 2-3 luni, te minte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece nu ai o viata sexuala constanta si continua, deoarece actele sexuale se produc destul de rar sau cu totul intamplator, deoarece nu ai la dispozitie o partenera stabila care sa-ti satisfaca mereu si fara intarziere dorintele sexuale si fiindca se pare ca ai o fire extrem de usor excitabila, deocamdata nu reusesti sa acumulezi experienta strict necesara in aceasta privinta. Capacitatea de a-ti coordona, controla si reusita de a-ti retine ejacularea se dobandeste in timp, uneori dupa mai multi ani de activitate sexuala sustinuta si continua si de obicei cu o partenera stabila care sa te ajute la nevoie manifestand sustinere si intelegere. Doar procedand astfel va dispare in timp dorinta expresa de sex imediat, surescitarea si/sau excitatia necontrolabila la vederea oricarei femei atractive, va apare rutina, blazarea la un moment dat poate chiar indiferenta. Multa sanatate.

| RaraSeeDY a răspuns:

Salut, nu fa prostia asta si PROTEJEAZA-TE! CU cat ejaculezi mai putin " No Laba" Cu atat erectia ta v-a tine mai mult pe parcurs. Iit poti antrena muschii penisului, si aceia ii antrenezi cand te duci la baie sa te usurezi. In timpu usurari incerci sa te opresti si sa dai iar drumu la urina, asa pe parcurs se antreneaza! Mult noroc si bafta happy