| aztec123 a întrebat:

Vreau sa trimit un buchet de flori unei fete pe care o plac cu anonim impreuna cu o scrisoare si nu stiu ce sa ii scriu in ea. Vreau ceva mai scurt nu foarte lung. Dau funda pentru cele mai bune

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Été ce să -i scrii: Babe sunt un tâmpit care n-are suficient curaj să își asume ce simte. Fi bărbat în ***, spune-i în față.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Nu mai pot da "inteligent", dar gestul conteaza. laughing

Subscriu

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca il trimiti cu anonim ce rost mai are scrisoarea straight face

| GouDidodino a răspuns:

Dacă îl trimiți ca anonim nu rezolvi nimic, o sa rămâi la fel de anonim. Spune-i cine esti si mai adauga cateva vorbe din suflet, concepute de tine. Nu cred ca o sa fie impresionată cu baliverne de pe net. Succes

| Clytia a răspuns:

Dragă Lună,
Poate că Soarele e prea departe de tine ca să-ți mărturisească aceste intense sentimente. Însă, când îi e dat să te întâlnească, curajul îi piere ca unui muritor de rând, iar cuvintele devin de prisos.
Momentan, las acest buchet să vorbească în locul meu.
Cu drag,
admiratorul tău secret.

| Username272 a răspuns:

Daca as avea o singura floare pentru fiecare clipa cand m-am gandit la tine, m-as plimba in propria gradina.

Celei/Celui care imi indeplineste toate visele.

Toata dragostea mea.

Cu tine, Sfantul valentin e de 365 de ori pe an.

As vrea sa fie mai multe moduri in care sa-ti spun ce insemni pentru mine. Al tau/a ta intotdeauna.

Flori azi. Artificii diseara!

Pupici si iubire.

Imi opresti respiratia..azi si in fiecare zi.

Iti trimit cate un sarut ascuns in petalele fiecarui trandafir.

Tu esti motivul pentru care traiesc.

Inima imi e plina de dragoste pentru tine.

Nu am nevoie de o ocazie speciala pentru a-ti spune ca te iubesc.

Cat de dulce este sa fiu iubit(a) de tine!

Daca ceea ce faci vorbeste mai tare decat cuvintele, acesta este modul meu de a striga.

Iti trimit un sarut ca sa tina o saptamana.

De fiecare data cand te uiti la aceste flori sa stii ca cineva, departe, se gandeste la tine.

Nu am stiut ce e dragostea pana nu te-am intalnit

Aniversare

Pentru toti anii in care ai fost primul gand dimineata, si ultimul seara.

Fiecare an cu tine este mai dulce ca ultimul.

Tu esti dragostea mea eterna.

Mi-ai imbracat sperantele si visele in curcubee.

Inca astept cu nerabdare sa imi petrec restul vietii cu tine.

As face-o inca o data..si inca o data..si inca o data!

Dragostea mea pentru tine creste cu fiecare an.

Cate un trandafir pentru fiecare an in care mi-ai luminat viata.

Daca ar trebui sa o iau de la inceput, m-as casatori cu tine iar si iar.

La multi ani, partenerei mele, celei mai bune prietene.

Nu ai imbatranit - Doar ti se pare.

Cu varsta vine si inteligenta. Tu esti una dintre cele mai inteligente persoane pe care o cunosc!

Scuze

Accepta aceste flori in locul cuvintelor mele.

Eu nu voi putea sa ma iert niciodata.dar sper ca tu vei putea. Imi pare rau.

Poate nu sunt perfect, dar scuza mea este aproape.

Oare acestea ma vor lasa sa ies din cusca cainelui? Imi pare rau.

Zi de nastere

Iti doresc un an plin de aceeasi fericire pe care o aduci altora!

Sper ca dorintele ti se indeplinesc an dupa an.

Esti ca vinul.Cu cat trec anii cu atat esti mai bun.

Ziua in care te-ai nascut e o zi de celebrat.

Iti doresc o zi de nastere fericita..si multe altele!

Fie ca aceasta zi sa fie plina de lumina, zambete si dragoste.

Dragoste de ziua ta si in fiecare zi.

Pentu tine, acest cadou la fel de frumos ca sarbatorita insisi.

Sper ca acestea sa-ti lumineze ziua, asa cum mi-o luminezi intotdeauna.

Nou Nascut

Felicitari! Fie ca bebelusul sa fie binecuvantat, iar drumul ei/lui in viata sa fie o aventura binecuvantata! Intampinam venirea noului nascut in lume cu multa dragoste.

Felicitari! Pretuiti anii impreuna!

Bine ai venit in familie!

Un nou miracol in lume. Bine ai venit!

Crezi ca s-a terminat.dar abia incepe!

Insanatosire grabnica

Sper ca aceste flori nu vor lumina doar camera ci si inima ta.

Gandiri pline de dragoste sunt inghesuite in acest buchet de flori!

Sanatatea vine o data cu o inima vesela. Sper ca aceste flori incep aceasta treaba!

Speram ca o sa fi pe picioare in curand.

Speram ca vei inflori din nou in curand.

Iti trimitem ganduri de insanatosire si cateva raze pentru a-ti lumina ziua.

Iti dorim insanatosire grabnica.

Sper ca te vei simti mai bine cat de curand.

Iti trimitem o imbratisare florala.

| Cinevainnegru a răspuns:

Iubirea mea,
As vrea sa iti transmit cat de sincer pot ceea ce simt pentru tine dar singurul mod prin care iti pot arăta cât de mult țin la tine este acest buchet de flori pe care sper să il apreciezi

Atât mă duce capul acum, poate mai incolo o sa am mai multe idei?‍♀️